Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naruto Shippuuden
Anime-Club Forum > Detaliat > Naruto
Pages: 1, 2
Trickster
Daca tot a inceput bine merita un topic...

Imi place nou soundtrack la nebunie, si faptul ca s-au reintors la atmosfera mai dark. Intro-ul a fost foarte reusit, de-abia astept restul episoadelor.
Unknown
Da domne... asa da... m-am uitat de 2 ori la episod... nu am mai facut asta de 100 de ani laugh.gif Mi-am adus si eu aminte despre ce era serialul... Cand am vazut primele minute am ramas putin... huh.gif da' mi-a trecut cand am vazut ca o iau totusi la pas. Grozav... alt manga la care "trebuie" sa renunt.. sau cel putin sa incerc rolleyes.gif
rogueman999
Da' problema e ca n-o sa rezist la ritmul de 5 episoade per bataie.. vreau Kakashi ACUM si nu discut... sau asa as vrea sa zic. Naruto l-am vazut cand incepusera deja fillerele, asa ca nu mi-a parut rau ca astept episoadele sad.gif

De inceput incepe bine, clar. Este cel putin la fel de fain ca si naruto la inceputuri, chiar inainte de plecarea lui sasuke (care n-a fost la fel de stralucita). Serialul simtea nevoia unei reimprospatari. Pacat ca am asteptat atata dupa ea...

Sint curios cat o sa-l schimbe pe Naruto si pe ceilalti. Avand in vedere varsta lor as trebui sa fie diferente f. profunde in 3 ani, dincolo de inaltime si haine (apropo, oare Lee tot asa e imbracat?).
Unknown
In manga cel putin se simte destul de puternic maturizarea personajelor.
AlraM
ma intreb daca sunt singura care simte ca a asteptat prea mult sa se termine filerele... nu stiu, m-am uitat la episod, nu mi-a trezit decat nostalgie pentru perioada in care ma uitam la naruto si imi placeau personajele atat de mult... nu mi s-a facut pofta de mai mult, nus. poate dupa inca vreo doua trei episoade... daca nu, asta e tongue.gif sunt destule alte animeuri pe lume tongue.gif
(si da, citesc manga din cand in cand. dar cu toate ca atm imi place mai mult manga, am senzatia ca povestea ar trebui concluzionata candva relativ curand tongue.gif )
Trickster
In zilele de glorie ale lui ziceam ca ar fi fain sa-l faca pana-s batrani toti tongue.gif.

Da, intr-adevar fillerul a tinut prea mult, dar eu unul is genul care renunta destul de greu la o poveste buna, si cu episodul asta mi-am simtit razbunata partea din mine care zicea ca a fost o risipa timpul investit. Daca evolueaza bine eu sper tocmai opusul a ce ai zis tu, adica sa nu sufere de un sfarsit grabit (cum am intalnit in multe alte locuri).

Ce nu vreau in nici un caz si m-ar impinge catre acte de voodoo si blesteme stramosesti ar fi... inca un set de fillere!!! Daca se va intampla asa ceva sper macar ca producatorii sa fie ingropati in suficient hatemail incat sa le ajunga pe toata viata.
AlraM
ah, nu, sfarsit rapid/grabit ar fi foarte nasol. doar ca simt nevoia sa vad cum se round off povestea... macar sa simt un final plauzibil si breathtaking care... va veni. n-as vrea sa vad naruto become this anime cu atatea episoade cat tanar si nelinistit *giggle*

