Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /usr/home/roanime/forum.anime-club.ro/forum/lofiversion/index.php on line 655
Anime-Club Forum > Ai Yori Aoshi
Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ai Yori Aoshi
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Romantic Anime
zeri
Ai Yori Aoshi sau Bluer Then Indigo este o poveste de dragoste clasica as putea spune. Aoi (personajul feminin principal) ajunge in Tokyo in cautarea primei ei iubiri dar se rataceste si este ajutata de catre Kaouru Hanabishi care se dovedeste a fi exact baiatul pe care il cauta.

Desi seamana un pic cu Love Hina (un baiat care traieste cu vreo 4 fete in aceeasi casa), Ai Yori Aoshi are ceva mai special. Relatia dintre Aoi si Kaouru este prezentata altfel aici...ceva mai matur. Bineinteles nu lipseste umorul...sunt unele faze la care am ras cu lacrimi.

Seria are si o continuare Enishi (destin)...a aparut episodul 11 recent.

Sper ca a mai vazut si altcineva Ai Yori Aoshi...eu cel putin am vrut sa-l vad deoarece aparuse Enishi si ma facuse curios.
zeri
Continuarea - Enishi - are 13 episoade si a aparut in intregime acuma pe Bittorent. Povestea nu evolueaza prea mult...unele episoade fiind facute doar pentru placerea fanilor de a-si mai vedea personajele favorite inca odata.

user posted image
Diana
Am vazut Ai Yori Aoshi. La inceput m-a incantat .. mai ales pana in momentul cand au inceput sa apara toate fetele alea zapauce pe capul lor. De acolo a devenit banal as putea spune .. relatia celor doi a fost trecuta in plan secundar si s-a pus accent pe celelalte fete si pe fazele comice ... cam prea putin sentiment pentru mine. Nu cred ca ma intereseaza sa vad continuarea. Am fost chiar dezamagita: dupa primele episoade deosebite au urmat episoade complet obisnuite, situatii intalnite in alte zeci de animeuri. Eu am gasit solutia la problema lor in primele 10 miute .. si scapau de atata bataie de cap biggrin.gif
zeri
Merita vazuta continuarea, macar pentru placerea de a-i revedea pe cei doi.

Am citit zvonuri ca ar mai fi in plan o continuare...povestea fiind lasata prea neterminata. Sa vedem...
Doho
Eu am vazut cele 12 episoade si le-am considerat o pauza binevenita dupa atatea chestii de genul Samurai deeper kyo sa Rahxephon...

Este o poveste draguta fara un scop bine determinat si cu multe scene de umor... Mi-a placut in special tpa aia care tinea neaparat sa le verifice pe celelate la sani...
zeri
Yup...Tina e de groaza...e al doilea personaj preferat al meu din Ai Yori Aoshi dupa Aoi. E funny si in plus mai stie si cum sa bea (sau poate nu :roll: ca daia se tot imbata)

user posted image
SebyTheDragon
Enishi..e tot...si e cam demult tot ...12 ep...il am pe tot..acum tre sa-l scriu!!

Nu am vazut oricum nici una din serii....e o lista LUNGA de asteptare pana ajung la el!!!
yuki
Tocmai l-am vazut, acum ma uit la Enishi. Ce mi-a placut foarte mult ca apar multe chestii tipic japoneze, ca sa nu mai vorbim de Aoi care poarta numai kimono :weee: - e fata japoneza traditionala.

Si grafica e super, doar ca intr-adevar in unele momente simt lipsa actiunii. E cam banala chestia....ca trebuie sa se ascunda...de cine ? ca parca ziceau ca sunt toti o familie.
wirespot
Enishi mi se pare faţă de Aoi cam ce e Fumoffu faţă de Full Metal Panic. S-a scos intriga de la ?nceput şi s-a lăsat doar ce era plăcut.

Există şi un special, Aoi Yori Aoshi Enishi Miyuki, care vrea să fie un preview la Enishi dar de fapt e cam de sine stătător.
yuki
dar eu cred ca intriga era placuta. Chiar am fost dezamagita ca au abandonat povestea si s-au axat doar pe comedie. primele 4 ep. au fost cele mai frumoase.
Alinna
Deci ..Aoi a fost prea perfecta pentru mine..si perfectiunea, intelegerea si privirea ei de "caprioara ranita" mi-au pus rabdarea la grea incercare atat in seria originala, cat si in Enishi..ufff
Sincer mult mai protivita pentru Kaoru ar fi fost Tina ..mai vesela , mai plina de viatza...mai pasionala si as spune ca la fel de indragostita de el ca si Aoi, dar nu la fel de "agatzatoare" ca Aoi..pai fata asta pune mana pe el si nu-l mai lasa...ma rog..nu dati cu pietre este doar opinia mea...wink.gif

(sincer daca nu aprea Tina nu stiu cum as fi rezistat sa vad ambele serii..probabil ca as fi renuntat...si tot datorita prezentei Tinei pot sa vorbesc de "personaj favorit" si faze cae mi-au placut in acest anime...)
Noi chi
Eu am vazut ambele serii si mi sau parut ok....dar un pic cam plictisitoare .Dar si pline de umor,cat despre Tina hiperactiva ca de obicei dar totusi pentru Kaoru mai buna era Aoi ,doar ia fost prietena din copilarie nu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.