Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Princess Resurrection
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Comedy
Sidonix
... un amestec de sadism cu umor fara prea multe motivatii... story relativ simplu... Hiro, venind sa locuiasca cu sora sa Sawawa, salveaza de la un accident o tanara misterioasa insa totodata isi pierde viata... tanara se dovedeste a fi printesa a intunericului ce il readuce la viata prin focul vietii... Hiro capata semi-imortalitate traind atat timp cit o slujeste pe Hime... well... povestea este irelevanta neasteptind prea multe insa de ce mentionez anime-ul... well... one reason... Hime... sadism sublim smile.gif ... daca in ultimul timp toate caracterele feminine au guns, Hime are drujba laugh.gif ... now that's cool... Hime-sama "manuieste" drujba impotriva asasinilor din lumea intunericului atat de bine incat cred ca l-ar face invidios si pe Serious SAM laugh.gif ... Serious Sam I AM !... cred ca de data asta ar fi Serious Hime I AM laugh.gif ... ar mai fi ceva de spus dar nu conteaza... a... hagu hagu biggrin.gif
rogueman999
URASC search-ul de pe site-ul asta. Dupa 5 min de cautat am luat iar categoriile la rand.

Anyways. Wow. Is abia pe la inceput, da' e tare fain. Are un aer foarte de "old school", am fost surprins cand am vazut ca-i din 2007 (si manga ongoing). Si Hime chiar are drujba biggrin.gif

E interesant cum unele anime-uri sunt asa de definite de coloana sonora... sau poate in cazul asta ei au ales anime-ul? E genul lor. Anyways, de 3 zile is pe repeat cu toata discografia Ali Project, of Rozen Maiden fame.
rogueman999
Finished it. Really good. Are ceva fillere, dar surprinzator sunt ok. Singurul motiv de rage este ca plotul este muult in urma mangii, si (din putinele pagini pe care le-am vazut) mult sub manga. Iar finalul e filler. Bleah.

Anyways, mi-i greu sa zic de ce mi-o placut asa de mult (*cough*hime*cough*), but... I like it. A lot. Manga e comandata tongue.gif
Sidonix
... lol ... trebuia adaugat mai mult sadism XD ... yeah .... ost-ul e oky doky XD
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.