Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naruto Shippuden Sezonu 2
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Luffy
cum vi s-a parut sezonu 1?
apare sezonu 2 de Shippuden pe 18 Octombrie
.... sincer Season Finale nu o fost nustiu ce super extra ...
mai bine facea si primul episod din sezonul 2 poate asa avea ceva de aratat totusi
...si apoi Preview de la sezonu doi .. are imagini slabutze... aceleasi cu care sa terminat sezonu 1
....
but anyway im glad that season 1 is really finish .. it was getting very boring ...

Daca stiti noutati sau aveti previewuri poze noi din noul se zon .. aici e locul lor
dmf
fu fain finalul .. mi-a placut faptul ca lupta dintre kakashi/naruto si tipul ala ( don't remeber his name) nu a durat 5 episoade ca lupta dintre sasori si sakura smile.gif). Aia astept urmatorul episod ... sad.gif ..... tre sa astept 3 saptamani pana pe 18 sad.gif
Luffy
Diedra .... il cheama pe tip si lol .. smile.gif) Tiesto avea o melodie Diedra Die .... i guess he die ....
nustiu daca alea 5 6 episoade o fost o lupta ci mai mult lo urmarit ..,,,
faza care io nu am priceputo cum atea episoade lo urmarit pana ajuns akolo si Sakura si Chio o ajuns intrun episod smile.gif)
si Gai Team:) funnt nu ?
spyderverr
diedra pe naiba... nici macar un nume nu stii sa scrii corect?

D E I D A R A , d e i d a r a = Deidara
Luffy
spyderverr fi mai kalm nu asa agitat .... am gresit cand am scris ok .. da mai laso mai moale ...
na nu imi plak oameni agitati
Shinigami Kid
A fost frumos, dar eu sunt curios ce se intampla daca Naruto ramanea acoperit de fox's cloak, cred ca faza era interesanta. Astept cu nerabdare urmatorul sezon biggrin.gif.

Luffy Sakura si Chio ajung asa repede ca nimeni nu le-a pus explozii in fata. Plus nu stiu ce simt al timpului ai dar sa nu traiesti ca s-au luptat 2 ore, actiunea a fost prezentat in 5 episoade dar luptat nu cred ca a durat mai mult de 5 minute tongue.gif. La fel si in cazul Team Gai.

OFF topic -Luffy macar chinuiete sa scrii cum trebuie, ar fi frumos sa vad ca poti scrie pe romāneşte. Si daca totusi esti asa de anti-Naruto de ce te mai chinui sa deschizi topicuri pe el:P, daca nu iti place nu mai tot comenta, oricum e parerea ta personala daca la alti le place ei nu o sa o ia in seama smile.gif.
Trickster
QUOTE(Shinigami Kid @ Sep 29 2007, 05:43 PM)
A fost frumos, dar eu sunt curios ce se intampla daca Naruto ramanea acoperit de fox's cloak, cred ca faza era interesanta.
Eu zic ca-i cresteau bube pe fata tongue.gif. Sau se transforma intr-un furry (yuk) laugh.gif Cel mai probabil se punea sa bea sange de om & co...
Shinigami Kid
laugh.gif Dupa ce a zis Kakashi ceva bun nu cred ca se intampla, dar cu siguranta ceva bun nu era. Poate chiar se apuca sa bea sange de om sau sa omoare tot din jur(inclusiv copacii ca si saracii traiesc smile.gif ).
wee
Dezamagitor de slab sezonul, cu exceptia catorva episoade. A fost prea mult tras de par si nu shtiu de ce, mai ales ca au fost si niste pauze si se pare ca or sa mai fie.

