Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Character Elimination Game
Anime-Club Forum > Detaliat > Neon Genesis Evangelion
Kratozz
Deci sa incepem. Mai jos e o lista de personaje din NGE, fiecare va avea la inceput cate 10 puncte. In fiecare post trebuie inclusa lista personajelor din cel precedent dupa care se adauga +1 la un nume si scade -1 de la altul. Cand cineva ajunge la 0 acesta se adauga la lista celor eliminati. Nu se pot lua mai multe puncte decat 1 de la un caracter si nici adauga mai mult de 1. Se voteaza numai odata. It's not a very funny game unsure.gif Muahahaha

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 10
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 10
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

voi incepe eu,

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

Eliminati:
1.
Muza chan
Care este criteriul dupa care dau +1 sau -1? Ce ti se pare amuzant sau interesant la ideea asta?

Da-mi un motiv logic ca altfel il sterg. smile.gif
Kratozz
QUOTE(Muza chan @ Jan 28 2008, 01:27 PM)
Care este criteriul dupa care dau +1 sau -1? Ce ti se pare amuzant sau interesant la ideea asta?

Da-mi un motiv logic ca altfel il sterg.  smile.gif
*

Nu am specificat nici un criteriu (statistic incorect) dar cred ca daca cineva face o schimbare o face in urma preferintelor(citeste viziunii sale aupra personajului) pe care le are. Nu vreau sa se limiteze doar la "va place sau nu" sau la "cine e cel mai important" etc etc. Fell free sa te conduci dupa orice criteriu vrei cand votezi. "supravietuirea" personajului ma intereseaza, nu ma intereseaza cauza ci efectul. Mi se pare putin nedrept ca poti s ai mai multe voturi, insa daca nu adaugam optiunea aceasta sigur nu se mai termina jocul asta.
So asta nu e flood, si nici spam, deasemenea mi-am si argumentat pozitia smile.gif.

Si ca sa nu se rupa firul tongue.gif :

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

Eliminati:
1.
Muza chan
Nu m-ai convins ca ar fi interesat. Topicul ramane, sa vedem si alte pareri. smile.gif
DmonHiro
No offecnce, dar jocul mi se pare o mare tampenie. Asta e parerea mea cel putin
Kratozz
QUOTE(DmonHiro @ Jan 28 2008, 03:29 PM)
No offecnce, dar jocul mi se pare o mare tampenie. Asta e parerea mea cel putin
*

Nici nu stiu cum sa reactionez la asa raspunsuri... Asculta DmonHiro chiar nu vreau s incep un flame war aici dar:
1. nu o sa spun ca postul tau aici e o "tampenie" ca nu are nici o legatura cu subiectul oricum nimeni nu t impune sa joci sau orice altceva s faci.
2. argumenteaza-ti parerile. E normal sa-ti spui o parere dupa care dai si un argument. Adica (explic acuma) raspunzi si la intrebarea "de ce?" mai dau si un exemplu (offff) "cred ca-i tampenie deoarece.....". Intelegi.
3. Just be polite ca eu nu te-am atacat in nici un fel

De fapt nu am atacat pe nimeni nici pe useri, anime-uri, admini carora mai nou le trebuie la fiecare nou post o explicatie cu argumentari, discursuri si nush mai ce. ca nu va place? ok fiecare are dreptul la pareri subiective pe care (oarecum ironic) acest joculet le contine prin insasi natura nelamurita a criteriului de selectie, astfel se mimeaza o alegere cat mai reala a unui "lider". Adica fiecare raspunde in intimitatea sa la intrebarea "de ce personajul dat si nu altul?". Astfel se cuantifica o multitudine de astfel de decizii care pana la urma este un fel de supravietuire prin cod binar, da sau nu, 0 sau 1, thumb up or down....

offff si cand trebuia s fie un simplu thread dry.gif Mi-am mai **argumentat** pozitia inca odata si chiar mi-ar fi interesant cine ramane la urma, Gendo?? Shinji ?? or Pen pen ??

Shi ink odat ca sa nu se rupa firul sad.gif

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

Eliminati:
1.
Muza chan
In ce priveste raspunsul lui DmonHiro: Are voie sa spuna ca: un anime, un film, o manga, o melodie, un desen, o povestire sau un joc este o tampenie. N-are voie sa se refere cu acest termen la o persoana.

admini carora mai nou le trebuie la fiecare nou post o explicatie cu argumentari, discursuri si nush mai ce. ca nu va place?

