Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Esti Activ Pe Mai Multe Forumuri De Anime?
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
Pages: 1, 2
Muza chan
Nu vreau sa spuneti unde, pentru ca sa nu fie reclama sau sa para indiscret.

Ma intereseaza doar ca statistica, sa vedem cati dintre noi sunt activi pe mai multe forumuri.

Multumesc pentru colaborare! smile.gif

Eu am votat "citesc si alte forumuri, dar scriu doar intr-un singur loc".

Ideea e ca nu-mi place "sa ma impart". La o anumita tema, aleg forumul pe care-l consider cel mai bun si acolo raman! tongue.gif Citesc si altele, dar nu regulat. Si, in general, cele straine.
spyderverr
eu sunt activ pe 2 forumuri.
Emanuel
sunt activ pe 2 forumuri, desi al 2 lea este strain si are un profil mai diferit de a-c (e tot legat de anime ,dar...altfel tongue.gif ). Din Romania doar a-c ma intereseaza smile.gif
wee
Singurul forum anime/manga/etc .ro in care scriu. Restul, vreo 5 sunt non-ro.
dmf
acesta este singurul forum anime-related pe care postez/vizitez tongue.gif
Noli
Sunt activa pe 2 forumuri...nici nu cred ca voi fi pe mai multe,pentru ca aici gasesc tot ce ma intereseaza...restul,din ce-am vazut,si citit in timp,sunt cam slabute...deci nu ma intereseaza alte forumuri
Himerish
Forumist pe mai multe forumuri de pe tv.com
rogueman999
Unu'... din motive sentimentale. Imi place ici sa. (oltenism, se pronunta ich i sha, inseamna aicea)
Shipo
Acesta este sigurul forum pe care activez si pot spune ca imi place aici biggrin.gif .
zeri
Sunt activ pe 2 forumuri, aici si pe animax unde cand imi permite rabdarea mai intru si fac curat printre prichindei laugh.gif

