Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un Joc Al Fanilor Adevarati
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
IceFlame
face sculptura in aluat si sakura-chan o ia la pumni
Daianara
Right, you're next! smile.gif
IceFlame
Ceva usor :Cum se numeste functia conducatorului din hidden star village?


biggrin.gif
Trickster
Ugh, exact pe-acolo m-am oprit sa ma uit la fillere... parca hoshikage din hoshifillerul cu hoshicopilul ala din hoshifamilia de loviti de meteorit.
IceFlame
True,you`re next smile.gif
Trickster
Hmmm, intrebare... ce elemente aveau tehnicile lui al 4-lea?
IceFlame
Puteai sa pui si tu una mai usoara dry.gif .Da si tu un hint tongue.gif .
Trickster
Pai le tot scuipa pe acolo dupa orochimaru tongue.gif
super

Pai avand in vedere ca este cel care a descoperit Rasengan si mai foloseste si sealing techniques trebuie sa fie ceva inrudit??

Ceva de Wind si dark si ????
lutzuu
Avea elemente de pamant si foc daca te referi la al treilea hokage .
Trickster
Vai de mine, ii tot iau in ordine cronologica. lutzuu, you get a cookie too for correcting me tongue.gif Ai onoarea.
lutzuu
Hmm cum se numesc papusile lui Kankuro? biggrin.gif
wee
sanshouo, karasu, kuroari
lutzuu
Corect,randu tau.
wee
Cum a capatat Itachi Mangekyou Sharingan ?
Shinigami Kid
Si-a omorat cel mai bun prieten tongue.gif.
wee
...si tot clanul tongue.gif in afara de frasu'
shoot the next question
super
Shinigami Kid poti sa pui urmatoarea intrebare te rog biggrin.gif
Saike
pune cineva o intrebare? ca vreau si eu sa intru in jok!
Shinigami Kid
holy crap am uitat revin in 5 min cu intrebarea
Saike
QUOTE(Shinigami Kid @ Jun 18 2007, 03:18 PM)
holy crap am uitat revin in 5 min cu intrebarea
*


bine......think!
Shinigami Kid
Cum se numeste tehnica de extragere care este folosita pe Garra?

Imi cer scuze pt cei car au asteptat intrebarea...
Data viitoare dati un PM tongue.gif .
Saike
QUOTE(Shinigami Kid @ Jun 18 2007, 03:39 PM)
Cum se numeste tehnica de extragere care este folosita pe Garra?

Imi cer scuze pt cei car au asteptat intrebarea...
Data viitoare dati un PM tongue.gif .
*


blink.gif extragere....jutsu cu care Shukaku a fost scos din trupul lui Gaara...stai k ma gandesc...
Shinigami Kid
dar nu prea mult tongue.gif
wee
genryuu kyuu fuujin
Botan
Fuuin no Jutsu, Genryuu Kyuufuujin (= Phantom Dragon's Nine Seals) ?
Shinigami Kid
Ok ati spus amandoi acelasi lucru tongue.gif, dar pentru ca wee a raspuns primul am sa-i acord lui onoarea de a pune urmatoarea intrebare biggrin.gif.
Botan
De-abia astept urmatoarea intrebare.
Dar nu mai vine nimeni? unsure.gif
Sa-mi incerc si eu norocul , chiar daca am vazut toate episoadele totusi.. ^^
wee
Cum se numeste abilitatea de a manipula structura oaselor ?
Botan
Shikotsu Myaku... sper ca asa este biggrin.gif

Prima data am crezut ca vorbesti de altceva..eu nu tin minte numele.
wee
Corect. ^^
Botan
Daca e corect inseamna ca eu urmez biggrin.gif


Cum a procedat Shikamaru sa o invinga pe Kin ?

Spr ca nu e o intrebare prea grea sau nepotrivita. ^^
super
Pai cum altfel decat folosindu-si tehnica speciala (o spun in engleza ca in japoneza nu mai stiu) Shadow posesssion Jutsu.Si-a ascuns umbra atent astfel incat sa para ca e umbra unei ate de a ei si cand a avut ocazia a prins-o in capcana apoi a analizat toate situatiile posibile de a incheia lupta dar in final a utilizat magistral positia pe care o avea in arena de lupta si in final a facut 'podul' tongue.gif , astfel Kin si-a dat cu capul de zid tongue.gif.Cam asta e cred...