"inca un set de fillere!!!" <<<<<<<< doamne, chiar ca tongue.gif da doamne sa nu tongue.gif poate si d-asta as vrea ca mangaul sa se indrepte incet incet catre un final, ca sa nu mai trebuiasca sa mai induram inca asa ceva tongue.gif daca se mai ajunge la inca set de fillere ar termina fandomul, cred...
Sidonix
...heh din pacate nu cred ca au de gind sa-i dea o finalitate... se vinde prea bine pt a se opri...aveam si eu de gind sa-l vad cap coada dar nu cred ca o sa se intimple prea curand... cred ca aceeasi soarta o urmeaza si Bleach-ul... damn market managers...
Trickster
Mneh, macar cat dbz, la mai mult nu are nimeni pretentii.
Sidonix
... pt diferentiere am vazut primele 3 ep shinppunden si ceva din prima parte pina la incep filelor... com'on!... please!!!... isterie imposibil de imaginat... imi pare rau dar cultura Naruto nu exista pt mine... o idee trasa de par la nesfarsit... probabil si peste 20 de ani o sa-l vad pe Naruto la batranete facind mirroring impotriva lui Sasuke... ma rog... I'll stay away from this naruto stuff... may God have mercy on all the fans laugh.gif
Trickster
Heheh, pick on my weekly hobby will ya tongue.gif. Ah, si e shonen de cursa lunga, ce te asteptai? tongue.gif
shoppy
Sapatamana trecuta nu trebuia sa fie ep 006? Sau o sa fie saptamana asta 006-007 one hour special?
Trickster
Yup (post monosilabic, nici macar nu e un cuvant, stiu tongue.gif)
shoppy
Se distreaza DB copios pe seama noastra, intai au zis ca il amana pe 006 pana se downlodeaza de 75.000 de ori ultimul ep Pitagora, apoi scot un 006 fake. biggrin.gif
Trickster
Scot in fiecare saptamana in care naruto nu apare cate un fake... daca are [YHBT] in loc de [DB] e fake.
Scorpio
Bay vazui si eu alea 5 ep-uri scoase ..... mi-am zis ca cine stie s-o mai fi schimbat treaba .... o fi mai matura seria......vezi sa nu. Ce-i drept personajele sunt mai mature din p.d.v al tehnicii de lupta....desi naruto inca nu poate sa faca Rasengan singur....are nevoie de-o copie dry.gif

Interesant ca au adoptat tehnica din Beserk : a prezenta finalul la inceput. Lupta dintre Sasuke si Naruto va fi pt seria asta ce a fost lupta dintre Goku Ssj2 si Majin Vegeta pt DBZ.

O sa ma mai uit la serie pana iar o da in diverse......nu de alta dar am ramas fara ongoing-uri
za_spammer
Scorpio, bine ca n`ai citit manga ... ai fi si mai revoltat din cauza ca

chiar daca dezvolta o tehnica care teoretic o intrece si pe cea a lui Fourth, tot are nevoie de 2 (2, nu 1) clone ca sa o poata folosi
Shinigami Kid
Azi apare ep 7 si 8, abia astept sa apara si subul......desi traiesc cu impresia ca e un db reloaded am sa ma uit in continuare, sper ca se mai uita si alti.
angelboy
Astazi deja a aparut si ep.12 din Naruto Shippuuden il puteti gasi pe Dattebayo
Sau mai usor dati click aici. smile.gif
Cit despre Naruto Shippuuden noua serie este foarte interesanta deja incep sa apara tot felu de teorii interesante si unele mai prostesti.
Oricum deja am ajuns la ep.12 si pot sa va spun ca am ramas impresionat in sensul bun al cuvintului.
Naruto pare mai matur si mai serios,misiunele sunt din ce in ce mai interesante..........pare a fi un inceput bun rolleyes.gif
NOTORIOUS
Ce imi place la Shippuuden:
-Calitatea vizuala f. buna. Cred ca a intrecut prima parte (si nu fac referire la fillere dry.gif )
-Acel time skip de 2 ani e calumea.
-Good old Naruto is back... now that I like smile.gif

