Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pita Ten
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga
an ancient
Dupa ce am vazut mangaul care duce cuvantul "cute" la atat de multe nivele m-am gandit sa ma uit si peste manga. Trebuie sa zic, god praise manga fiindca nu esta asemanator cu anime.

In seria original sfarsitul a fost cam plicsicator, shia si misha amandoua se intorc printre oameni dupa ce sunt sterse, readuse de preteni ... bla bla ... no romance what-so-ever, cel putin ceva serios

dar in manga, yeah! a fost mult mai reusit.
Shia si Misha avea mult mai mult background, la fel si kotaru, cea ce a facut totul foarte intersant. mai ales ca kotaru este partial inrudit cu demoni dar a avut o relatie cu un inger .... te lasa wtf? uneori.
felul in care sunt desenat sunt faine (sickeningly cute uneori recunosc) dar sunt multe chestii tipic anime/manga regasite in el, interesant fiind Koboshi-chan cu urechile ei de pisica ....
totusi mai sunt cateva momente care te lasa sa te miri ce se v-a intampla, si in final apare romance care e atat de innocent de iti vine sa zici "Damn it, where's the rape?"

dar by far in compartie cu animeul sfarsitul mangaului a fost mult mai fain
trebuie citit as zice eu, numa de dragul de a vedea cum se schimba din school-drama in ceva putin mai interesant
+misha practic a inventat glomping:P

un mic exemplu
user posted image

ah si un link de unde sa il luati daca va interesati
Pita Ten
Tenshi
Hehe, ma bucur ca ti-a placut. La mine Pita Ten e in... Top 1! ^^'' De aici vine si nickul meu *Tenshi* (Pitari Tenshi = clinging angel. Adica un inger care se tine... scai de tine ^_^)

Koboshi e sarea si piperul, cu siguranta, dar eu am o slabiciune pentru prostuta de Misha. ^_^
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.