PS: nu va sfiiti sa bagati linkuri ca nu se supara nimeni.
Sidonix
hmm... francez (Madoka Fan club member din 1999 laugh.gif ), animint ( tres organize info smile.gif ), a-c (inregistrat la insistentele unui croat tongue.gif ), manga.ro ( cindva ), anidb, box ( this one rulz ), yume ( I'm still standing smile.gif ) ...
elpreda
Asta e singurul si primul forum pe care am intrat vreodata. Pana cand m-am inscris aici forumurile mi se pareau o tampenie avand in vedere ca exista mijloace de comunicare mai performante, dar imi place mult icisha (tot oltean si eu) cu ataia anime fans. I'm not a wierdo anymore.
Missa-chan
Am votat "mai mult de 3 forumuri" tongue.gif fiindca sunt aici, pe Anime-Mania, pe Animax, pe Project Sakura si pe AnimeLeague. Mai mult stau pe aici si A-M, apoi vine AL si celelalte doua.
Love-chan
Sunt inscrisa pe 12 forumuri laugh.gif , dar, in principal activez pe maxim 4...asta daca vad ceva interesant. Stau timp egal pe Anime Club si pe forumul unde sunt moderator, in rest ma mai uit din cand in cand si pe celelalte, dar nu prea intru in discutii doar daca ma mananca degetelele sa scriu ceva tongue.gif
Tessa
Ho, ho...si inca pe cate ^____^.Clar mai mult de trei, iar daca zeri mi-a dat voie sa le fac si reclama, de ce nu XD:
anime-mania
Primul meu forum pe care am stat si pe care voi mai sta mult timp de acum inainte deoarece deja cunosc aproape toti userii de pe el si sincera sa fiu ma simt chiar bine acolo.E un fel de a doua casa tongue.gif .Pe acesta am si cea mai mare activitate din cauza ca stau pe el de mai bine de un an deja...si imi si face placere sa postez deoarece am cu cine discuta happy.gif.
anime-club (nu cred ca mai e nevoie sa dau link)
Initial m-am inscris de curiozitate deoarce am inteles ca oamenii sunt mai reci pe aici, iar cum mie imi placa sa ma conving singura.....
Well...am dat peste cativa userii foarte amuzanti.Si acum imi recitesc cu placere topicul de la nou veniti laugh.gif si sa nu mai vorbesc de faptul ca am cu cine discuta la sectiunea anime+toti userii de treaba de la sectiunea shoujo cu care schimb cate o parere de cate ori am ocazia ^^.
Pacat ca in ultima vreme activitatea s-a mai redus si manifestarile antishoujo m-au facut sa dau mai rar pe aici.
Last animae love
Site-ul e inca la inceput, dar sa speram ca cu timpul vom reusii sa facem ceva interesant >.O.Oricum, majoritatea membrilor de pe el sunt membrii si pe a-c, deci din pacate pe aici nu am prea reusit sa cunosc lume noua, dar e bine si asa^^.
anime angels
O comunitate excelenta.Ador userii de pe a-a, de fapt cu toti vorbesc si pe mess.Cred ca e singurul site romanesc pe care nu am vazut nici o cearta.Pana si diferentele de opinii sunt tratate altfel.Nu e agresivitate ca in majoritatea cazurilor cand apar pareri diferita tongue.gif .Asta mi-a placut cel mai mult la aces site. Un forum relaxant cu userii de treaba happy.gif .
Totusi singurele forum pe care chiar mi se vede o activitate constanta e anime-mania. Pe celelalte postez mai rar. In general prefer sa stau si sa citesc si eventual sa mai vb. cu userii pe care ii apreciez pe mess...sau pe forum cand am ocazia^^.
sailorcorvus
Ok frecventez doua forumuri.( desi sunt inscris pe toate forumurile anime din Romania , sau aproape toate )
Acesta si al meu , in rest somn si pace .
Poate mai trec si pe altele dar doar asa din gresala .
Shinju
am raspuns unul. adica asta. e forumul meu de suflet si simt ca nu am nevoie de altceva. mai citesc uneori pe forumuri straine mai ales, dar doar daca ma intereseaza ceva. mai sunt inregistrata pe cateva forumuri romanesti, dar f rar dau prin ele. daca mai primesc un link ceva.
dintre forumurile din romania asta il consider cel mai bun si cel mai complet, plus ca deja aici stiu lume multa si ma simt ca acasa biggrin.gif
Luffy
depinde ce intelegi prin activ...biggrin.gif
foarte activ .... is aici (akuma) in fiecare zi un post minim .. kam asa
apoi activ is pe alt 20 de forumuri unde mai scriu minim 1 dat 2 pe luna:D
da deobicei gasesc un forum bun stau activ pe el si apoi daca gases unu mai bun sau mai interesant schimb ...biggrin.gif
kAtA_ssj6
de fapt am loat ban 2 saptamani pe un forum , iar pe altul nu prea postez . cel mai mult am postat pe forum-ul pe care am loat ban , vreo 400 de reply-uri . insa am fost suspendat din cauza spam-ului excesiv . tongue.gif
Shinju
sa nu iti vina asemenea idei pe aici ca nu iti va fi bine smile.gif . oricum nu ai prea raspuns la intrebarea pusa de muza. ai spus pe unde ai luat ban, nu care sunt forumurile pe care te "preumbli". laugh.gif
kAtA_ssj6
pai este clar k putea sa fiu decat pe 2 forum-uri happy.gif
^loveless^
Un forum imi este de ajuns ... biggrin.gif
Muza chan
Activ inseamna sa postezi din cand in cand... si 1-2 posturi pe luna inseamna activ. Ideea e sa scrii din cand in cand, cei care doar citesc nu-i consider activi.
kAtA_ssj6
am postat ceva . in jur de 500
Raziel
sunt inregistrat pe 3 forumuri diferite dar nu la toate am nickul "Raziel" ca aici...
Luffy
so muza chan .. is activ pe multe si aici is super activ
... blogurile nu se pun numa forumurile ?