Ce nu-mi place:
-T_T Unde au disparut ost-urile alea cu tobe si ROCK!.. nu spun ca detest ost-urile de acum.. dar parca nu mai creaza acea stare.(e adevarat ca nici nu prea au existat batai inca asa ca astept)
-Unde e Kakashi Gaidenu'?!!1 Adica mereu cand il vad pe Kakashi imi zic "Stai sa vezi ca acum baga Gaidenu'".. si apoi.. ciu ciu sad.gif
Trickster
Eu merg pe ideea ca probabil o sa-l faca OVA pana la urma... n-ar fi rau zic eu.
Missa-chan
Am reusit in sfarsit sa fac rost de episoadele aparute pana acum (cu exceptia episodului 16) si le-am vizionat aproape pe toate XD. Maine sper sa le termin. Am ajuns la episodul 14.
Pentru inceput pot spune ca imi place foarte mult opening-ul. Mai ales faza cu mana lui Deidara si cea cu zambetul lui Naruto de la sfarsit (cam neobservate, probabil, dar mie mi-au placut cel mai mult). Am descarcat de mult melodia (defapt dinainte sa vad anime-ul XD). Ending-ul e si el reusit, dar tot nu imi place partea cu chibi-urile. Mai bine puneau tot din anime.
La seria noua imi place ca sunt prezenti membrii Akatsuki mult mai des. Mi-a placut lupta dintre Deidara si Gaara chiar daca a tinut destul de mult timp.
Sa vedem acum ce o sa se intample in continuare... Fiind prima mea serie pe care o vizionez ongoing...sunt destul de fericita ca am ajuns cat de cat la zi. XD
Pure Soul
shi yo am vazut seria naruto shi naruto shippuden dar shippuden am gasti doar pana la ep 16 k pe youtube nu s-au gasti shi restul sau nu au aparut
oricum e marpha naruto imi place shi mie la nebunie ^6
Shinigami Kid
Shippudenul acuma apare, este ongoing, ieri a aparut episodul 17 cautal cred ca il gasesti.
shoppy
Ce se intampla, acum 2 saptamani nu a fost Naruto, saptamana trecuta iar nu a fost, la Db sunt niste stiri cu conventii si prostiile lor cu pokemon dar de data asta nu mai apare yhbt...

Deci ce se intampla?
Trickster
Pai din cate observ si se pastreaza tacut pe toate site-urile, Naruto apare din 2 in 2 saptamani... la care eu nu pot zice decat wtf?!
spyderverr
ati uitat ca trebuie sa apara un film? probabil lucreaza la el... wink.gif
Botan
Nici mie nu-mi place sa nu vad Naruto decat o data la 2 saptamani... :(urmatorul shippuuden apare pe 5 iulie. si am auzit ca filmul cam prim august biggrin.gif

Nu stiu de ce, s-ar putea sa fie cum zice si spyderverr..

Oricum, daca suntem fani adevarati, vom astepta,nu? happy.gif
wee
Nee, la film lucreaza alta echipa si avand in vedere ca trebuie sa para in august, probabil deja e terminat. Acum 2 saptamani a fost meci de baseball si de aceea nu s'a difuzat, saptamana trecuta nu shtiu ce a mai fost, dar o sa continuie tot asa in luna iulie:

07/05/07 Episode 019: "Trap Operation! Team Gai's Enemy"

07/19/07 Episode 020: "Hiruko VS the Two Female Ninja"

07/26/07 Episode 021: "Sasori's True Face"

btw, ED2 de la ep 19, atentie, din punctul meu de vedere, cam multe fete noi in acest ending care apar mult prea devreme in comparatie cu manga

http://www.youtube.com/watch?v=_x0waZlukfs

melodia completa:

http://www.youtube.com/watch?v=LzY2Q6CkgjE
shoppy
Nasol, ma gandeam ca se coace ceva interesant, un episod dublu cu o lupta ceva....
De acord ca fanul adevarat trebuie sa astepte cuminte cand mai apare cate o "inexactitate", dar sa i se dea explicatii, ca sa nu mai zic ca luptele care le-am vazut pana acum in Shipuuden mi s-au parut cam expeditive.....
Unknown
QUOTE(wee @ Jul 3 2007, 06:30 AM)
btw, ED2 de la ep 19, atentie, din punctul meu de vedere, cam multe fete noi in acest ending care apar mult prea devreme in comparatie cu manga


Din cate mi-am dat eu seama, doar melodia o sa fie in ed, imaginile sunt puse de ala... "I Just Added Pics of The Series into the new ending song "Path To You All" ~ Aluto"

wee
mai mult ca sigur ca asa e, deocarece contine imagini din faze care se petrec in manga destul de recent
Missa-chan
Mmm...nu stiu cat ajuta, dar asta e ce am gasit eu despre Naruto Shippuuden 19:
http://au.answers.yahoo.com/question/index...29082418AAPxHIF

Ce pot zice, am ajuns si eu acum cateva saptamani la zi cu vazutul Shippuuden-ului si astept cu nerabdare urmatorul episod desi se misca cam incet.
wee
LOL, faimoasele prank'uri marca DB, minciuni smile.gif
Missa-chan
Am vazut si eu episodul 19...si am vazut la sfarsit ceva ce m-a dat pe spate O__O. Scrie ca urmatorul episod din Naruto va fi lansat la data de 19 iulie...deci cu o intarziere de o saptamana. Vor continua sa faca episoadele odata la doua saptamani? O__O

Ma rog, cat despre episodul 19, a fost bun desi mi-ar fi placut ca lupta dintre Kakashi&Naruto vs. Deidara si Sakura&Chiyo baasama vs. Sasori sa fi evoluat mai mult.
wee
O sa evolueze, dar de cand a inceput, shippudden progreseaza foarte incet, se vede frica de fillere smile.gif.

