Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sidooh
Anime-Club Forum > Fan Area > Scanlations
Shinju
Cu mare întârziere anunţăm lansarea primului proiect Bakalicious: capitolele 13, 14 şi 15 din manga-ul Sidooh.

Nume: Sidooh
Mangaka: Takahashi Tsutomu
Gen: Seinen, Mature, Historical.
Volume apărute în japoneză: 11
Volume scanlate: 2 (de fapt aproape două)
Grupuri care l-au tradus: Yamitsuki Anime (11 capitole), PlumCity (cap 12), Bakalicious (cap 13, 14, 15).

user posted image user posted image user posted image

Ţinând cont că este un manga superb şi pentru că a fost abandonat de cele două grupuri care se ocupau de el, ne-am gândit să îl continuăm noi, mai ales că mulţi tânjeau să afle ce s-a întâmplat în continuare.

Pe scurt acţiunea are loc la sfârşitul erei Edo în Japonia, iar cei doi copii, personajele principale, se luptă să supravieţuiască într-o lume crudă şi violentă, portretizată foarte pitoresc de Takahashi Tsutomu.
Ţin să menţionez că cei care pun mult accentul pe art-ul dintr-un manga vor avea parte de surprize plăcute citind Sidooh, care este o adevărată încântare pentru ochi.

Acum, pentru download, că ăsta e cel mai important, nu? biggrin.gif (din moment ce nu e un proiect început de noi am zis să punem la download tot ce a fost scanlat de la început, pentru ca cei care nu au citit până acum să poată să o facă fără să stea să caute manga-ul pe net)

Volumul 1 (Yamatsuki Anime)
Cap 08 - 12 (Yamatsuki Anime + PlumCity)

Capitolul 13 (Bakalicious)
Capitolul 14 (Bakalicious)
Capitolul 15 (Bakalicious)

Cam într-o săptămână - două preconizăm lansarea capitolului 16.

Până atunci, enjoy! biggrin.gif
Shinju
Am lansat şi capitolul 16 din Sidooh!

Variante de download găsiţi aici, pe site-ul nostru pentru pentru "ramura" de lansări în limba engleză:

CLICK AICI
Shinju
Am lansat şi capitolele 17 şi 18 din Sidooh.
Download information HERE.
Şi uite aşa s-a terminat volumul 2. Sperăm să mergem în acelaşi ritm de acuma, sau poate chiar mai repede, dacă ne găsim şi mai mulţi traducători. biggrin.gif

Edit: S-a făcut şi torrent pentru volumele 1 şi 2. Linkul e în entry-ul pentru capitolul 18. Seederi sunt destui. Enjoy.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.