Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce o face pe Rei atat de deosebita?
Anime-Club Forum > Detaliat > Neon Genesis Evangelion
Muza chan
Cautam pe site-urile cu figurine anime si am descoperit ca, probabil, Rei are cele mai multe reprezentari. Nu numai dintre personajele din Evanghelion. Ci dintre toate personajele feminine din anime-uri. La fel, in Artbook-uri... pozele cu ea sunt majoritare. Si, in general, se vorbeste mult despre ea.

Oare de ce? De ce ne fascineaza atat de mult? De ce e atat de iubita si pare atat de deosebita?
LordMethos
Pt ca e buna tongue.gif
Now seriously.... considering ca Rei e si una din favoritele mele. ( i mean my dog is named Rei tongue.gif ). I mean pt mine imi place gheata din ea. E lipsita de sentimente (la prima vedere) dar totusi are ceva special ascuns in ea.
Fata de Asuka care e o maniaco depresivo kick aazzes bitch, Rei is a cute lil angel.
Ma rog ar mai fi Misako .. (but shes the sluty type)
Deci in concluzia cuvintelor aruncate la gramada.
Rei e speciala prin felul ei de a fi. Calma si indiferenta:P (or not?). Depinde de gusturile fiecaruia.
In speranta ca te multumeste raspunsul /hugs.
rogueman999
Slutty?!!! Did you just signed your death sentence or did I hear wrong?

Rei e speciala. Really. Acu' tot evangelionul e special de felul lui, dar rei e o buna parte din asta. Marturisesc ca n-am idee de ce, in afara de ce a zis sinucigasul de mai sus - cu mentiunea ca e mai degraba evident plina de sentimente, dar gheatza la suprafata. Gandeste-te de exemplu la frica ei cea mai mare - ca intr-o zi o sa moara iar prietenii ei nici n-o sa bage de seama.
Grr... ma asteptam sa pot sa zic mai multe. <shrug> tre' sa fie una din chestiile unde tre sa fi tip sa intelegi. Can't really explain...
LordMethos
Sluty in a good way biggrin.gif ... ( i uav her tu tongue.gif ) dar pe rei mai mult:D
cat despre inteles .... this is what makes eva special smile.gif ...
de asta te uiti la serie de mai multe ori .. pt ca nu e doar o serie cu mecha smile.gif
Muza chan
Spanzuratoare sau ghilotina? tongue.gif Si mie imi place Misato! E singura fiinta intreaga la minte si normala din tot filmul!

Deci sa inteleg ca Rei place pentru ca aparent nu are sentimente. Un fel de frumusete rece si intangibila. Good to know. smile.gif

Mie imi place pentru ca pare o fiinta venita din alta lume. Tot felul ei de a se comporta e diferit de o comportament normal. Pare ca face niste lucruri, dar sufletul ei parca e in alta parte. Asta o face foarte senzuala.

Cat de kawaii e in prima scena in care o vede Shinji, atunci cand e ranita. Pare ca nimic n-o intereseaza, pare ca nimic n-o misca.

LordMethos:
Ma multumeste raspunsul! wink.gif
rogueman999
NUUU.... e plina de sentimente. Cum sa n-aibe, come on, Shinji e o bucata de lemn pe langa ea. Iubire, frica, loialitate, disperare, curaj... e de departe cel mai complex personaj. Asuka e roscata si activa si frumoasa, dar ca personaj e "dozen a dime". Are adancimea unei baltoace. Dar Rei... Rei e sufletul serialului, intangibil, trist dar inexplicabil de frumos. Evangelion fara Asuka s-ar descurca perfect, Shingi mostly nareaza, dar fara Rei nu ti-l poti imagina...

Muza chan
rogueman999:
Interesant ce spui tu... doua viziuni diferite asupra personajului.

Sa vedem si alte pareri. smile.gif
LordMethos
nu mai sunt altele tongue.gif ... ^___^
this is da truth ... naked one:D
Muza chan
Dream..... tongue.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Cel putin prima... e incredibila... tongue.gif Toate partile trasparente... arata superb!
LordMethos
le-am studiat si eu ..
In afara de ultima care e cea mai reusita .. si prinde acel ceva al ei.. restu snt fakeuri ..... din punctul meu de vedere. Doar clone fara succes.
Ultima is to die for ... e exact Rei in all her splendor.
kun san
In primele 3 figurine nu este reprezentata Rei. Sunt ingeri sub forma lui Rei (Arael, Lilith si Tabris).
Muza chan
Special nu am precizat ce e cu primele 3... speram sa va luati de ele. smile.gif E asa cum zice Kun san, fac parte dintr-o serie de ingeri cu chipul lui Rei. Si sunt absolut superbe, crede-ma ca le am in colectie.

Din seria de ingeri mai sunt si astea (si mai sunt si altele pe care nu le gasesc eu acum):
user posted image
user posted image
user posted image
sailorcorvus
Sincer e adevarat reprezentarile cu Rei sunt cele mai multe , din 3 situri de anime stuff cel putin doua au figurine cu Rei.
Ce e special la Rei ?
Rei e total special , gandire ,imagine ... Nu imi pot da ce ii lipseste , a da ii lipseste ceva , sa fie o fiinta umana reala , doar ca odata ce mori esti mort si clona ei nu e decat o farama de viata care nu poate intelege viata ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.