Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prietenie La Patrat
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Fiction
.::Teddy::.
Buna tuturor!^_^ Sunt noua pe aici si singurul mod,cred,de a ne cunoste mai bine este...ta-dam...prin aceasta mica povestioara pe care abia am inceput-o! tongue.gif Vreau sa-mi spuneti sincer ce parere aveti despre... biggrin.gif
Prietenie la patrat
Cap. 1-Bun venit in lumea mea!
Hi all!Numele meu e Teodora dar tooata lumea imi spune Tedy.Nu va ganditi la acel suculet interesant cu gust de morcovi…Nup!Pur si simplu Tedy!In loc sa va plictisesc cu detalii neinteresante mai vine v-as spune ca azi e ultima zi de scoala si clopotelul dragalas tocmai suna,eliberand pe holuri sunetul incomparabil al libertatii. Elevii,adica noi,dam buzna in curte,buimaci de atata fericire si libertate.Draga mea prietena,Anda,inoata printre multimea de detinuti eliberati si ma prinde de umar.Din moment ce invatam in clase diferite(pentru ca ea e mai mere cu un an decat mine^-^) i-a fost probabil greu sa ajunga la mine.
-Hey!Mirosi si tu?spune zambind,lasandu-si mainile pe langa gatul meu,stiind cat de mult ma enerveaza asta.
-Nu…A ce mirose?intreb eu nevinovat,incercand sa adulmec aerul,in timp ce multimea de elevi,acum simpli copii,se risipeste incet.
-Ei haide!Trebuie sa simti!Miroase a….libertate!si incepe sa rada,indreptandu-se spre poarta scolii.
-Foarte amuzant!imi dau ochii peste cap zambind.Ai planuri pentru diseara?Am vorbit cu ai tai si…
Dar nu apuc sa termin pentru ca ma lovesc de domnisoara Anda,care ramane pironita ca un stalp de telegraf.Bineinteles ca prin fata ei trece marele si popularl Vlad,mereu prea dragut si dupa umila mea parere muult prea parfumat.Dupa ce rosteste un “Salut,Vlad!” si primeste raspunsul obisnuit,adica “Buna frumoaso”,ne continuam drumul.Nu de mult m-am mutat din apartament la casa,si intamplarea face ca aceasta “casa” sa se afle fata in fata cu a lui.Nu ca ar fi asta noroc pentru mine,dar acum o conving mai usor pe Anda sa doarma la mine.Dilema e alta insa…Langa el tocmai a fost finalizata o casa si de dimineata am vazut camioanele incarcate cu mobile descarcand.In timp ce toate aceste “probleme” mi se invartesc in cap trecem pe langa terenul de la liceu si Anda ma trage insistent de maneca:
-Tedy…zambeste smechereste.Ia uite cine e acolo,hi hi!ma priveste intr-un mod care prevesteste de fiecare data dezastrul,calamitatea si…haosul!
-Mda…E Bogdan.Si ce vrei sa fac acum?Bravo lui,joaca basket,se pricepe…ridic eu “nevinovat” din umeri,nescapand insa de acel zambet innebunitor.
Sunt obligata sa precizez ca cei doi mari prieteni prezentati mai sus,Vlad si Bogdan, se afla in “topul” celor mai populari baieti din oras-motivul?Foarte simplu!Vlad e prin natura lui un tip popular pentru ca arata foarte bine si site cum sa se comporte,iar Bogdan pe langa faptul ca arata foarte bine face parte din trupa de brak dance-Dangerous.Cum i-am ochit noi?Si mai simplu…Nu are rost sa repet ceea ce tocmai am scris nu?Ideea e ca Vlad chiar o place pe Anda(si invers bineinteles),dar nici unul nu face nimic.Asa ca ne gasim noi,eu si Bogdan,pe postul de Cupidon si incercam sa-i apropiem cat mai mult.Mai dam si cu bata in balta si se mai “cearta” uneori,dar asta e…nu le poti avea pe toate nu?
Iata ca am ajuns la noua mea locuinta.O casa destul de maricica,cu o gradina frumoasa si toate celelalte.Intram si urcam imediat sus,in camera mea,rasucind bine cheia in usa.Aceasta noua camera e mult mai spatioasa decat cealalta si e decorate exact asa cum vreau eu: pereti bleu,acoperiti cu postere cu Ciara,Chris Borwn,Rihanna etc.,patul mare,langa ferestra,biroul abandonat intr-un colt si masuta cu cele trei scaunele in jurul ei in alt colt.
-Ceea ce incercam sa iti spun cand am fost intrerupte de…stii-tu-cine,incep sa-I explic Andei,era ca am vorbit cu mama ta si ai tai pleaca la tara cu sora’ta…Deci m-am oferit voluntary sa te gazduiesc pe perioada sejurului lor…zambesc laaarg si ma trantesc pe pat.
-Glu-mesti…Daaa!!Merci,merci,merci!sare Anda ca arsa si ma imbratiseaza.
Dupa ce mai vorbim putin despre ultimele stiri coboram in gradina din fata si ne trantim in leagan.De la noii vecini incepe brusc sa cante Chris Brown,ciorile de pe gard decedand instantaneu.Nu ca ne-ar fi deranjat melodie dar volumul era instare san e intinda creierasul pe asphalt,facand mizerie.Ma ridic enervate de pe leagan si merg apasat spre poarta.Anda se ridica si ea si face cativa pasi spe mine:
-Hey…Unde te duci?intreaba ea parca citindu-mi cu teama gandurile.
-Hapciupaliticii astia cred ca imi sparg timpanele cu muzica mea preferata?! Sper ca au usa blindata altfel nu mai respire peste 5 minute!zic eu repede.
La orizont se iveste foarte mandru Vlad,iesind pe poarta,probabil cu intentia de a merge la noii vecini.In ciuda faptului ca muzica e in stare sa-ti opreasca inima el pare destul de relaxat,acelasi zambet senin si nevinovat pe care Anda a ajuns sa-l urasca cat de mult il iubeste.
-Vlad!Ce naiba omule…Cine e hapciupaliticul asta?Are probleme cu urechile sau cu capul?ma postez eu revoltata in poarta,privind spre casa care statea sa se darame din cauza volumului muzicii.
-Pai Ted…Nu stii cine s-a mutat?ma intreaba foarte uimit.Este chiar…

Moonsparkle
Suculet si clopotel dragalas, huh? (not to mention sunetul incomparabil al libertatii. <- that was pretty much as far as I could read. Sorry.) Te superi daca nu vreau sa te cunosc? tongue.gif

Apart from that, welcome on a-c and have fun cu tot cu masute si scaunele si creieras. (<- ups, I peeked) happy.gif
Crystall
biggrin.gif yellow si bun venit!
inceputul e interesant, funny; ai un stil de a scrie vioi, fapt care m-a atras de la inceput. sper sa o tii tot asa pana la sfarsit. deocamdata e prea putin ca sa pot face o "analiza" detaliata laugh.gif astept continuarea wink.gif pana acum , pot spune ca-mi place biggrin.gif

eh, sparkle-chan, mie una imi plac dragalasii clopotei&co laugh.gif ma fac sa ma gandesc cu drag la anii de liceu rolleyes.gif
Moonsparkle
Rly? Dunno, I never actually saw "clopotel dragalas" in liceu. Nu am vazut niciun clopotel de fapt in liceu. Nici macar clopot! mellow.gif Dar parca aveam in primara... it was big, ugly, old si avea mirosul ala de fier, though.

Oricum, clopotei dragalasi sau nu, Teddy, yea, keep on writing. I don't see how it should hurt anyone.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.