Botan daca stii imi spui numele technicii lui Shika in japoneza ca sa nu mai caut.
Merci mult mult anticipat wink.gif
Botan
Da ai dreptate, super, e randul tau. biggrin.gif


Eu stiam ca e Kagemane no Jutsu, nici nu o stiu in Engleza (nu o stiam, mai bine zis.)
super
@botan multam mult acum imi amintesc (incercam sa o tin minte pe vremea cand ma uitam la episoade)

OOOOOOK Sa vedem ce intrebare....hmmm.... rolleyes.gif
Da, am gasit, cum se numeste cartea pe care Kakashi o citeste cu atata spor?
shoppy
Citea mai multe biggrin.gif .
Parca era ceva cu Art of Conversation sau Art of Engagement. smile.gif
Trickster
De fapt e Flirting Paradise.
super
@trikster correct , era vorba de bine cunoscuta carte scrisa de Jiraya.Ok randul tau wink.gif
Trickster
Ce inseamna Naruto? tongue.gif

Oh, si pentru puncte bonus, ce se intampla cand naruto face Kage Combo Henge Mane Wonder Twin Banana-fana Bunshin no Jitsu? tongue.gif
super
Pai Naruto inseamna : '@' cred???
Cat despre tehnica aceea daca este dupa episodul 150 si ceva habar nu am.Las pe altcineva sa raspunda la intrebarea bonus biggrin.gif
Trickster
Meh, nu-s pe deplin satisfacut de raspunsul la prima intrebare tongue.gif
Botan
Nu stiu sigur la ce te referi... Naruto..ce inseamna animeul sau Naruto.. ce inseamna numele. Eu cred ca ce ins. numele, deci...
Sa stiti ca nu prea ma prcep la engleza deci o sa pun asa cum am gasit si daca nu se poate , atunci asta e :-D

Naruto: Steamed fish-paste cake or maelstrom

"Oh, si pentru puncte bonus, ce se intampla cand naruto face Kage Combo Henge Mane Wonder Twin Banana-fana Bunshin no Jitsu?"

Eu nu stiam ca exista asa ceva...
Kage vine de la Kage Bunshin no Jutsu
Combo vine de la...nu stiu cum ii spunea Lee sar Sasuke ii spunea Lion Combo
Mane - Kage Mane no Jutsu (Shikamaru's)
Wonder - Ep 101
Twin - ??
Banana-fana - ?????
Bunshin - Kage bunshin probabil vine de la primul cuvant

Eu as crede mai mult ca e o capcana (:-D) ca ai combinat de la Narutoi si probabil din alta parte... Ei bine asta cred eu...Astept un raspuns ^^
Trickster
Yup, naruto ii chestia aia cu spirala pe ea care se pune in ramen tongue.gif. No bonus points though... love the analysis tongue.gif



PS Kage inseamna umbra si bunshin ceva de genul "alter ego"
Botan
Deci,asta inseamna ca eu urmez? ^^ Spec ca da, voi pune intrebarea:


Cum se numeste propriul Rasengan al lui Naruto?
wee
easy, daca te referi la anime atunci e Oodama Rasengan

next: Cum reuseste sa castige Naruto in fata lui Kiba la calificarile de la Chuunin Exam?
super
Haaaa iara intrebare cu lupta pai ar c-am fi multe de zis ... sa incepem dar foarte pe scurt...
Dupa ce isi mananca bineconscuta si obisnuita bataie Naruto de la Kiba si dupa ce acesta face un garouga sau whatever i se spune (chestia aia cu akamaru cand se invart amandoi) in final el incepe sa gandeasca la o strategie , evident surprinzatoare de genul Demon wind shuriken windmill and shadow stuff .Ok dupa ce realizeaz un Henge si se transforma evident in Kiba reuseste sa il scoata pe akamaru din joc reusind sa profite de confuzia lui Kiba (care desi il recunoaste pe aka dupa miros Naruto se transforma repede in akamaru dupa ce incaseaza un pumn).Ok astea find spuse ,Kiba nervos se avanta supra lui Naruto mai determinat ca nicioadata si nu ii da suficient timp lui naruto sa isi foloseasca tehnica pe care s-a laudat ca a conceput-o.Ok buma multe eforturi si strufocari Naruto reuseste sa foloseasca cea mai puternica arma a lui Kiba impotriva lui (wow Naruto did that???) ,da este vorba de nasul lui cu un puternic simt al mirosului (cum reuseste nu mai precizez pentru ca stiti la ce ma refer tongue.gif ).Astfel Kiba imobilizat Naruto reuseste sa se pregateasca pentru super lovitura de final.Da pregateste 4 kage bunshin si se avanta asupre lui kiba.Toti cei 4 il inconjoara si il arunca in sus (asa cum face si lee cand pregateste lotus sau sasuke pentru rendan-ul sau), Naruto adevarat folosing spatele unui alt Kage bunshin sare deasupra lui kiba , realizand o ratatie de crestere a puterii loviturii si POC Uzumaki Naruto Rendan ,Naruto il loveste cu piciorul in ceafa pe Kiba si Naruto e declarat castigator YAAAYYY!!!
wee
wow, frumos rezumat smile.gif neeeeeeeeeext
super
aaaa ce greu e sa te gandesti la intrebari.....
hmmm.....sa vedem.....
Ce simbol important al satului Konoha vopseste Naruto?

(a little busy ) Pm me daca a-ti raspuns sau spune-ti urmatoarea intrebare daca stiti sigur ca e correct wink.gif
Botan
Nu stiu sigur la ce te referi... dar presupun ca e vorba de fetzele Hokagelor (nu cele adevarate biggrin.gif)
wee
deap, mai mult ca sigur ca la asta se referea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.