Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 300
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
yozz
300 aduce notiunea de epic la un alt nivel. ca in lotr, sunt folosite multe efecte speciale (doar scena cailor este reala). acest film nu este reproducerea fidela a bataliei de la thermopylae. nu trebuie deci vazut ca un film istoric.
mi-a placut in mod special interpretarea actorului gerard butler, care a reusit sa se ridice la nivelul asteptarilor mele. furia din ochii, din vocea lui, violenta faptelor lui ma duce cu gandul la anticii regi greci.
eu cred ca este o opera de arta. dar asta e doar opinia mea. acum vreau sa "aud" opiniile voastre!
Trickster
Pai eu zic ca manga-ul a fost mult mai bun. Aaaa, vreau sa zic benzile desenate ale lui Frank Miller tongue.gif. Pe langa idiotenia aia cu politicianul si faptul ca au facut-o cam *beep* pe nevasta lui Leonidas au reusit sa mai taie pe alocuri din farmecul si spiritul epic al povestii prin introducerea diversilor bossi... au fost 1, 2 care mi s-au parut un pic in plus. Au mai stricat ceva pe acolo pe la povestea cocosatului (in benzi cocosatul cand a aflat de ce nu poate lupta impreuna cu spartanii incearca sa se sinucida aruncandu-se de pe stanci, si de-abia dupa ce vede ca nu a murit se duce la Xerxes). In rest da, actorul ales pentru rolul lui Leonidas a reusit sa ramana destul de fidel personajului original, chiar daca pe alocuri s-a mai simtit accentul irlandez tongue.gif.


Sincer eu mai mari asteptari de la Watchmen... film care ar trebui sa te intereseze si pe tine daca zici ca-ti place cum joaca gerard butler.
Missa-chan
Dap, a fost un film bun si efectele speciale au fost reusite. Faza preferata a fost cea cu Leonidas cu carcelul si Xerxes laugh.gif . Nu ma asteptam sa spuna asta. De asemenea tehnica de lupta a spartanilor a fost foarte buna. Cred ca numai din cauza au reusit sa reziste atat. In rest, ce pot zice, film reusit pe care l-as revedea cu placere. Si cum era opera aia "Trei, Doamne, si toti trei", aici e valabil "Trei sute, Domane, si toti trei sute" XD.
Trix
Din punct de vedere al efectelor speciale a fost unul dintre cele mai bune filme pe care l-am vazut. Din punct de vedere al litrilor de sange (trucat) folosit, la fel, pe primul loc. Din ounct de vedere al coregrafiei scenelor de lupta (suprarealiste si de grandoare), iarasi, troneaza in frunte.

Mai conteaza altceva? Eu as zice... un film ce merita revazut! happy.gif
rete
ia sa dau si eu cu batu in balta despre un film care o sa faca istorie si jocuri
sincer mie personal mi-a placut , intrigi lupta pentru putere si multe clisee(dar de bun gust care te face sa savurezi un film)
faza cu "Spartani ce profesie aveti " e dementiala , la fel si cea cu hee hee "he had to say it""Fiting in the shade"

un mustsee daca esti fan de acctiune
Zamo
Chiar merita vazut ... it's a must .
Cum se zicea mai sus , nu trebuie vazut ca si un film istoric ... fiindca bate mai mult in zona "lotr" , bazata pe o batalie care a avut loc.

Efecte speciale foarte bine realizate , Gerard Butler a jucat chiar extraordinar .
L-am vazut de 3 ori in 2 zile laugh.gif ... chiar merita . Mai trebuie precizata si faza cu oraculul happy.gif , draguta faza tongue.gif
Mumusan
Pe 25 Ianuarie 2008 a fost lansat filmul Meet the Spartans o parodie la filmul 300.
trust_no_more
Blah, 300! L-am vazut, nu mi-a placut. :/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.