Foarte ciudat desenat Kyuubi-Naruto cu doua cozi... departe de ce e in manga.
spyderverr
eu sunt curios ce se intampla daca Naruto ramanea acoperit de fox's cloak
*

oare ce se intampla? biggrin.gif facea 3 cozi si iesea nasol treaba: ne luam ramas'bun de la kakashi, de la deidara (inainte sa'i vina vremea...)... poate isi revenea fara sa faca prea multe victime, ceea ce e putin probabil...
oricum, eu mi'am pierdut orice speranta. in ritmul asta nu prea sunt sanse ca serialul naruto sa revina la ce a fost... insa... de la naruto shippuuden astept doar doua lucruri: noul rasengan si lupta dintre naruto si orochimaru...

romāneşte
*

wtf? laugh.gif
Luffy
Scuza-ma ... nu ma intelege gresit ... imi place naruto .. dar pana acuma cu sezoanele care au fost am tot fost pozitiv ...acum e timpul sa mai si critic ce este de criticat

...destul de aproape de scrisul romanesc?cuz`zai`hate diacritice:)
dmf
daca ai scrie in toate posturile asa ..ai face foarte multa lume fericita :-"
Luffy
i promise that i`m gonna try my best to do that
anyway sa vb despre naruto only!! sfarsitul sezonului 1 si sezonu 2 care iese in octombrie data exact ii scrisa in post mai sus
Unknown
Mie mi-a placut mult primul sezon. Si aici si in manga personajele sunt mai mature (cum era si normal)... mi se pare mai misto desenat, taraganat nu cred ca a fost, desi puteau fi ceva mai alerte ep. cred ca e peste vechiul Naruto. De la sezonul 2 stiu la ce sa ma astept din pacate sad.gif Dar tot misto o sa fie... daca pastreaza reteta eu ma voi declara multumit.
sailorcorvus
Ce pot sa spun ?
A fost superb acest sezon si astept cu nerabdare urmatorul .
Cel mai mult mi a placut lupta lui Sakura , a fost cea mai interesanta ( cam lunga ) si totusi chestia cu timpul tot nu e clara .
Oricum pt urmatorul sezon astept scene plictisitoare si astept sa lungeasca Naruto pana la inca 200 de episoade ( nu de alta dar sa fie on-going si pt nepoti nostri ).
Trickster
Lalait, incapea si un Kakashi gaiden (nu ca as sti eu cat de lung ii), dar cu actiune misto. Realizez si eu ca o sa ma uit impreuna cu nepotii la sfarsitul chestiei asteia, dar hell, cata vreme nu-i plictisitor...
LordMethos
kkt
deja ma streseaza
dupa o tona de filare .. incepe sez 2 cu lupte gen dbz (chiar mai rau) de 10 ep lupta.
PLUS .. corect me if im wrong (manga freiks) . Naruto nu trebuia sal lipeasca de pereti pe deidata ? .. (nu kakashi) .. @_@.
Unknown
Manga e respectata la litera (efectiv... au aceleasi replici in prop. de 90%)...
Nu am intalnit diferente...

Postul de mai sus era scris inainte de a vedea ultimele 2 ep. Mi se pare mie sau sunt desenate mai prost? Cat despre lalait... mai ales dupa ep. astea nu pot sa neg... se simte... dar prefer sa traga matza de coada asa decat cu fillere.
Luffy
heii .... a reusit careva sa afle ceva despre noul sezon???

next episode : Those Who Inherit(Naruto shippuden II - ep 1)

Gaara's body has finally been recovered, and Chiyo determines that there is only one way to save him. It's up to her and the entire village to prove to Gaara that he is loved, and Naruto shows Gaara that he does have a friend. sursa .... Tv.Com .. am un preten care face updateruile la naruto pe TV.Com .. orkum ii publicat akolo spoileru asta

