Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Light Novels
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
rogueman999
So, umbland io pe forum acum vreo saptamana dau de un post al domnului gngn (caruia is sunt foarte recunoscator btw) in care mentiona, fara mare tam-tam, urmatorul link: http://www.baka-tsuki.net Daca nu suna interesant la prima vedere, dati va rog click aici si o sa vedeti ocupatia mea principala de saptamana asta. Yup, 9 volume si ceva, sute si sute de pagini de Haruhi Suzumiya.

So, intrebarea mea e simpla: cine mai are/cunoaste surse de asa ceva? Eu personal mai am undeva pe hard Full Metal Panic, si o dorinta arzatoare sa pun mana pe Junni Kokki complet.
gngn
buna idee rogueman999, si eu as fi recunoscator celor ce vor face share (daca au si ceva ce eu inca nu am vazut ca si anime, ar fi super).
Juuni Kokuki complet nu cred ca se poate, am gasit acum ceva timp cand am cautat doar 2 pdf-uri cu mai multe capitole, dar nu tot (cred ca le-am pierdut intre timp).
un site care strange date si detalii despre "Scanlating Groups" este: http://www.mangaupdates.com . in general manga-uri , dar au si detalii despre novele.
Haruhi Suzumiya tradusa de Baka-Tsuki a fost si ocupatia mea un timp (dupamasa cu o cana mare de cafea), dar as citi ceva ce nu am vazut ca si anime, stiind povestea in detaliu se pierde din satisfactia citirii.
rogueman999
He he he... intr-adevar, mi-am petrecut o saptamana citind primele 3 volume pentru ca stiam actiunea... si au fost ok. Dar "The Disappearance of Suzumiya Haruhi" l-am citit exact intre ultimele doua posturi. Si sunt 120 pagini A4...

Juuni Kokki este in proces de traducere oficiala, de pe amazon se pot comanda primele volume. Dar pana nu avanseaza traducerea dincolo de anime n-am de gand sa investesc.


LE: Pentru cei care vor sa continue de unde a ramas anime-ul: incepeti cu Bamboo Leaf Rhapsody din volumul 3, apoi volumul 4.
bogdan
ehhh iara imi dati de lucru ... jezz si aci la scarbici cine mai munceste sad.gif in fine biggrin.gif intrebarea mea e urmatoarea .... din crest of the star aveti havar daca exista ceva asemanator ca daca da .... >:) well let`s just say ca muuulti studenti din poli or sa treaca mai usor ... je fiind prea ocupat cu lectura laugh.gif
removed_on_request_20121227
Netraduse aveti idee pe unde/daca se gasesc?
Shimao-chan
Am citit si eu primul volum din Haruhi, cand eram cu totul innebunita dupa anime, dar dupa aceea m-au durut ochii ingrozitor si m-am lasat dry.gif ca si-asa citesc prea mult pe calculator (fanfiction ,manga etc.)
rogueman999
Undeva (mai precis la Bogdan) exista Haruhi Suzumiya tiparite vol 1-4. El a declarat ca intentioneaza sa le citeasca incepand cu vol 3. So daca cineva este tentat poate negocia cu el si veni intr-o joi la TNB.
La mine sunt vol 5-9 deja citite... in aceleasi conditii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.