Nu e vorba de un simplu post, daca era asa nu-mi trebuia nici o explicatie. Ai propus un joc, ti-am cerut un regulament, pentru ca primul post este neclar. Trebuie sa recunosti ca nu se intelege nimic din asta:

Mai jos e o lista de personaje din NGE, fiecare va avea la inceput cate 10 puncte. In fiecare post trebuie inclusa lista personajelor din cel precedent dupa care se adauga +1 la un nume si scade -1 de la altul. Cand cineva ajunge la 0 acesta se adauga la lista celor eliminati. Ca sa votezi inca odata trebuie sa ai alte 5 voturi inaintea ta.

Cine doreste poate sa joace!
Dar asta nu inseamna ca membri forumului nu au dreptul la opinie. Eu zic sa inveti sa accepti si criticile.
Kratozz
Deci daca tie iti place ceva, sau tu ai initiat un anumit lucru si cineva spune ca e o tampenie asta nu inseamna neaparat ca iti place o tampenie??? e un simplu comment caruia nu tree sa-i dai nici o importanta. Tu zici ca are voie atat timp cat nu te implica pe tine in opinia sa, asta e. Obiectivitate suta la suta. eu zic sa inveti ce-i aia critica. Ce a fost scris pana acum nu a fost critica. Tu imi ceri sa accept "tampenie" ca critica. mdeeeaaaa. Super. Obiectivitate sa-i zic.
Te rog citeste primul mesaj trimis de tine care e sigur ceva numai cerere de regulament nu e. cik altfel il sterg smile.gif mdeaaa
[Edited]
uitasem smile.gif (desi nu cred ca cineva va juca deacum incolo). Apropo e foarte dificil, cand ai si exemplu wink.gif

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

Eliminati:
1.
DmonHiro
Nu inteleg care e problema ta, insa, pentru a fi corect, imi voi detalia parerea despre acest joc, adica motivul pentru care ni se pare o tampenie.

In primul rand, nu vad care este factorul distractiv in acest joc. In al doilea rand, regula cu "tre sa ai cinci posturi inaintea ta" e absurda, pentru ca nu vad cum cineva chiar as sta sa verifice topicul pana apar inca cinci "jucatori". In al treilea rand, nu vad ce se castiga din acest joc. Daca eu vin din cinci in cinci voturi si mai adaug un punct pentru Asuka si ii mai scad unul lui Shinji......presupunand ca CHIAR nu am nimic mai bun de facut, cum se va termina jocul?

Esti fericit acum, am explicat de ce mi se pare o tampenie.
Garden Girl
I second that.

Si chiar vroiam sa joc for the lolz and for wastin my time doing unnecessary stuff happy.gif (ca io cu asta ma ocup) ... Pacat ca n-am prea inteles cam cum se mananca... dry.gif
Kratozz
He he asta a si fost problema mea, parere aruncata asa k sa fie acolo un post in plus. 1.factorul distractiv e pur subiectiv nu-ti place ok.
2.Da regula e cam stramba dar implicatii cruciale nu are (sigur te gandeai la ea cand ai scris postul initial wink.gif )
3. Sigur nu se castiga bani
Gata sa joace cine vrea sa joce cine nu sa nu joace and that's all 4 me smile.gif

@garden girl doar copiezi toate numele de mai jos si adaogi un pct la cineva si scazi la altcineva (adik de ex adogi la shingi 1 si ai Shinji Ikari 11 (+) si scazi de ex la rei Rei Ayanami 10 (-). Asta dak mai vrei sa joci cu toata rafuiala asta de aici, nimic serios doar having fun smile.gif

Adik initial a fost:

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 10
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 10
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

dupa care eu am modificat si s-a facut

Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

Eliminati:
1.
Garden Girl
Loliez... presupune oleaca de matematica
laugh.gif

And hao am I supposed to have fun liek this ? T____T

Hai sa incerc:

Shinji Ikari 9
Rei Ayanami 10+1
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 10
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

S-acu ce fac ? unsure.gif Nu cre ca am prins ideea

mellow.gif

edit: Pot sa iau mai multe puncte de la unu singur ? unsure.gif
Kratozz
deci a fost:
Shinji Ikari 10
Rei Ayanami 11 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9 (-)
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

si tu ai dat 1 pt rei si ai scazut de la shinji si tree sa-ti iasa

Shinji Ikari 9 (-)
Rei Ayanami 12 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

si tot asa mai departe smile.gif
finally going smile.gif
P>S.Deci am sters regula aia cu 5 posturi ca sa nu mai incurce la nimeni smile.gif
Garden Girl
LoL, si acu posteaza altcineva... sau jucam in doi ? laugh.gif

Pot sa iau mai multe puncte de la unu singur ? biggrin.gif

(o sa reeditez postu if necessary smile.gif )
Kratozz
deci am ajuns la

Shinji Ikari 9 (-)
Rei Ayanami 12 (+)
Asuka Langley Soryu 10
Kaoru Nagisa 9
Misato Katsuragi 10
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