atata am reusit eu sa aflu
Missa-chan
Ar fi fost bine daca ar fi bagat in sezonul 1 si cand baba il reinvia pe Gaara. In rest, cu indulgenta spun ca primul sezon a fost bun (fiindca intr-adevar sunt cateva episoade din el chiar bune). Unele episoade insa au fost chiar prastie si au cam continut filler-e. Sa speram insa ca al doilea sezon va fi mai bun. Astea doua episoade (29 si 30) au fost intr-adevar surprinzatoare fiindca nu ma asteptam sa i se intample lui Naruto faza cu fox's cloak. In rest am fost spoiler-ita si am stiut ce urmeaza laugh.gif .
So...mai avem 5 zile pana la urmatorul sezon. O sa asteptam si o sa vedem ce e de capul lui.
Luffy
1 more day ... smile.gif)
sau hai 1 zi jumate ca deobicei apare joia seara tarziu de tot biggrin.gif
smile.gif) chiar as vrea sa zic ca abea astept .. dar pacat .. stiu despre ce o sa fie vorba in primul episod din noul sezon ... si nui chiar asa de interesant, sincer smile.gif)
a dead guy named Gaara will come back to life after a life is trade fore another biggrin.gif deci WEAK
sailorcorvus
Nu pot spune ca e slab , e chiar foarte bun sau cel putin asa consider eu . L am vazut azi si ce pot sa spun decat ca e impresionat , mi a placut imbinarea muzici cu secventele . Si apoi invierea lui Gaara a fost superba , iar anuntarea morti lui Chio e foarte interesanta , dar si momentul de reculegere e formidabil .
wee
+ animatie de calitate cu toate ca scenele statice primeaza... ep 32 o sa fie mai interesant
Luffy
da de calitatea imagini .. no comment
biggrin.gif si no mio plakut episodu .. da nu ti se pare cam lung 20 min invierea si etc etc .. o fost fain... eu genu asta de episoade il consider lacrimogen
next episode will be so cool biggrin.gif
astept sa il vad pe nou membru din Kakashi Team si pe nou Sensei ...
da chiar asa rau o fost ranit kakashi????
lutzuu
Ce ma supara pe mine este faptul ca trag prea mult de capitole,ii inteleg ca nu mai vor sa foloseaca filere dar pana acum au exagerat mult.
Trickster
Man (Luffy), don't spoil... da, misto episod, jumate o fost reluare la cealalta jumate. In rest da, nice character building.
Zamo
It's something like DBZ ? Unde jumatate din episod ii ce s-a intamplat in celalalt , iar cealalta jumatate , o jumatate de lupta ? laugh.gif

Cei care vor sa vada seria , sa faca bine sa nu citeasca topicul tongue.gif . Pana la urma prima serie cate episoade a avut ? laugh.gif , am piedut numarul dupa prima suta tongue.gif
Trickster
Eh, seria asta o consideram mai separata, e doar la ep 31... si-i mai rau ca la dbz, aici se recapituleaza prima jumatate a episodului tongue.gif. Macar de-ar imbatrani personajele mai repede ca mine, sa stiu ca nu mor primul laugh.gif
Luffy
is 9 seri din Naruto
2 din Naruto Shippuden
prima serie de shippuden o avut 30 episoade
a doua serie .. o sa aiba tot ceva de genu ..

nustiu daca ii asa mare spoiler .... pt ca .. vedeti deja la opening si la ending ca ii cineva nou .. 2 persoane .. 1 din ele ii mai cunoscut ca daca ati vazut naruto undeva pe la sezonu 3 4 ii si el
el o sa fie senseiul la Kakashi Team
.... iar celalalt ..
ii baiatul ala care o sa fie in locul lui sasuke
ii un baiat care are ceva tehnici ciudate din cate am vazut in opening .. deseneza si creaza

Trickster .. mio plakut gluma ta biggrin.gif =)) io zic ca nu neaparat ca mori primul da sa sti ca vezi animele de la capla coada ca daca mai ii 50 de ani .. o sa si uitam despre ce o fost vorba la inceput .. sau cum arata naruto cand era mic smile.gif)
no ... o sa fie Naruto: The Future .. nu naruto shippuden
Missa-chan
Hm...cred ca e prima data cand zic asta, dar deabea astept episodul 33 din Shippuuden laugh.gif . Presimt ca acum vor intra in actiune (mai ales ca l-am vazut pe Shika in preview ^.^). Cat despre episodul 32...vedeti ca si membrii Akatsuki au umor? laugh.gif Deidara se descurca si fara maini =)) . Si ca veni vorba de Akatsuki...Tobi...nu-mi place vocea lui xD e enervanta. Si hm...am fost spoil-arita in legatura cu el laugh.gif , dar nu zic.

