Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Otaku
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime FAQ
mihaitza
Voi fi scurt si la subiect. Am vazut cateva episoade din Genshiken si un personaj spune despre altul ca altul se comporta ca un otaku,dar nu se imbraca ca un otaku. Deci ,ma poate lamuri careva si pe mine cum se imbraca un otaku?
Asta este tot ce vreau sa stiu,deocamdata.
Kisa
Sincer, eu nu am luat niciodata in calcul cum se imbraca un otaku. Nu este o persoana ca toate celelalte? tongue.gif Nu se imbraca dupa stilul lui/ei personal? Exista un stil aparte (si nu ma refer la cosplay tongue.gif)?
Eu as zice ca se imbraca... pur si simplu cum se imbraca. tongue.gif Ca toata lumea, fara sa existe vreo uniforma. tongue.gif Dar asta este doar parerea mea. happy.gif
Vebby
Urm.. avand in vedere ca in Genshiken se face referire la Otaku ca fiind o persoana ciudata, obsedata, nesociala.. u know, partea negativa a acestui lucru, probabil se referea la faptul ca nu are bluze, tricouri sau alte accesorii cu tipe, tipi, robotei sau alte figuri reprezentative din anime.
Din ce am citit pe net, in America si Japonia exista persoane care se imbraca numai cu articole vestimentare imprimate.. ceva in genul.
Kisa
@VirginBlood: Eu m-am referit la sensul non-japonez al cuvantului: o persoana normala, fan (nu obsedat) anime. tongue.gif
Vebby
QUOTE
Am vazut cateva episoade din Genshiken si un personaj spune despre altul ca altul se comporta ca un otaku,dar nu se imbraca ca un otaku. Deci ,ma poate lamuri careva si pe mine cum se imbraca un otaku?

Stiu la ce te`ai referit tuh... dar el s`a legat de Genshiken, caci de acolo i`a venit nelamurirea.. si am incercat sa`l luminez in legatura cu serialul.

Un fan se imbraca cum are chef.. tongue.gif Nu am zis nimic despre asta.. ^^


seraphx, daca ai chef de mistouri fara a spune ceva constructiv, cred ai gresit locul ... >.<
seraphx
si secte nu se fac ? smile.gif , jkin of course
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.