Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hello Everyone!
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
MoonAngel
Hi, everyone!
Ma numesc Roxana, am aproape 19 ani si sunt din Bucovina, Campulung Moldovenesc.
Cu ce sa incep? Well, friends like to call me Roxa or Moony (mi se trage de la nickname tongue.gif ),sunt in zodia taurului, nascuta in mai '89; sunt o fire sociabila, asta ca sa nu spun vorbareata tongue.gif .
-Hobbyuri: desenul, cititul, scrisul (poezii si de curand am inceput sa scriu un roman), compun cantece si pana acum un an mai si cantam intr-o trupa; imi plac arta si fotografia si cam atat momentan.
-Anime-uri preferate: Noir, D.N.Angel, Spiral, Peach Girl, Vampire Princess Miyu, Love Hina etc.
-Music: tot ce inseamna balade rock(Scorpions, Guns'N'Roses), balade gothic(Nightwish, Evanescence, Within Temptation), rock-ul mai vechi(Pink Floyd, Led Zeppelin, The Doors) si The 69 Eyes, Breaking Benjamin, The Cranberries, Iron Maiden, Apocalyptica; + blues, muzica clasica si hai sa zicem ca merge si putin Sylver.
-Filme: preferabil horror sau comedii negre, la care se mai adauga filmele documentare, Braveheart, Ultimul Mohican, Ultimul Samurai, Corbul, Requiem for a dream, Kingdom of Heaven, Piratii din Caraibe, The Godfather etc.
-Interese: Sa iau bacul anul acesta si sa intru la Iasi, la psihologie, de preferabil la buget tongue.gif .
Cam atat pentru moment... Restul aflati pe parcurs tongue.gif
Daianara
Salut Roxana. Permite-mi sa te felicit. Esti prima persoana dupa o lunga perioada de timp care nu calca in picioare absolut toate regulile limbii romane, a carei post nu abunda de "k" si puncte de suspensie si care stie ca e "hi" nu "hy". Bravo! Sper sa ne mai auzim/citim pe aici.
MoonAngel
smile.gif) Merci, cred ca ar trebui sa ma simt flatata, avand in vedere ca fac parte din generatia "messenger" care nu stie altceva decat o limba romana stalcita si o incercare nereusita de a vorbi o limba straina tongue.gif . Thank God ca m-a dus capul si am invatat si engleza la perfectie si franceza cam tot pe acolo tongue.gif
Si eu sper sa ne mai citim cat de curand biggrin.gif
Missa-chan
Oh, oh. Bine ai venit la Anime-Club! smile.gif Frumoasa descriere. ^__^ Pacat ca la introduceri din astea nu posteaza multi.
Am vazut ca te-ai apucat serios de postat pe aici. Sper sa o tii tot asa. Btw, imi pare rau de faza cu prietenul ala de care te-ai indragostit. Mi s-a intamplat si mie. tongue.gif In orice caz, vad ca ai gusturi bune in materie de anime, muzica si filme. Ma bucur ca ni se mai alatura si astfel de persoane.
Ne mai vedem pe forum.
MoonAngel
(Blushing) tongue.gif
E un forum dragut, care merita, zic eu. Glad to take part to this big family biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.