Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: No Up
Anime-Club Forum > Forum > Probleme tehnice
Sidonix
... nu pot face upload la avatar... iar nu merge sau ce se intimpla ?
axi
hmmm ... sid, stii tu zicala aia cu "marimea conteaza" ? verifica intai asta, preventiv tongue.gif
Memnoch
Cand am incercat sa imi schimb avatarul pur si simplu nu il incarca. Am dat remove avatar si dupa aceea am selectat un fisier jpg de pe calculator mai mic de 100 de kb si imi incarca avatarul vechi la loc (fisierul de la avatarul acela nu il mai am pe hdd, btw). Am dat si resize la poza (150x150 si dupa aceea 100x150) si tot degeaba. Am icnercat si sa dau sign out si sa intru din nou in cont inainte sa uploadez avatarul nou dar nici asa nu a functionat. Pls help me.
Kisa
Am unit topic-urile intrucat sunt pe aceeasi tema (avatarul).

@Memnoch: Si mie mi s-a intamplat la fel cand am schimbat avatarul. Nu ti-l schimba imediat in profil (din cate stiu eu).
Tenshi
Pai si mie mi se intampla. Dar dau refresh de mai multe ori (uneori inchid si redeschid browserul), si e ok.
Sidonix
deci in concluzie nu doar eu am o problema... asteptam o rezolvare la problema tovarashi admini dry.gif ...
Coyotee
Am testat uploadul avatarilor cu:
Mozilla Firefox
Internet Explorer 7

Cu ambele browsere, uploadul a mers fara probleme (am testat atat cu gif, cat si cu jpeg si png).

Setarile forumului: max 150x150 (resize automat daca e prea mare) si maxim 100 K
Sidonix
eu sunt in vista business cu ie7 si nu merge... am incercat pe xp cu firefox ... same answer... are 65kb si nu merge... o sa mai incerc cu un resize direct...

edit: ok ... deci problema este din resize automat... trebuie setat direct maxim 150x150 tongue.gif
Memnoch
Vad ca s-a rezolvat in cele din urma. Presupun ca era doar o chestiune de timp. Credeam ca o sa il schimbe imediat. 10x for the help.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.