(postez pe sisteme diferite si asemanator acestuia atata ca versiunde diferita de ....invasion, si is mau mult pe phpbb desi IPB ii mai tare biggrin.gif , ambele)
Jigoku-Shoujo
poi postez pe mai multe forumuri knd nu mai stiu ce sa fac la site(de exemplu acuma)
hiihiiii smile.gif tongue.gif biggrin.gif rolleyes.gif cool.gif
Trix
Am votat 3 forumuri. Dar am un singur forum roman de anime. Celelalte 2 sunt straine.
Muza chan
Luffy:
Blog-urile nu se pun, contin mai putine subiecte de discutie decat forumurile si numarul userilor e mic. Ma rog, probabil ca sunt si exceptii, nu sunt in tema, nu citesc curent blog-uri.
Sephiroth
Singurul forum anime pe care am cont este acesta.
Tenshi
Nush daca te poti considera activ atunci cand postezi o data sau de doua ori pe luna... :/

Eu sunt activa doar aici... Mai am cont pe otaku.ro si pe projectsakura.com, dar nu prea postez. Abia postez aici... ^^; Se intampla ca pur si simplu sa epuizezi toate subiectele de discutie si sa nu mai ai nimic de spus... Noroc ca anime sunt destule si mereu apar altele noi. :3
Bacchante
sunt inscrisa pe mai multe (i'm a leecher tongue.gif ), dar nu sunt activa decat pe unul (strain). aici nu se pune, din moment de m-am inscris acu vreo ora, right?
EMy
1 singur...acesta smile.gif...nu sunt de foparte mult fan anime si nu am vazut foarte multe pana acum...insa cum mi s-a termiant rezerva am inceput sa caut si uite asa am descuperi si forumul acesta...so acesta e primul forum smile.gif
Liquid Skin
hhmm..sunt inscrisa pe mai multe forumuri...de unele deja am uitat,caci au trecut deja ani de cand nu am mai dat pe acolo laugh.gif
deocamdata activa sunt doar pe unul,din intamplare observ ca Muza chan si Shinju sunt si ele acolo inregistrate =) (akiba)
Yondaime
eu sunt inscris pe 6 forumuri romanesti de anime dar activ pe 3 deci am votat mai mult de 3 (si voi fi activ si pe acest forum ca imi place foarte mult).
MoonAngel
eu sunt inscrisa pe un forum strain si pe acesta (incepand de azi). Momentan sunt activa pe cel strain si sper ca dupa sarbatori sa fiu activa si aici, atat cat imi permite timpul biggrin.gif
Garden Girl
Sunt inscrisa pe 3 forumuri de anime, dar sunt activa decat pe doua. de fapt sunt foarte activa pe unul si mai putin activa pe celalalt biggrin.gif
Zamo
Doar pe unu , si imi cam ajunge si ala ... ca nu pot sa tin pasu cu toate chestiile care se intampla pe acolo , si cu toata agitatie de pe forum *yawn* tongue.gif (chestia ii ca m-am blocat pe la diverse laugh.gif)

