Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salut !
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Kawoosh
Incursiunea mea in lumea anime a inceput in urma cu mai bine de 10 ani cu Sailor Moon. O data ce am 'intrat in rand cu lumea', lasandu-ma prinsa de mirajul internetului am inceput sa caut si sa downloadez cat mai multe animeuri, printre care se numara:
Death Note, xxxHolic, Tsubasa Chronicle, Trinity Blood, Saiunkoku Monogatari, Kazemakase Tsukikage Ran, Samurai Champloo, Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, Ghost Hunt, Ouran High School Host Club, Great Teacher Onizuka, Yamato Nadeshiko Shichi Henge si multe altele.
Dintre toate cele enumerate mai sus, my all-time favorites sunt Death Note si Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto.
O data cu Death Note a inceput si pasiunea pentru j-rock. Cateva exemple de artisti si trupe din scena visual kei pe care am reusit sa-i ascult so far sunt: Nightmare, MUCC, Merry, Plastic Tree, SID, Kagrra, L'arc~en~Ciel (care by the way, figureaza cu un OP la GTO), Buck-Tick (ED la xxxHolic), Kiyoharu (theme songs for Yamato Nadeshiko Shichi Henge), Bump of Chicken and the list goes on and on, so i'll better stop here.
Banuiesc ca nu sunt singurul fan anime, care este de asemenea si fan science-fiction. Printre filmele/serialele mele SF preferate se numara Stargate SG-1 (obvious from the nick and avatar), Farscape, Doctor Who, Contact si Artificial Intelligence.
Am uitat sa mentionez ca Spirited Away, My Neighbor Totoro si Howl's Moving Castle se afla pe lista de filme anime preferate.
Sper ca aceasta prezentare sa nu fi 'speriat' prea tare pe nimeni.
Mi-as dori sa devin prietena cu cat mai multi dintre cei de aici si sper sa ne intelegem bine.
Thank you for reading this and have a nice day! smile.gif
sailorcorvus
Bine ai venit printre noi Kawoosh .
(Nu esti singurul science-fiction fan si eu sunt unul dintre acei nebuni dupa Stargate)
Spor la postat si la vizionat anime .
PurpleButterfly
Bun venit Kawoosh. Sper sa te simti bine. Spor la postat1
Trickster
Kawoosh-ul din SG1... hmmm, intotdeauna am stiut ca are mai multe de spus decat propriul nume, ca un pokemon...

Ah frell... welcome.
Kawoosh
Thanks for the fuzzy welcome!
Pentru moment sunt in modul de stand-by, dar voi reveni in forta peste cateva zile (sper). smile.gif
cobra8co
e super tare SG-1 nu demult am vazut toate sezoanele, bestial ... am pierdut cateva nopti in fata pc-ului dar a meritat... sper sa ma integrez cu bine in comunitatea A-C
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.