Am postat de acum o saptamana datele de lansare a urmatoarelor epsioade, vezi mai sus.
shoppy
Acum au ajuns sa le fie frica de fillere, asa ca baga niste lalaituri de pseudo-fillere.....
Sa puna mana si sa bage o lupta dinaia serioasa de cateva episoade bune daca vor sa revina fanii !
Anubis
Imi place seria Shippuden mi se pare foarte reusita.Noul soundtrak mi-a placut foarte mult si imi place ca au revenit episoadele la atmosfera tensionata de inainte.
Pana acum am vazut toate episodele Shippuden(si pe 20 pe care l-am luat azi),si il astept pe urmatorul.
Astept cu nerabdare episoadele dar apar regulat din cate am vazut din 2 in 2 saptamani...that's werid.
wee
Nee, nu apar la 2 saptamani, a fost ceva neobisnuit.

O sa revina la formatul de difuzare obisnuit:

07/26/07 Episode 021: "Sasori's True Face"

08/02/07 Episode 022-023: "Shippuuden Special: Summer Battle Formation!!"

08/09/07 Episode 024: "The Third Kazekage"
Trickster
Din cate am vazut in sfarsit se reintorc la ritmul normal de 1 episod pe saptamana. Ar fi fost decent sa fi bagat cateva episoade duble, dar vad ca nu...
Missa-chan
Dah, dupa ce am recuperat si am ajuns din nou la zi, pot spune ca ultimele episoade au fost interesante. Opening si ending nou... Foarte bine (desi la opening imi placea mai mult primul XD). Sasori...Sasori e...cuuute. O.O Nu ma asteptam sa arate asa de bine.
Anyway, sa vedem cum evolueaza in continuare (desi am idei fiindca am fost "spoiler-ita" XD).
super
De cand cu filerele de la Naruto de mult nu am avut acelasi entuziasm de a vedea ce se intampla in continuare, noi personaje si lupte intrigante si pline de entuziasm , fervoare si strategie asa cum se intampla la inceputul lui Naruto.

Asta pana cand nu am vazut Shippuuden.Care se anunta inca de la inceput un hit.Acum din nou se starneste curiozitatea de la inceput.Ce aduc nou personajele , care sunt miscarile lor noi , ce alte batalii vor mai avea ele...etc.


Inceputul este unul in forta nici nu trec 10 episoade ca deja personajele principale se confrunta cu un imens pericol din partea grupului Akatsuki.Era si firesc daca satm sa ne gandim ca au trecut cei 3 ani de la prima lor aparitie si acum au din nou posibilitatea de a fura demonii inchisi in Jinchuuriki.


Inceputul este si el o surpriza placuta care te face sa te uiti si mai mult la Anime pentru a vedea continuarea.Faptul ca se ajunge la o intalnire mult asteptata dintre Naruto si Sasuke, iar apoi se intoarce in timp pentru a relata povestea pana in acel moment este un efect deosebit de placut.
Trickster
Yup, scenele alea au fost cu atata mai necesare cu cat fillerele au facut pe toata lumea sa uite despre ce era vorba in serialul asta. Eu ma mir ca ai rezistat sa te uiti la toate cele vreo 100 de episoade de umplutura...
anyaanimelover
Am si eu o nelamurire poate stie cnva sa imi raspunda biggrin.gif Cn e Sai? Care e treaba cu el? pls biggrin.gif somebody help
mistic_angel
Sai este noul coleg de echipă al lui Naruto şi al Sakurei. Este īnlocuitorul lui Sasuke Uchiha, īnsă īn spatele punerii lui īn team 7 stă o misiune secretă, aceea de a-l anihila pe Sasuke fiind considerat o ameninţare pentru Konoha. Sai a fost crescut de mic ca o armă perfectă, fără sentimente, fără nimic, īnsă el s-a īmprietenit cu un băiat pe care ajunsese să īl considere fratele său şi desenāndu-i acestuia o carte, īnsă după moartea acestuia a uitat ceea ce voia să deseneze şi pentru completarea misiunii date de Danzo, el trebuie să se prefacă că are anumite sentimente zāmbind fals. La īnceput, Sakura şi Naruto nu vor să īl accepte spunānd că este Sasuke, īnsă nu au de ales.
Abilităţile sale sunt acelea de a desena diverse animale şi de a le da viaţă. El a fost antrenat ca un ANBU.
La fel ca Naruto el o place pe Sakura. (sper ca te-am lamurit. Daca vrei mai multe informatii, iti recomand sa intri pe wikipedia. Acolo gasesti mai multe informatii.)