Acuma va las pe voi sa va dati seama care-i forumul tongue.gif
kohana
si yo sunt "inscrisa" pe 4 forumuri de anime 3 din romania si unul din afara
dar nu sunt activa pe toate doar pe unul - doua biggrin.gif
Baka man
Eu nu mai sunt foarte activ pe nici unul tongue.gif In sensul ca nu prea postez. Poate doar pe un forum de webmasters dar ala nu cred ca se pune.
Sunt relativ activ pe 2, m-a si zup, pentru ca sunt admin pe ambele. Si mai intru din cand in cand pe a-c, pacat ca nu gasesc mereu topicuri pe gustul meu, pe a-m din an in paste, iar la animax am renuntat pentru ca i-am promis cuiva asta tongue.gif
Restul forumurilor anime mi se par neinteresante tongue.gif
Memnoch
In jur de 3, inclusiv anime-club. Dar noh, pe anime-club mai mult citesc decat sa fac posturi. Sunt enorm de multe deja facute si cand vreau sa scroiu ceva, vad ca a facut cineva un post care are cam aceeasi parere cu mine. prefer sa fac posturi pe forumurile mai mici.
tatakai
Pai eu sunt pe mai multe activ tongue.gif deaia nu prea sunt aici activ rolleyes.gif
Nu mai stiu nici eu pe cate dar cred ca pe toate aste mari.
dana2006
Am votat "sunt activ doar pe unul dar citesc mai multe"... Cel activ e asta, evident biggrin.gif
imi pare rau ca nu pot fi mai activa decat sunt din cauza lipsei de timp... in rest, mai citesc din cand in cand forumul de la manga-anime si pe cel de la Anime Mania...
caroline
Sunt pe 3 forumuri, pe al treilea sunt mai putin activa in ultima vreme, depinde de cheful pe care il am. De obicei, citesc ce au scris si altii la topicul la care postez, asa ca uneori nu am rabdare si ajung sa nu mai postez.
Hm, insa mai bag nasul si pe alte forumuri in afara de cele 3 pe care si postez. smile.gif
cioby2k
ma chinui sa postez cate ceva pe aici.
citesc doar pe acesta doar de la munca (acasa chiar am ce face biggrin.gif)
am incercat o data sa fiu activ si pe altele si am dat de o parte din persoanele de pe acest forum si pe acolo si, inevitabil, am gasit aceleasi subiecte cu aceleasi argumentari (la acea vreme, asa ca nu imi sariti ipe cap). clar nu am chef sa citesc acelasi lucru in mod repetat daca nu imi place (pana acum doar cu shogun am reusit asta)
kristall_amy
Am votat: citesc si alte forumuri, dar scriu doar intr-un singur loc rolleyes.gif
pe multe forumuri,inclusiv aici citesc,pentru ca suntmulte posturi iteresante,iar eu nu mai am nimik de spus biggrin.gif
trust_no_more
Sunt activa pe alte forumuri, dar nu forumuri anime. Asta e singurul forum anime pe care il citesc si pe care mai si postez din cand in cand. Sunt inscrisa aici de 4 ani, sunt f multumita de informatiile de aici, de membri (pe cei pe care ii mai stiu) de conducerea forumului, de subiectele de discutie, si nu simt nevoia sa citesc si altele (d`apoi sa mai si postez). Imi place aici. smile.gif
schumiholic
Doar pe forumul asta de anime sunt activa! Mai sunt si pe alte forumuri, dar cu alt profil.
seandreea
Hmm.. greu de spus... daca spui ca un post pe luna, pai atunci sunt activa pe mai mult de 10 forumuri din care vre-o 5 anime biggrin.gif
Faza e ca imi place sa descopar un loc nou (acum ma mancau degetele sa ma inscriu si la cateva al caror link a fost postat aici tongue.gif ), dar realizez cat de mult timp imi ia, fara sa fie nimik folositor. Cand gasesc topicuri interesante da, postez, insa in ultima vreme singurele topicuri active sunt de jocuri, de care eu deja m-am saturat.
Acesta a fost primul forum anime pe care m-am inscris, si prima intalnire anime la care am venit. Nu am stat prea mult atunci si singurul pe care mi-l amintesc e Zeri.
Al doilea a fost anime-mania. Fara sa se supere nimeni, as zice ca e un forum cam la fel de bun, uneori un pic mai activ. Am fost la 2-3 intalniri pe acolo.
Am mai fost inscrisa pe animax cand era inca A+ . Cam plin de copii si devenea enervant.
Mai sunt inscrisa pe anime-xg si pe animezup de curand. Pe animezup sunt de curand moderator si ma ocup de concursul de fanart, deci voi fi obligata sa fiu cat de cat activa tongue.gif
Bottomline, pe aici clar raman, si probabil si pe a-m si a-z, dar mai cu moderatie wink.gif . Chiar mi-ar place sa vad topicuri interesante care sa ma faca sa postez wink.gif
loveleonfan
Sunt activa pe mai multe forum-uri de anime *daca activ inseamna cate un post pe luna biggrin.gif *In jur cam de 3 forum-uri smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.