Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manga Inuyasha, In Sfarsit Terminata
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Muza chan
Conform stirii de pe Rumik World, dupa 12 ani, Rumiko Takahashi s-a hotarat in sfarsit sa termine povestea. Capitolul 558, care va apare pe 18 iunie in Shonen Sunday, va fi ultimul. smile.gif

N-am mai citit de prin decembrie, asa ca nu mai stiu ce s-a mai intamplat in ultimele capitole, dar o sa recuperez curand. Sa vedem ce final a ales si daca o sa-mi placa. Deocamdata, dupa ultimele capitole pe care le-am citit eu, sunt destul de sceptica.
DarkRaitei
sper din suflet sa moara toti...daca asta e finalul plss tell me >:)
Julia Joanne Black
Din ce-am citit in spoilere.. finalul era cam previzibil... nimik extraordinar. Ma asteptam la asa ceva din partea lui Rumiko.
Muza chan
Din pacate, asa cum stim cu totii, Rumiko nu e prea buna la finaluri...
Ridoine
Mangaul s-a terminat definitiv miercuri.Sfarsitul nu a fost asa cum ma asteptam eu,dar a fost foarte satisfacator.

Lucrurile bune *spoilers*:
-Gemenele si nou-nascut a lui Miroku si Sango.They are so cuuuuuuuttttteeee!!!!!
-Micutele gemene jucanduse cu Inuyasha si Shippo
-Revederea dupa trei ani a lui Inuyasha si Kagome
-Sota le-a spus unor prieteni de a lui ca sora lui mai mare s-a casatorit dupa ce a terminat liceul
-Kagome strigandul pe Sesshomaru onii-san (adica cumnat)
-Rin a ramas la Kaede,dar Sesshomaru o viziteaza si ii aduce cate un lucru nou.

Lucrurile rele:
-Where's Koga.We din't see him.
-Nicio referire la Kikyo

Concluzie:Cum spuneam,e un sfarsit frumos si dragut.Toate personajele pozitive sunt in viata,toti sunt fericiti.Sango si Miroku casatoriti cu copii si Inuyasha si Kagome casatoriti si fericiti.
Zero_CGT
sincer mie finalul mi-a placut foarte mult...mult mai bun dekat cel din anime...a feudal story is ending...i'm gonna miss the hanyou
Julia Joanne Black
Pai despre Kikyo ce se mai putea spune? Dupa capitolul respectiv ( nu tin minte numarul) ea a fost declarata oficial moarta de catre scriitoare.
Crystall
omg blink.gif in sfarsit s-a terminat?? nu-mi vine sa cred laugh.gif deci pot s-o reiau... finally. sa vad si eu marele sfarsit. despre kikyou nu are ce sa se mai spuna. she's dead, end of story. de ce nu vrea lumea s-o lase sa se odihneasca in pace? laugh.gif now lets go reading....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.