Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naruto : Shippuuden
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
babyborn
biggrin.gif
Subtitrarile pentru episodul special 001-002 sunt pe titrari.ro. Sunt sigur ca ati vazut episodul, dar uitati-va peste ele daca vreti si spuneti-mi ce parere aveti.

Sunt in format .ssa...au cateva dezavantaje:
1. Nu exista karaoke..iar versurile cantecelor nu le-am tradus (imi pare rau, am vrut sa termin in seara aceasta sad.gif )
2. Cred (de fapt sunt sigur) ca exista cel putin cateva greseli de traducere. Sunt si eu om, dattebayo! biggrin.gif

Sunt sincronizate pentru raw-ul de la saiyaman.
Ati putea intreba care e diferenta intre acest raw si fisierul celor de la Dattebayo. Pai, rawul are cateva reclame incluse, deci daca incercati sa rulati aceste subtitrari pe versiunea Dattebayo (nici nu stiu de ce ati face-o, oricum laugh.gif )...nu se va "comporta" cum trebuie.

Orice comentariu ar fi apreciat... Multumesc. unsure.gif
LArSON
bravo, bravo, la mai multe... Am pus chiar acum RAW-ul de la Saiyaman la dld, sa-l pastrez cu subul tau :-)
babyborn
Arigato! smile.gif
Tocmai m-am intors de la scoala si stupid me, am observat ca si la sfarsitul episodului sunt reclame. laugh.gif Am re-sincronizat ultimele minute si am reuploadat arhiva.
Sorry for the inconvenience sau cum s-o spune huh.gif
LArSON
incearca sa folosesti si diacritice. Foloseste autocorect (autocorect.lx.ro) ca sa faci asta automat daca nu poti scrie. Poti verifica si spellingul cu prilejul asta smile.gif
babyborn
Varianta 3 uploadata! smile.gif
Nu aveam asa multe greseli de scriere laugh.gif

P.S:Multumesc mult de program, e foarte util!
P.P.S: Cred ca daca mai modific de multe ori ajung la varianta 11 laugh.gif
CS-LAND
Salut si felicitari pentru subul facut.
Vreau sa vorbesc ceva cu tine, te rog sa imi trimiti un PM a cum te pot contacta.

Bafta si din nou felicitari pt sub smile.gif
babyborn
Um...inca nu pot folosi PM-ul...Tre sa am nu-stiu-cate mesaje huh.gif
Oricum, e in profilul meu un ID de messenger smile.gif
spyderverr
bravo. tradus bine dar ar trebui sa pui si diacritice. subtitrarea are un singur defect: nu se potriveste culoarea aceea cu animeul.
babyborn
Mersi. smile.gif
huh.gif Puteam sa jur ca am actualizat arhiva cu varianta cu diacritice. Oricum, o actualizez acum. huh.gif
Si cam ai dreptate... dar se vedea bine..sa incerc albastru? Sau ce imi recomanzi?

Edit:OK, e ciudat. Eu o actualizez, dar apare tot fara diacritice...
Edit 2: Gata,acum chiar merge. laugh.gif
spyderverr
pai eu am fisierul video de la SD si are subtitrarea alba cu umbra albastru inchis si gri(cel putin asa vad eu =)))... oricum parerea mea este ca trebuie sa faci literele albe cu umbre inchise...
babyborn
Episodul 3 va veni azi, sau in cel mai rau caz maine... insa... in format .mkv... blink.gif
de la ACG-Fansubs. biggrin.gif

P.S : Am folosit alb. smile.gif

P.P.S : De subtitrat e subtitrat, numai ca nu eu fac encode-ul. biggrin.gif
Botan
Foarte frumos!(dar e putin ..."dereglat". la mine apare mai tarziu scrisul.dar eu nu ma pricep nu prea stiu cum sa vad un din asta biggrin.gif)

dar am si eu o intrebare: nu prea ma pricep la ce faci tu, dar cred ca, daca vrei subtitrare iti trebuie episodul,nu?

Dar nu se pot salva direct pe video? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.