Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: The War Of The Worlds
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO > Diclonius Subs
intellect
După Alegria, i-a venit rāndul unui nou proiect non-anime:

user posted image

Wikipedia info
iMDB info
site oficial

La 27 de ani după lansarea, īn 1978, a versiunii audio a "Războiului lumilor" de H.G. Wells, maestrul Jeff Wayne a produs şi dirijat pe scenă, īn 2005, spectacolul live, care a avut un succes imens.
Veţi reasculta o melodie pe care o cunoaşteţi foarte bine şi īncă multe altele, veţi vedea o desfăşurare impresionantă de sunet şi lumini, alături de naratorul Richard Burton, prezent pe scenă doar prin vocea sa şi o imagine generată pe computer.

Sper să vă placă şi abordarea grafică pe care am ales-o. Dacă nu va fi aşa, veţi găsi īn fişierul mkv şi o subtitrare simplă.

Īn rest, ce să mai zic... Am muncit la subtitrare o săptămānă şi jumătate, ca apucatul. Asta ca să ştiţi de ce nu veţi avea Chi nici săptămāna asta. tongue.gif

Vizionare plăcută!

feel the music!
Muza chan
Superb, multumesc... smile.gif
kun san
Extraordinara surpriza! tongue.gif
Abia l-am luat, inca nu l-am vazut tot (si oricum trebuie degustat in liniste), m-am uitat doar prin el si imi place mult grafica ta. cool.gif
Multe multumiri, intellect! biggrin.gif
DMonk
Oh wow! Ce raritate.
Downloading
Arigatou!
Kisa
Suna bine. Am sa il iau si eu.
Dar tot nu inteleg cum de a creat versiunea radio asa o isterie... blink.gif
intellect
Aia e alta, versiunea radio a lui Orson Welles din 1938.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.