Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Albumele Sailormoon De La Panini Le Are Cineva?
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cereri
etarna_sailormoon
konikiwa sunt noua pe aici si as avea o intrebare .as vea sa stiu de unde as putea cumpara albumele sailormoon de la panini asta dak se mai gasesc sau as fi dispusa sa le cumpar .astept raspunsuri .sayounara
NoNickName
QUOTE(etarna_sailormoon @ Jan 30 2008, 08:19 AM)
konikiwa sunt noua pe aici si as avea o intrebare .as vea sa stiu de unde as putea cumpara albumele sailormoon de la panini asta dak se mai gasesc sau as fi dispusa sa le cumpar .astept raspunsuri .sayounara
*



Am primul album SailorMoon - editia panini 1998 - complet (216 autocolante) in stare impecabila. Mi-a platut f mult seria si am pastrat albumul pana acum. Ma pot lasa convinsa sa renunt la album, dar vreau sa stiu cat esti dispusa sa oferi

Ps: Am de-asemenea un album din 1999 (dar nu stiu daca este panini pt ca nu are sigla pe el) cu 183 din 196 autocolante, unele dintre ele au marginea ondulata (daca te ajuta sa identifici varianta).
Kisa
Si eu am albumul din 1998 cu toate autocolantele (are NoNickName poza lui la avatar).
Sincer, mi se pare de colectie, un simbol al copilariei mele. Nu cred ca se poate vinde asa ceva (parerea mea, binenteles). Dar daca ti-l vinde NoNickName, avantaj tu. tongue.gif

Apropos, ce alte albume Sailor Moon a scos Panini? Eu nu stiu decat de unul singur.
NoNickName
Este un simbol al copilariei mele, dar simt ca nu mai apreciez seria la fel de mult. Acum pe primul loc este seria HarryPotter.

Si eu stiu de un singur album de la Panini. Albumul din '99 cu 196 autocolante nu poate fi panini pt ca nu are sigla pe el si stilul este total diferit.
Crystall
aah.... sweet memories. m-ati facut sa rascolesc p-aici dupe albume laugh.gif si eu am doua albume, cel clasic de la Panini si inca unul, tot de la Erc Press, dar fara sigla Panini, numit foto album. cel din urma are 36 de imagini si cuprinde si "the outer senshi" biggrin.gif
albuml de la panini, saracul, e cam jerpelit.... si nici nu am reusit sa-l completez pe tot sad.gif(.imi lipsesc vreo 43 de abtibilduri.... sad.gif am suferit mult la vremea aia ca nu l-am completat.
anyways, asa cum s-a scris si mai sus, aceste albume reprezinta un simbol al copilariei. nu m-am putea desparti de ele. tongue.gif

btw.... are cineva abtibilduri pe care poate sa le doneze? laugh.gif as fi tare fericita sa mai lipesc cateva in album rolleyes.gif
free_2_joy
QUOTE(Crystall @ Aug 21 2008, 08:06 PM)
aah.... sweet memories. m-ati facut sa rascolesc p-aici dupe albume laugh.gif si eu am doua albume, cel clasic de la Panini si inca unul, tot de la Erc Press, dar fara sigla Panini, numit foto album. cel din urma are 36 de imagini si cuprinde si "the outer senshi"  biggrin.gif
albuml de la panini, saracul, e cam jerpelit.... si nici nu am reusit sa-l completez pe tot sad.gif(.imi lipsesc vreo 43 de abtibilduri....  sad.gif am suferit mult la vremea aia ca nu l-am completat.
anyways, asa cum s-a scris si mai sus, aceste albume reprezinta un simbol al copilariei. nu m-am putea desparti de ele.  tongue.gif

btw.... are cineva abtibilduri pe care poate sa le doneze? laugh.gif as fi tare fericita sa mai lipesc cateva in album  rolleyes.gif
*




Mie imi mai lipseste nr 118. Il ai cumva?
razzystuff
QUOTE(NoNickName @ Aug 20 2008, 10:59 PM)
Am primul album SailorMoon - editia panini 1998 - complet (216 autocolante) in stare impecabila. Mi-a platut f mult seria si am pastrat albumul pana acum. Ma pot lasa convinsa sa renunt la album, dar vreau sa stiu cat esti dispusa sa oferi

Ps: Am de-asemenea un album din 1999 (dar nu stiu daca este panini pt ca nu are sigla pe el) cu 183 din 196 autocolante, unele dintre ele au marginea ondulata (daca te ajuta sa identifici varianta).
*




Buna sunt interesat sa cumpar albumul Panini. Spune-mi te rog daca il mai ai ca sa iti dau PM cu o prima OFERTA !!
Multumesc mult,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.