Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mos Craciun
Anime-Club Forum > Non-Anime > Diverse
andrutz4
vorbiti aici despre mos craciun... tongue.gif rolleyes.gif
si astept sa spuneti ce cadouri vreti sa primiti de la mosu
mistic_angel
Dupa parerea mea, Mos Crcaiun exista. El este o parte importanta a Craciunului si fara el, nici nu stiu cum ar exista Craciunul.
Atata timp cat crezi in el, el traieste mereu in inimile noastre, inveselindu-ne de Craciun cu daruri bogate.
Eu cred in Mos Craciun si voi crede pana in ziua in care voi muri!!!!!
maricel
Normal ca exista fara el nu ar mai fi spiritul sarbatoriilor.Si de acord cu mistic atat timp cat crezi in el traieste mereu in inimile noastre
elpreda
Erati asa de entuziasmati cand s-a facut topicul si acum nu mai scrieti nimic.
Asa ca incerc sa mai starnesc eu cativa suporteri Mos Craciun.
Daca exista numai in inimile noastre atunci poate lua orice forma, in functie de imaginatia fiecaruia. Nu este o entitate ce tine de real, asa ca poate aparea atat sub forma de nenea care da cadouri, evil Santa care scrie numele copiilor in death note sau chiar ecchi Santa cum spunea Reactive.
Am dreptate?
Trickster
Nu. Sa vrei ca ceva sa existe nu face sa fie asa. Poti sa-l ascunzi in spate la oricate iluzii si minciunele vrei, ca tot parintii pun cadouri sub pom. Si mai tarziu tu la randul tau.

Am zis, si nu-mi pasa ca o sa capat karma negativa pentru asta tongue.gif

Cat despre ce sper sa primesc... zapada, vreo 10-20 cm happy.gif
dmf
QUOTE(Trickster @ Dec 3 2007, 03:12 PM)
Nu. Sa vrei ca ceva sa existe nu face sa fie asa. Poti sa-l ascunzi in spate la oricate iluzii si minciunele vrei, ca tot parintii pun cadouri sub pom. Si mai tarziu tu la randul tau.

Am zis, si nu-mi pasa ca o sa capat karma negativa pentru asta tongue.gif

Cat despre ce sper sa primesc... zapada, vreo 10-20 cm happy.gif
*



aaaaaaaaaaaaaaaaa? blink.gif huh.gif

poate mai sunt si copii care cred in mos craciun cu adevarat..le-ai spulberat visele ..ntz ntz ntz
Trickster
Haide bre, eu cautam cadouri prin casa inainte sa stiu sa citesc tongue.gif Numai adultii mai cred in mos craciun...


and the cake is a lie too tongue.gif
zeri
Nu exista Mos Craciun?!? Nu se poate, nu e adevarat, nuuuuu.....



PS: tongue.gif
rogueman999
Doamne, voi stiti ce vorbiti aici? Daca va aude Mosul nu mai primiti nimic cel putin doi-trei ani. Hint: puneti un pahar cu lapte si cozonac pe masa langa brad. Am auzit ca-l imbuneaza mult.
Trickster
Oh yeah, works best
user posted imagetongue.gif
andrutz4
wow! nu m-am gandit la asta! sunt sigura ca tatalui meu ii va placea, dar nu laptele... o sa fiu nevoita sa pun niste coniac si carnati mellow.gif
elpreda
Trickster toata lumea stie ca parintii pun cadouri sub brad, eu faceam referinta la un Mos Craciun vazut din perspectiva imaginatiei fiecaruia.
Daca tu nu iti poti imagina un alt Santa in afara de parinti ma bucur pentru atasamentul tau fata de ei.

Btw imaginea e tare faina.
Trickster
Oh, nu-i vorba de imaginatie si perspective, e doar ca nu am nevoie de un mos gras in costum rosu sa ma bucur de prieteni si familie.


Daca-i vorba totusi de imaginatie prefer o craciunita tongue.gif
Zamo
In primul rand sa ne gandim ca ar fi frumos sa existe pentru fiecare , nu doar pentru cei putin mai norocosi smile.gif

Pentru noi astia , mai "mari" , Mos Craciun ar trebui sa insemne , sa faci pe altul fericit , nu sa asteptam sa apara cadoul sub brad . Iar pentru noi ,asa cum a zis si trickster , sa te bucuri de prieteni si familie .

Subscriu la craciunita biggrin.gif
Muza chan
Mos Craciun exista, va spun eu! smile.gif

Apropo, craciunita are legatura cu cosplay?
Tanum
Mos Craciun EXISTA!!!!! sau nu!? biggrin.gif La multa lume "mosu' " are diferite forme, fete si semnificatii, nu vreau sa ma apuc sa generalizez acuma. Dar in viziunea mea mosu' nu e atat de important pe cat este semnificatia Craciunului smile.gif . Ptr mine Craciunul inseamna si cadouri happy.gif (de la parinti, de la prieteni) dar si asteptarea ca o sa primesc un cadou foarte asteptat in an, curiozitatea, daca am primit exact ce vroiam sau care din MUUUULTELE lucruri care le doream am primit biggrin.gif , si in special caldura. Ptr ca eu sunt acuma la facultate si stiu ce inseamna sa fiu departe de parinti ptr mult timp, si ca sa petrec Craciunul cu ei inseamna mult mai mult decat bataia de cap, cu cadourile, innainte. At, in ziua de Craciun vine linistea sufleteasca smile.gif si clipele de bucurie petrecute cu cei dragi.
Ah, m-a apucat nostalgia smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.