Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rah Xephon
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime Music
The_Fool_on_the_Hill
Si daca tot suntem pe aici, stie cineva de unde pot lua acest OST?

Domo!
Demiurgus
Daca stii sa folosesti BitTorrent atunci incearca : http://www.boxtorrents.com/download.php/10...%20OST1.torrent



Daca nu, atunci mergi la http://www.torrentstorm.com/ si invata sa-l folosesti (e simplu, crede-ma)
The_Fool_on_the_Hill
many thanks to you stranger!

as aprecia daca stie cineva si celelalte doua cd-uri, adica OST2 si OST3, ca ce mi-ai dat a fost doar OST1... nu ca nu ar fi GREATO! smile.gif
Demiurgus
OST2 si OST3 le gasesti sigur pe canalul #anime-ost de pe serverul irc.mircx.com ( o sa fie mai greu insa de luat, ai ceva timp de asteptat )
zeri
Apropo de OST-ul de la Rahxephon...care e melodia care va place cel mai mult. Pe mine ma inebuneste Yume no Tamago...mai ales fragmentul cand vorbeste tipa care face vocea mamei lui Ayato in limba aia extraterestra.
yuki
Nu stiu daca ati observat dar e in Rah Xephon o melodie superba - cea pe care o canta Quon. Stiu ca apare si intr-o melodie "Prince Igor" se numeste. Exista o melodie originala care a stat la baza acestora ? Melodia e cumva inclusa in OSt ul din R.X ? stie cineva cum se numeste ?



Hemisphere e super !!!
Urfe
Sunt doua arii de Borodin (compozitor rus): 'Prince Igor' si 'Dansurile Polovtiene' ('Polovtsian Dances').



Nu bag mana in foc, poate mai gasiti ceva. De astea sunt sigur, le am pe picup... atat stiu. Folositi Google pentru mai multe informatii.
Kisa
Vad ca nu prea a avut succes topicul asta. Pacat... Ost-ul de la RahXephon este superb (de fapt eu am gasit 3 albume tongue.gif ). Cel mai mult imi plac: Yume no Tamago, Hemisphere si Solitudes.
axi
heh ... memories smile.gif ... dupa un an jumate ... pot zice ca anime-ul e my all time fav ... si ca ost-ul imi place ... mai ales Hemisphere, din care am si avut un citat la semnatura mult timp smile.gif ... "boku wa boku na koto ga shiritai ... "
Kisa
Hemisphere e dragutza si ritmata, but my fav e Yume no Tamago. Imi pare rau doar ca nu inteleg versurile. Am cautat traducerea pe net, dar degeaba.
Si mai e si partea din mel in care vb mama lui Ayato (dupa cum zicea si zeri tongue.gif ).
Chris
Melodia pe care o canta Kuon(Quon) era cantata de o formatie de negri la TV prin '98...

P.S.: Aveam si eu un post pe aici... unde a plecat ? sad.gif
Vebby
no axi...cum se traducea...ceva in gen"vreau sa shtiu mai mult despre mine..."me bad, parca pe aproape e traducera biggrin.gif am luat si je cele 3 albume>_< si nu mi se pare chiar asa grozav...Cel mai mult imi place "yesterday, today","Katon no Sadame" , "Yume no tamago" si "hemisphere"lojic...din pacate nu am vazut si seria sa fac o legatura intre muzica si ost, pentru ca in general , dupa parerea mea, asta face un ost mai bun.Am vazut filmul, maybe someday i`ll see the series too biggrin.gif
axi
pacat, seria e mult mai buna decat filmul, si evident ost-ul e al seriei mai mult ... chiar nu stiu cate din melodii apar si in film, nu mai tin minte, poate ne zici tu VB.
Vebby
am inteles, sa traiti.Am revazut filmul, si multe lucurui sunt cam in ceatza , asa ca o sa fie f frumos sa vad si seria.Anyway, cu exceptia trei melodii pe care nu le`am putut identifica, am regasit:

1. Yesterday, today
2. Sleeping beauty
3. Solitudes
4. Lost memories
5. Tenderness
6. Fatal request
7. Deja-vu tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.