PS. yey ok that i think was all the fun unsure.gif this is kind of a chain letter kind of game adik ai facut schimbarile shi gata sad.gif sry it is not lasting
Garden Girl
Then there was no fun for meh dry.gif Ma trimiti la plimbare dry.gif

Kinda silly game, really smile.gif

PS: Go Rey go icon_twisted.gif
Emanuel
Muza, lucrurile nu stau chiar asa. Uite, hai ca imi spun si eu opinia despre un alt joc : eu cred ca guess the anime/manga/shoujo e o tampenie - nice, nu ? (fara argumente, fara nimic). icon_twisted.gif . Macar jocul lui kratozz iti solicita neuronii (macar pt descifrarea regulilor laugh.gif . Eu cred ca e o mare tampenie sa spui ca e o tampenie fara sa argumentezi (mai ales cae o jignire destul de serioasa) tongue.gif
Garden Girl
QUOTE(Emanuel @ Jan 28 2008, 03:26 PM)
Macar jocul lui kratozz iti solicita neuronii (macar pt descifrarea regulilor laugh.gif

Tell me about it .. laugh.gif

Sunt curioasa totusi cine se mai baga... Ca daca nu se mai baga nimeni, mai intru io o data biggrin.gif biggrin.gif... Si ii mai dau un punct lu Rei cuz she`s my fav
happy.gif
Emanuel
Shinji Ikari 9
Rei Ayanami 12
Asuka Langley Soryu 9(-1)
Kaoru Nagisa 9
Misato Katsuragi 11 (+)
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 10
Pen-Pen 10

hihi, this is quite fun laugh.gif
Muza chan
Emanuel:
Citeste-mi posturile inainte de a face comentarii. Cuvantul "tampenie" nu a fost folosit de mine. tongue.gif

Guess... e un joc care implica cultura anime si spirit de observatie si se joaca de catre multi membri ai forumului, cu multi ani inainte de venirea mea. smile.gif Si da, il joc pentru ca ma distreaza!
Emanuel
nu, dar tu ai sugerat ca nu ar fi o problema atata timp cat nu se refera la o persoana cool.gif .
CAt despre guess... yeah, cultura anime laugh.gif . oricum, a fost doar un exemplu.
LordMethos
A .. cut the crap already with the spam .. and play da game >_>.

Shinji Ikari 9
Rei Ayanami 12
Asuka Langley Soryu 9
Kaoru Nagisa 9
Misato Katsuragi 12 (+1)
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 9 (-1)
Pen-Pen 10

NEXT --->
Emanuel
dar eu nu am inteles o treaba : cand pot sa joc din nou ? rolleyes.gif - deex. acum pot adauga inca un pct ? smile.gif
yay for katsuragi, Methos tongue.gif
Sidonix
... deci sa inteleg ca asta este cel mai "disputat" topic de pe forum in momentul de fatza ?! dry.gif ... jeesh
Emanuel
ei Sid, se putea si mai rau laugh.gif
Sidonix
nu rade tongue.gif ... e grav... in ultimul timp numai topice de genu asta vad dry.gif

ps: mutati topicul la diverse sau altceva... nu are ce cauta pe thread de NGE dry.gif ... aici nu e Fruits Basket sau mai stiu eu ce prune dry.gif
Emanuel
biggrin.gif , anyway glad to have you back - oh, and Fruits Basket nu-i deloc o pruna mad.gif . e grav daca te iei de anime-ul asta tongue.gif
Kratozz
He he smile.gif Enougth chit chatting smile.gif place your bets ladies and gentlemen...

2sidonix: cred ca s-a scris atat de mult despre NGE ca nu mai am ce adauga.. trebuia sa fie vreun post de genu: "Iakri and ikari jr: Fother son relationship from Freud's point of view" sau mai trivial: "Is Kaworu gay?" ? neah just add some numbers si vezi cine castiga that's it smile.gif
REI FTW wink.gif
Emanuel, LordMethos GG smile.gif

si ultimul a fost LordMethos:

Shinji Ikari 9
Rei Ayanami 12
Asuka Langley Soryu 9
Kaoru Nagisa 9
Misato Katsuragi 12 (+1)
Ritsuko Akagi 10
Gendo Ikari 9 (-1)
Pen-Pen 10

NEXT --->
Garden Girl
QUOTE(Kratozz)
Rei Ayanami 12
Misato Katsuragi 12 (+1)

Rei must win mellow.gif

happy.gif
Sidonix
haha ... good thinkin' topics u got there kratozz tongue.gif ... do u wanna discuss them ?! biggrin.gif

ps: ok... I'll let u play your silly games tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.