Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Exemple De Mecha...
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Mecha
Muza chan
Nu ma refer la o serie mecha... ci la "robot". tongue.gif

Dintre toate masinile inventate de-a lungul timpului, din seriile mecha vazute, unele mai deosebite, altele mai banale, fanii mecha probabil ca au unul sau mai multe preferate. Fie ca e vorba de forma, fie ca e vorba de arme sau campuri, sau mai tine probabil si de pilot, sunt unele pe care le consideram deosebite.

Dati-mi exemple despre ce va place mai mult si de ce. Sau de lucruri deosebite intalnite.
rogueman999
Full Metal Panic - insista ca are simtul umorului mai dezvoltat decat pilotul... si are dreptate.

Acum pe bune Eva. Game over biggrin.gif
kun san
Escaflowne. Desi nu sunt chiar un fan al seriei, legatura permanenta stabilita intre Guymelef si pilot mi-a placut in mod deosebit.
Muza chan
Eu cu Arbalest!

Probabil ca, intr-o oarecare masura si pentru Sousuke. Dar ideea de arma in sine cu caracteristicile specifice lambda driver-ului, se potriveste cu mine. E o arma pentru oameni deosebiti, puternici, cu minte brici.
Trickster
Yup arbalestul mi-a placut si mie din motivul lui rogueman999, dar preferatul meu (nu ca as avea prea multe mecha la bord) e... pregatiti-va...
user posted image
Lagann tongue.gif

Ce face dracia asta mica e ca se ataseaza de orice alt robot si-i preia sistemele... o capusa robotica manipulativa, curios daca ar functiona pe Eva laugh.gif
Muza chan
Kawaii! Un chibi mecha! tongue.gif

Depinde cum ii preia sistemele... daca exista mai multe explicatii in anime da-mi-le ca mi-a placut ideea. smile.gif

Vroiam sa vad si eu seria de cand a prezentat-o Unknown... dar n-am apucat.
Trickster
Pai cica Lagann ar insemna Enveloping Face, si ii apare un burghiu in loc de picioare, intra in alt robot si-i preia sistemele, just like that biggrin.gif. Fara complicatii, doar spiral energy (ahem, figting spirit) din partea pilotului. Detalii in serial tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.