@Luffy: in al doilea spoiler te referi la Sai? O__o Hm...tipul ala mi se pare gay xD...Sasuke-emo...Sai-gay....mh...
Trickster
Yup, Sai is gay, din ce alt motiv ar rima... prevad inca o scena de romance a la Naruto/Sasuke tongue.gif. Saraca Sakura...

Btw, faza cu akatsuki a fost de nota 10 biggrin.gif, singurul moment care merita pomenit din lalaiala aia de episod (minute intregi de admirat stanci si peisaje, un moment de reculegere dupa altul, naruto si gaara care stau si se uita pierduti unul la altul inca 5 minute... de la un moment speram sa o ia gaara razna si sa-si omoare tot satul de talibani). Eh, sper si eu sa intre odata in actiunea aia...incredibil totusi ca deidara ii un personaj mai misto fara maini laugh.gif
Missa-chan
So, so...Shippuuden a luat o pauza binemeritata pana anul viitor in 10 ianuarie, din cate am inteles. Zic binemeritata fiindca la mine se adunasera cateva episoade si nu mai pridideam sa le vad laugh.gif . Am ajuns insa cu ele la zi.
In primul rand, am intalnit niste filler-e neplacute (ex.: cand Orochimaru il priveste pe Naruto si invers - parea interminabil - ; cand Orochimaru se intoarce pe pod - ii ia cam mult sa ajunga pana la ei, parca mergea pe loc - ; etc. ), dar din fericire nu foarte dese (pe cat posibil le-am mai si ignorat). In al doilea rand, pentru prima data am tresarit si am fost surprinsa (poate si din cauza ca nu m-am chinuit sa mai anticipez). Cand? Atunci cand *spoiler* a aparut Orochimaru de prin copaci laugh.gif . Iepurasul de prin tufe am crezut ca a fost numai asa ca sa ne faca pe noi sa credem ca s-a miscat Naruto prin tufis, nu ma asteptam sa-i vad moaca lui Orochimaru.
In rest, sa vedem, ma gandesc daca nu cumva se apropie de sfarsit. huh.gif
Botan
Imi place mult Naruto Shippuuden si cred ca sezonul 2 va fi mai bun ca primul biggrin.gif.
Si sa stiti ca, sin cate stiam eu, fillerele acelea din Naruto au fost facute pentru a-i acorda timp lui Masashi Kishimoto.

Oricum, ai dreptate, Vampyra Missa , se misca destul de incet Orochimaru; si pe mine m-a surprins, ba chiar m-am speriat de el si figura lui satisfacuta...
Cat despre episodul intoarcerea lui Gaara inapoi, mi s-a parut ca Sakura a suferit cel mai mult din cauza pierderii lui Chiyo.

A, si mi-a placut cand Sakura l-a lovit pe Sai... chiar nu m-am asteptat. Nu parea sa urmeze asa ceva. L-a trimis pe partea cealalta a drumului...si aia nu a fost nimic.

Mie imi plac noile personaje, si mai spun ceva pt ce a spus Vampyra Missa, nu cred ca se va termina curand, in primul rand ca apare destul de greu un nou episod, si pentru ca mangaul este mult mai inainte (cu toate ca nu l-am citit si nici nu vreau sa-mi stric placerea de a viziona, am dat de niste spoilere foarte dragute ~unul urias cred ca am o gramada de timp sa vad daca e adevarat sau nu biggrin.gif)
Luffy
dap dar se termina la jumate lu februarie parca:D
asa ca vom mai avea o luna jumate de naruto shippuden sezonu 2
si apooi vine the next season... dupa mine tha greatest SAGA:D ever (din naruto) si apoi ... vine alt sezon si mai bun biggrin.gif
Missa-chan
Mh...ma intreb cate sezoane vor fi. xD Si da, acum e din ce in ce mai clar ca si asta se termina. Si am o vaga presimtire ca se va termina cum a inceput Shippuuden. tongue.gif
Anyway, in episodul 45 (daca nu ma insel) a fost un flashback incredibil de enervant si deranjant: un flashback din acelasi episod. I mean, come on, cred ca nu uit chiar asa de usor inca sa nu tin minte ce s-a intamplat in episodul la care tocmai ma uit. Pentru cei care nu isi amintesc, e vorba de faza cand Sakura i-a "reprodus" capitanului ceea ce el zisese acum cateva minute. :| Sick people. M-a enervat faza foarte mult.
Sa speram ca nu o sa mai avem parte de asa ceva... Iar acum, sa vedem ce mai face Sasuke. biggrin.gif
Probably me
E o dilemă alegerea īntre manga şi anime. Eu zău că aş prefera manga, pentru subiect, este incomparabil mai bine povestită ca anime. Dar nu mă pot abţine să nu urmăresc şi varianta animată, dă un plus de culoare, de viaţă personajelor. Īn rest, e mai degrabă enervant modul īn care se trage de timp şi se masacrează liber scenariul.
Animal
Voi chiar va mai uitati la Naruto ? o_O Well that's lame... eu am fost mare fan naruto...acum nu il mai suport. Noile episoade chiar sunt MAI PROASTE decat primele episoade din naruto( in care totul se repeta de vreo 10 ori din diferite unghiuri , deja-vu telenovela? ).

