Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sandy Belle
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO > Diclonius Subs
Pages: 1, 2, 3, 4
anaxor
user posted image

Anunt, mare anunt: avem un nou proiect ! biggrin.gif De astazi veti putea gasi pe diclonius episoadele din Sandy Belle cu subtitrare in romana ! Azi dam drumul episodului 2. Enjoy!!!

link diclonius
Potteritza
Uuuuuuuuuuu....multumesc de pont wink.gif M-am "infruptat" putin si din Candy Candy si Lady Oscar ... wink.gif
Alinna
de-ar fi seed-eri pentru torrenti...^^" . I'll keep waitin' maybe I'll get lucky ...[oricum congrats for the project]
anaxor
QUOTE
congrats for the project


multumesc in numele echipei biggrin.gif
intellect
QUOTE(Alinna @ May 24 2007, 11:47 PM)
de-ar fi seed-eri pentru torrenti...^^" . I'll keep waitin' maybe I'll get lucky ...[oricum congrats for the project]
*



unde nu sunt seederi?
Shinju
super. felicitari.
anaxor, ma bucur ca ai putut face ce nu am reusit eu biggrin.gif
Tessa
Nu pot sa spun decat: tot respectul.Sunteti cei care mi-ati readus toate animeurile copilariei, deci ~Arigatou Gozaimas!~
Felicitari anaxor pentru postul de traducator ^^.Si felicitari pt. ca esti prima fata diclonius.Degeaba se spune ca barbatul e la putere, femeia il ajunge oricum mereu din urma laugh.gif
Alinna
acum exista [un sg seed-er cu 100%] insa cand am postat chestia aia episodul 2 avea un singur seed-er si ala avea 0.2%^^" - in momentul de fata macar exista cate un seed-er cu 100% pentru fiecare dinc ele 2 episoade
intellect
Foloseşti cumva Opera pentru download?
anaxor
QUOTE
felicitari pt. ca esti prima fata diclonius


CHIAR???????? biggrin.gif Pe cuvantul meu ca nu am stiut! Multumesc tuturor!
adabd
Felicitari dragii mei si spor la lucru!!!! tongue.gif
anaxor
Ok people, s-a muncit din greu si iata rezultatul:

Sandy Belle 03
Kisa
Va multumim mult pentru munca voastra. happy.gif
Numai ca am si eu o nedumerire... de ce ii tot spuneti Sandy Belle? Numele ei este Sandybell/Sandy Bell. tongue.gif
intellect
user posted image

Kisa
Daca e in anime... pe anidb "belle" e trecut la sinonime. tongue.gif
Tessa
Multumim pentru episodul 3.Wow... ce repede va miscati O__O.
Bravo voua happy.gif!
trust_no_more
deci,pana la urma anime-ul de unde se poate dld?
Alinna
Owww, deja a aparut episodul trei, felicitari pentru efortul depus, sa speram ca si restul vor aparea repede ^^ [keh, I'm askin' to much ...]
Noli
Diferenta mica de timp intre ep 2 si ep 3...merge bine traducerea...tot asa smile.gif cat despre numele acestui anime,si eu il stiam ca Sandy Bell/SandyBell...si pe internet asa l-am gasit...dar nu conteaza daca e scris altfel... smile.gif
anaxor
Traducerea a mers bine pentru ca am avut putin timp liber zilele astea, dar nu va fi mereu asa...Vin examenele... unsure.gif
Love-chan
ohmy.gif Waaaaa, ce tare! Faceti subtitrari! felicitari si spor in continuare! biggrin.gif Nu-mi vine sa cred ca locul acesta cu oameni minunati chiar exista wink.gif Sper sa ajung sa fac si eu ceva atat de important, putin probabil dar speranta moare ultima, nu? tongue.gif Felicitari inca o data! wink.gif
Noli
Vin examenele smile.gif sesiune sau Bac? Asteptam... smile.gif
anaxor
Ultima sesiune din viata mea!!! biggrin.gif Ma rog,...daca nu-mi vin si alte idei... tongue.gif
anaxor
Dragii mei, ati fost atat de rabdatori incat meritati un premiu! laugh.gif
Episodul 4 din Sandy Belle poate fi gasit aici
Noli
Am ajuns la episodul 29 in spaniola... sad.gif si sunt nevoita sa astept,ca persoana care uploadeaza episoadele pe internet,le uploadeaza pe 3 parti,fiecare parte o data la 2 zile...abia astept sa terminati...bine e drum lung,dar sunt sigura ca vom ajunge si la final... cool.gif spor la traduceri
Tessa
Mama...in spaniola laugh.gif !!! Mai bine stiu ca astept episoadele traduse de dicloni ^^.
Multumim pentru episodul 4!
anaxor
Unde sunt 4 apisoade incape si al cincilea!