Imi place foarte mult Naruto Shippunden. Este plin de actiune, de mister, dar are si unele parti foarte amuzante. Coloana sonora este super. Astept fiecare episod cu sufletul la gura.
Mi-a placut foarte mult episodul special 40-41. Multa actiune, iar Naruto in sfarsit isi arata adevarata putere. Inceputul luptei dintre Naruto si Orochimaru a fost super, iar eu de abia astept sa vad ce se intampla in continuare. M-a surprins foarte tare Sai. Nu stie ce inseamna lucrul in echipa deoarece nu o salveaza pe Sakura atunci cand ea cade. Urat din partea lui.
De abia astept episodul 42.
Unknown
Spoooiler tag la primul paragraf dry.gif

Muza chan: Done!
cilu
Recunosc ca nu am rezistat la fillerele din prima serie si nici nu m-am mai obosit sa ma uit la ele dupa un timp. La fel recunosc ca nu imi place sa vad 10 episoade apoi sa raman in plop asteptand, de aceea m-am abtinut intrucatva sa urmaresc ... dar nu prea mult pentru ca pana la urma tot am aruncat o privire (is la zi cu episoadele btw) si sincer sa fiu am fost un pic dezamagit. E o lalaiala teribila cu luptele astea, dupa cum remarca cineva, exista frica de fillere care au cam ingropat prima serie.
Problema care ma ...cum sa zic...nelinisteste un pic e faptul ca db au renuntat pentru moment la subtitrare , la fel ca si in cazul seriei bleach, din motive obiective (au rugat comunitatea de fani sa nu mai uploadeze episoadele lor pe situri gen youtube sau altele de streaming doar ca fanii si-au cam bagat piciorul in aceasta rugaminte asa ca..drept urmare noi stam acuma si probabil o sa ne reorientam spre alte grupuri daca dorim sa fim la zi cu actiunea). De bleach nu imi fac asa griji ca Flomp Rumbel face treaba buna dar naruto nu stiu exact pe unde sa caut ceva bun (nu ca db rupe gura targului dar erau dedicati seriei si faceau o treaba buna).
Totusi sper ca o sa revina sooner or later asupra deciziei si o sa avem din nou naruto servit fresh.
Trickster
Mda, db, dupa toate prostiile lor au zis sa inchida din motive de frica... intr-adevar, erau decenti (cu toate ca cei dinaintea lor erau un pic peste), dar nu stiu, nu-mi fac griji, naruto e cel mai popular anime la ora actuala, sigur o sa se gaseasca cineva.


Trollii lui peste, blici o aparut vad ca la timp.
cilu
Eh se pare ca si-au revenit baietii si au inceput iar sa scoata naruto, bleach si ce au zis ca intrerup, bravo lor, urasc sa tot schimb grupurile
Missa-chan
Uhm...interesant. Am gasit episodul 45 subtitrat de ZOMG Subs care se pare ca au inceput sa subtitreze si Bleach. Acum descarc 45-ule sa vad ce si cum e. Vad ca la ei pe prima pagina vorbesc despre niste probleme de calitate a episodului, dar care se vor rezolva in timp din cauza ca sunt noi in meserie si nu au gasit o varianta raw mai buna.
Se pare ca acesti ZOMG Subs au inceput sa traduca Shippuuden de la episodul 43.
Well, sa vedem ce e de capul lor. Mai e un sfert de ora si se descarca episodul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.