Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Ziceti De Muzica Din Anime-uri?
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime Music
Touka
Muzica din anime-uri, de fapt muzica japoneza mi se pare foarte reusita.Pacat ca nu e promovata prea mult...sad.gif...Voi ce parere aveti?
LordMethos
1 ai incercat sa dai search pe forum ?
2 stii ca se cheama OST-uri?
3 cati ani ai ?
4 ai idee de unde e avataru tau ?
5 cati ani ai ? smile.gif
zeri
Eu am dat search pe forum si am mutat topicu tongue.gif


Nu e promovata la noi pentru ca pentru necunoscatori suna ciudat si nu prea o sa auzi la radio asa ceva... desi, majoritatea cunostintelor care m-au prins ascultand ceva in japoneza chiar au fost incantati de cum suna. In 100% din cazuri apare si intrebarea: "dar tu intelegi ce spune?" dry.gif
Touka
QUOTE(zeri @ Sep 1 2007, 10:23 PM)
Eu am dat search pe forum si am mutat topicu tongue.gif
Nu e promovata la noi pentru ca pentru necunoscatori suna ciudat si nu prea o sa auzi la radio asa ceva... desi, majoritatea cunostintelor care m-au prins ascultand ceva in japoneza chiar au fost incantati de cum suna. In 100% din cazuri apare si intrebarea: "dar tu intelegi ce spune?" dry.gif
*



Thuamneeee ce batuta in cap sunt...Imi cer mii de scuze!sunt incepatoare!Scuze,scuze!
zeri
Vezi ca ii datorezi lui Methos niste raspunsuri laugh.gif
Touka
Cred k incep sa imi dau seama cum se foloseste forumul!oricum!Multumesc foarte mult k mi-ati spus k am gresit!Din greseli se invata...wink.gifA, da!Am 15 ani!Habar nu am ce sunt alea OST-uri...Voi incerca sa aflu!
yo soy rebelde
de ce muzica din anime-uri nu este promovata, pt ca multa lume zica ca e ciudata numai pt ca este in japoneza si nu intelegi nimic si ti se pare k este foarte ciudata! de aceea
Zamo
OST - official sound track , nu ? huh.gif

Oricum , muzica din animeuri ... uhm , multe-s copilaroase si pe mine ma enerveaza ... in general nu-mi prea place muzica japoneza dry.gif , desi am dat peste o formatie de death , care suna destul de "funny"

Oricum , DearS si Elfen Lied , ruleaza la mine (ca muzica, ost , ce ii ... )
painfull_days
Eu ador Soundtrack-urile din anime, si sunt cateva promovate, de ex Nana, paradise kiss, nu sunt cunoscute la noi in romania aceste melodii.. dar peste hotare sunt ff cunoscute.. am vazut asta pe youtube.
Soundtrack-urile mele preferate sunt de la Elfen Lied, Paradise Kiss, NaNa, Mermaid Melody, Etc.Etc.
leyeon_ss
Cel mai mult imi place coloana sonora din Gravitation, Endscape (din Terra e) si cateva melodii din Naruto, dar sunt multe melodii reusite si in animeuri.
Garden Girl
Muzica din anime-uri in majoritatea cazurilor e reusita. Ma rog, asta tine si de preferintele fiecaruia, cum o percepe fiecare. Mie, de exemplu, imi place OST-ul din Ouran. Nu-mi place muzica clasica ca si gen, dar in contextul asta n-ai cum sa n-o gusti tongue.gif
tsukionnanoko
Si mie imi place muzica japoneza(poate mai mult decat cea in engleza).Desi nu intelegi nimic din ce vorbesc, are un feeling special(in unele cazuri)Mie imi place OST-ul de la Noir. Ca cantareti, mie imi place KOTOKO si ALI PROJECT. La inceput si mie imi suna ciudat. Acum, pe mp3 am 39 de melodii, dintre care 37 sunt in japoneza(si cele 2 in engleza stau acolo degeaba)
reazor9
Ador muzica din Anime-uri, cel putin din unele, altele sunt bestiale......imi place in general muzica japoneza......
rocky
mi-au placut placut o gramada de melodii din coloanele sonore (in special melodii rock) sa zic printre favorite ar fi Anna Tsuchiya - vocea trupei Blackstones din Nana
Shinamori
Mie muzica din anime-uri mi se pare minunata,unii zic ca e ciudata ca e in japoneza..but..nu e asa,japoneza e o limba foarte frumoasa...(asa cred eu) iar melodiile din aniemuri sunt si mai superbe.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.