Sandy Belle 05
Alinna
*grabs the torrent* muuultumim ^_____________^
anaxor
Sandy Belle is also back! laugh.gif

Episodul 6 poate fi gasit aici
anaxor
Povestea continua! Episodul 7 e aici.
Tessa
Arigatou gozaimas !!!^__^
Abia astept urmatoarele episoade smile.gif .
I love Sandy Bell^^!
anaxor
Sandy revine... si are numai idei originale!

Sandy Belle 08
intellect
Sandy Belle 09
Emanuel
yupiiiiiii, felicitari anaxor si intellect. Ma bucur enoirm ca sandy bell merge asa repede - eu nu prea cunosc franceza biggrin.gif , asa ca traducrerea voastra este mai mult decat binevenita.
Spor la treaba in continuare cool.gif
intellect
Mie mi se pare că merge chiar foarte īncet. Vina este a mea, fiindcă pānă la episodul 13 traduc eu, cu ajutorul DVD-ului dat de ştii tu cine, iar pe căldura asta nu pot nici măcar să gāndesc īn romāneşte, darămite să mai şi traduc din franceză. unsure.gif
Oricum, după surpriza, sperăm plăcută, pe care o avem pentru voi īn seara asta, sper să mă mobilizez şi să īncep lucrul la episodul 10.
Alinna
Sincer si mie mi se pare ca lucrurile avanseaza foooarte incet [ parca ati inceput prin mai] , dar ^^" asta este, sper ca va trece caldura si ca te vei mobiliza si vei traduce si episodul zece [ surpriza a fost placuta (ce e drept ^^) ] si apoi pe 11 si...sa speram ca lucrurile vor merge mai repede , pen'ca pana la 47...
intellect
De fapt, nu ne mişcăm chiar aşa de īncet...
Primul episod a ieşit pe 21 mai, adica acum doua luni şi doua zile. Rotunjit, īnseamnă nouă săptămāni. Cum suntem la episodul 9, īnseamnă exact un episod pe săptămānă, deci suntem īn grafic. Yey! laugh.gif

Ştim că aşteptarea e mare, dar, pe de altă parte, e cel mai dificil proiect pe care-l avem. Have mercy on us... unsure.gif Sau, mai bine zis, pitié, nos maītres laugh.gif
La urma urmei, gāndiţi-vă şi aşa: nici un lucru obţinut uşor nu merită efortul, nu? tongue.gif
Alinna
I just won the bet ^^ am citit postul tau care spunea "Mie mi se pare că merge chiar foarte īncet" si i-am spus prietenei mele ca daca iti dau dreptate ma vei contrazice laugh.gif , np np incet sau nu, important este sa apara *bows and exits laughin' thinkin' of the icream with caramel that she's about to eat..for free*

later edit : ^_____________^ "nici un lucru obţinut uşor nu merită efortul, nu?" anime related is "the sooner and the faster is the best way to get ur hands on an anime"

intellect
This is not fair... Adică eu cu munca, alţii cu episoade din Sandy ŞI cu īngheţata... sad.gif Şi creca-s vreo 40 de grade la mine īn casă unsure.gif

Coyotee, man, put one "crying my heart out" smiley on the forum 4 me...
intellect
user posted image
Din imagine, se pare că scrierea corectă pentru numele lui Sandy este Sandybelle

Ce facem:
rămānem la varianta actuală, Sandy Belle?
adoptăm noua scriere īncepānd de acum?
modific toate episoadele din urmă?
intellect
Sandy Belle 10
download
Tessa
Fii serios nu modificam nimic. laugh.gif Intoatdeauna se poate intampla asa ceva.Sa apara scris diferit un nume sau un anumit termen.Nu e prima oara cand se intampla, nici ultima.Lasati-l asa. Nu va mai stresati biggrin.gif
Oricum pe noi ne intereseaza mai mult continutul decat titlul >.O.
Si cu astea fiind spuse ,multumesc din nou pentru noul episod^^.
*hug*
anaxor
Haideti sa incheiem ziua in compania prietenei noastre, Sandy Belle.
biggrin.gif

Episodul 11 se gaseste aici.
Alinna
Felicitari! ^^ Este o surpriza extraordinara sa gasesc inca doua episoade din Sandy Belle. In ceea ce priveste numele si mie mi se pare neimportant...
Felicitari pentru munca depusa pana acum!
anaxor
Nu-i asa ca va era dor de ea? biggrin.gif
Sandy 12
Tessa
Daaaaaaaaa!!!Ne era^_^
Multumim pentru noul episod.^^
anaxor
Astazi avem portie dubla de Sandy.
Episoadele 13 si 14 se gasesc aici.
biggrin.gif tongue.gif laugh.gif
Noli
ohmy.gif That was fast...merge mai repede decat ma asteptam... smile.gif
anaxor
Schimbare de decor. laugh.gif
Sandy 15
Alinna
*bows respectfully for the joy of a new episode*
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.