My impression of a Naruto episode:

Naruto:-AAAAAAAARRRRGGGGGG!!!! POWER-UP!!!!!
Naruto:-AAAAAAAAA!
.....
10 minutes later:
Naruto:-AAAAAAAAAA!!!! ALMOST THERE!
....
5 minutes later:
Naruto:-I CAN FEEL IT COMING! AAAAAA!
2 minutes later:
Ending song...tralalala...

End of impression.

Deci un intreg episod din naruto inseamna cam...5 pagini de manga so why the hell am I surprised at the lack of action?
anime22
sa fim seriosi animal dute si culcate ce-ai vrut sa zici cu tralalala power-up ... daca vreti sa vedeti claritate si nu mai trebuie sa sttati 10 ani sa copiatati naruto www.anime-2u.com orice anime doriti scrieti la search wink.gif
Luffy
anime22 ... animal nu se referea la claritate .. si stim si noi sa ne luam de pe dattebayo sau care il mai traduc .. cat despre episoade .. ultimul a fost chiar lame ... insa de ending .. tot respectu ii super!
Trickster
Reinprospateaza-mi memoria, ca serios ca nu-mi aduc aminte cum s-o gatat...
Luffy
ca era sasuke .. in ascunzatoarea lu orochimaru .. so big deal ..
sau da ... trebuia sa fie un wow? ca nu lo aratat de 2 ani daca bine ma tine memoria ...
come on .. Big deal !!!!
chiar asta mi-sa parut lame ca or facut asa mare lucru ..
bun il arata pe sasuke ... si the end ... pana sa ajunga ei la el ....

Trickster
Ah da, asa, mi-am adus si eu aminte... uit repede episoadele la asta, daca in mod normal in anime-uri/filme/povesti in general timpul merge mult mai repede ca in realitate la asta-i fix invers, naruto face intr-un episod cat altii pana merg la baie.
rebel_mytzu
e supper tare naruto.si eu astept sezonul urmator sa vad ce se antampla in continuare.Daa am vaz pe un site park la naruto movie5 ca naruto moare si asta mie nu imi place.am vaz intr-un filmulet cum sakura plangea
Luffy
ala ii naruto movie 4 ...
si era doar o viziune ...
pacat daca murea nu ne mai enerva .. atata ...
poate ca daca ii dam un energizant se misca mai repede ca o devenit enervant
si naruto movie 5 ii despre lupta dintre sasuke si naruto
va dati seama pana acuma neo enervat ... 17 minute de boring action ...
in film o sa fie 1:40h de boring action asa ca calm down biggrin.gif nu pierzi si nu castigi nimica ...
saphir
pentru cine intereseaza un spoiler pentru manga capitolul 392 se pare ca
sasuke e pe cale sa piarda nooooooooooo
:

http://animebanquet.wordpress.com/2008/03/...ruto-manga-392/

Coyotee: data viitoare foloseste tag-uri de spoiler
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.