Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dbz Vs. Dbz Gt
Anime-Club Forum > Detaliat > Seriile Dragon Ball
demon of light
Care vi se pare mai orignal dbz sau gt-ul????
Mie unul mi se pare o porcarie gt-ul parca nu e facut de acelasi om si e .......cum sa zic?...............varza!!!!
Voi ce credetzi????
Ast parerile voastre!!!!
DarkRaitei
Umm...da...cam asta crede toata lumea....pointless topic really....nu sa fiu rau da nu cred ca vei gasi pe cineva care sa zica ca gt i mai fain....si dupa ce am vazut atatea serii anime dupa ce am vizionat dbz pot zice ca nu e un anime fantastic, dar daca esti interesat de on-going fighting its fun...dbz i animul care ma introdus in aceasta lume, daca nu vedeam db si vroiam sa vad dbz probabil ca nu as fi stiut atatea despre anime acuma..tongue.gif
mouto kazuki
in opinia mea dintre dbz si db gt, cel mai fain e db-prima serie, cea mai originala dintre toate si cea mai shmechera
Baka man
Gt is lame. Singurul lucru bun a fost ca a continuat actiunea din DBZ, chiar daca a facut-o intr-un mod patetic. Iar cel mai stupid lucru la GT este forma de SSJ4. Geez...the muscular pretty blonde boy turning into a hairy monkey? Where they high or something? Macar daca maimuta aia avea parul blond...era o chestie. Asa, si-au batut joc de serie. Rusinica!!!
Ero-Sennin
S-a vazut clar ca rolul GT-ului a fost unul de umplutura. Dar fiind fan al seriei, l-am vazut si nu regret asta.
DBgoku
mie mi se pare cel mai mijto DB prima serie cand e Goku mic wink.gifwink.gif
cel mai taree
rogueman999
Uhh... lucrurile sunt foarte simple daca stii ca manga s-a terminat la dbz (btw, Z-ul vine de la faptul ca autorul a vrut sa fie ultimul dragon ball). So tot gt-ul e un luuung filller (pe care io l-am abandonat pe la ep 10 cred).
Inu-Daiyokai
In gt nu au facut nimik decat sa strice farmecul serie db it sucks mad.gif tot DbZ rules cool.gif
NaruSakuLove
GT chiar nu mi-a placut chiar a fost singura serie dintre cele 3 de la DBZ pt ca are o actiune stupida sad.gif
Yaiba
GT mi sa parut nashpa din multe multe motive...

Story line nashpa,exagerat la maxim,si erau anumite chesti nelalocul lor...de ex in Z Vegata zice ca parul unui Saiyan ramane la fel de-alungul vietii...dar in GT il are schimbat daca nu ma insel...si multe altele..

si sa nu uitam ce mai mare pocnitoare...ssj4? SSJ4 fusion? oh comon...
Zero_CGT
mie personal mi-a placut ideea cu ssj4...ji ssj4 gogeta e absolut funny:))

cat despre acttiune devine repetitiva la un moment dat...nu mai e presiunea aia de se distruge lumea and stuff....de la baby in colo e like: vine un dusman nou...goku se duke si il bate...asta e un mare minus

aaaa da ji la faza cu parul...nu il are schimbat...doar in forma ssj4....ji dak ar fi aja atunki la ssj 3 nu e tot schimbare???
LightZ
Nu poti compara luptele,actiunea,povestea,personajele negative si pozitive,deci,totul intr-un cuvant din DBZ cu cele din DBGT.Am,desigur,aceeasi parere despre DBGT ca si voi,toti ceilalti,poate ca mai sunt unii strecurati care zic ca GT-ul nu e chiar o tampenie...asa groaznica,dar oricum sunt putini.Prin urmare,eu cred DBZ-ul seria cea mai buna din toate celelalte,iar GT-ul o catastrofa,un esec total.
dopamine
Chiar se poate pune problema de batalie intre cele doua ? Eu nici n-am putut sa termin GT-ul . Este o incercare nereusita de continuare a povestii de catre cei care au facut anime-ul si se vede clar ca nu mai exista amprenta autorului.
Mumusan
who cares?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.