Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un Joc Al Fanilor Adevarati
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
waste
Ok, m-am gandit sa facem un joc pentru cei care au vazut Naruto de la a la z. Sa punem o intrebare (la care stim raspunsul, evident) si altul sa ne raspunda. Daca e corect, dam aprobarea si respectivul/a pune o alta intrebare. Dati si un indiciu(ex. episodul in care apare sau ceva care sa ne ajute).

Fiindca e primul post, pun o intrebare simpla:
Care e numele fratelui lui Sasuke?
Hint: Apare in episodul 80, parca... icon_twisted.gif
Wind Slayer
Come on, asta e simpla... Uchiha Itachi, are si Sharingan...
waste
Da, e corect...your turn!!! tongue.gif
Wind Slayer
Sa vedem... ceva simplu...
Care este secretul puterii lui Naruto?
Hint: primul episod biggrin.gif
Trickster
Talentul pentru air jutsu tongue.gif.
spyderverr
Trickster lasa ala ca "chestia" aia se afla abia in manga biggrin.gif... deocamdata in seria tv se stie doar de Kyuubi...
Trickster
Nici n-am citit manga si stiu chestia aia biggrin.gif
Wind Slayer
Avand in vedere ca amandoi ati avut dreptate...care e primul pune intrebarea urmatoare... laugh.gif
spyderverr
care este hobby'ul lui Hatake Kakashi? biggrin.gif
Trickster
Aaaa, sa fure tehnicile la altii tongue.gif. Sa citesca carti porcoase scrise de Ero Senin unsure.gif

Si pentru ca ati avut-o prea usor pana acum, cum se numeste tehnica cu care al 3-lea hokage l-a inchis pe Kyuubi in Naruto (ceva episod, pe-acolo tongue.gif).
Shinigami Kid
Simplu: Shiki Fujin (Corpse Demon Seal Exhaustion). Si cred ca vreai sa spui ca a 4-lea hokage a folosit tehnica sa inchida Kyuubi in corpul lui Naruto.

P.s
ar mai putea fii vorba si de Shisho Fuin (Four Symbols Seal), tehnica mantionata in episodele dupa preliniariile examenelor Chuunin ( nu mai stiu sigur in care) de catre Ero-sennin.
Trickster
Wrong wrong... mdea, chestia cu al 3-lea e o scapare tongue.gif...

Hint... spunea al treilea in timp ce se batea cu Orochimaru.
spyderverr
Fuuinjutsu Shiki Fuujin = Sealing Technique, Demonic Soul Seal
Trickster
Bingo. Era bine si mai sus, m-a derutat doar traducerea tongue.gif

PS Demonul care papa suflete se numea shinigami biggrin.gif
spyderverr
Cum se numeste tehnica lui Tsunade pentru a'si vindeca ranile?
Daianara
Mistical palm tehnique.
Shinigami Kid
Np Trickster este si vine mea ca m-am incurcat... dar care tehnica cea normala sau cea in care se vinedca complet??
spyderverr
tehnica cu care se vindeca complet. cea pe care o stie doar ea.
Daianara
Creation Rebirth?
spyderverr
nope... este o tehnica pe care o foloseste cand se intalneste cu... si pentru a'l salva pe... biggrin.gif nu zic mai multe smile.gif
Daianara
Daca apare dupa episodul 150 n-am de unde stii, doar pana aici am ajuns cu vizionatul momentan. smile.gif
spyderverr
ultimul hint: la folosirea acestei tehnici Orochimaru spune: "It looks like I wasn't the only one developing new techniques." (episoadele 001-100 biggrin.gif)
Daianara
Nu e atunci cand se bat Orochimaru si Kabuto pe de o parte cu Tsunade si Jiraya pe de alta? Cand Tsunade desface acel seal de pe frunte pentru a-si vindeca ranile? Daca la asta de referi atunci tehnica de unseal e Shadow Seal: Release iar ce face dupa, vindecarea propriu-zisa a ranilor, e Creation Rebirth. Altceva nu stiu ce poate fi. huh.gif
spyderverr
aia este dar se numeste Ninpou Souzou Saisei = Divine Restoration. pune tu intrebarea...
Daianara
Pe bune, cand ajung acasa ma uit fix la episodul respectiv sa vad cum ii zice de fapt. laugh.gif Ok, ceva recent pentru mine. Ce tip de insecte foloseste clanul rival clanului Aburame?
Edit: Acuma m-am gandit ca poate depinde traducerea tehnicii de varianta urmarita.
spyderverr
episodul 95 -> 17.50 -> Ninpou Souzou Saisei (in japoneza)

clanul se numeste Kamizuru si foloseste... albine smile.gif (ep. 150-151 biggrin.gif)
Daianara
True. Your turn. biggrin.gif
spyderverr
cine are "grija" de antrenamentul lui Rock Lee in lipsa lui Might Guy?
Hint: este pet'ul lui Might Guy:D
DarkRaitei
that kame what was his name..nush stiu ca parca era o testoasa mare..cred..si nu am chef sa ma uit la episod sa vad..tongue.gif
spyderverr
yep:)... o cheama Ninkame... Your turn...
DarkRaitei
In cate zile a promis naruto ca va invata rasengan?
spyderverr
three days biggrin.gif
MaTTh
hai spider pune intrebarea ca astept de aproape 2 zile biggrin.gif
Daianara
Mai continuam jocul sau ce? Propun sa puna o intrebare DarkRaitei sau MaTTh daca spyderverr nu mai e interesat. smile.gif
MaTTh
ok hai ca pun eu una ... Care e "the hidden village of leaf's Secret attack ?"
Trickster
Ii ala cu degetul in.. uh... ii ala? biggrin.gif
MaTTh
ahamz.. biggrin.gif astept numele acelei tehnici secrete biggrin.gif
Trickster
Poti astepta, de la mine nu-l primesti tongue.gif
wee
A Thousand Years of Pain ?
MaTTh
dap wii .. pune urmatoarea intrebare
wee
Cum se numeste sabia folosita de Orochimaru ?
Daianara
Long Sword of the Heavens?
super



Kusanagi?
wee
da, Kusanagi Sword sau Heaven's Cloud-Gathering Sword, ceva de genul sau cum a scris Daianara...
super

Si cine pune urmatoarea intrebare?
wee
A, da, am uitat, hmm... nu shtiu ce sa zic, initiatorul topicului sa decida. Nu stiu daca conteaza dar cand am formulat intrebarea aveam in cap Kusanagi Sword.
Missa-chan
QUOTE(super @ May 4 2007, 10:35 PM)
Si cine pune urmatoarea intrebare?
*



Pai cel care a ghicit primul raspunsul huh.gif . In cazul de fata, Daianara.
Daianara
Ok, sa vedem. Cum o determina Naruto pe Sakura sa faca aluatul perfect pt taiteii de ramen? tongue.gif
IceFlame
o enerveaza pana cand bate aluatu perfect tongue.gif
Daianara
Da, dar cum o enerveaza? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.