Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trigun
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
LArSON
spyderverr s-a apucat de tradus trigun.

Primele 5 eps. le gasiti pe titrari.ro
NoOne
Vesti bune. smile.gif

M-am uitat pe titrari dar nu-mi dau seama dupa ce fan-sub lucreaza.

E un anime care merita si avand in vedere ca a mai si rulat prin Romania mai poate trage cu "urechea si ochiul" pe postul ala de televiziune desi, sincer, oamenii talentati n-au niciodata nevoie de idei. smile.gif)
LArSON
Nu e dupa fansub, e dupa un dvdrip ceva (zic eu)... Pacat ca nu lucreaza cu diacritice biggrin.gif
spyderverr
Diacriticele o sa le puna andrew_seul... intr'o zi smile.gif) ca eu nu am scris niciodata cu asa ceva si imi vine cam greu... sad.gif la primele 5 episoade le'am facut eu timingul (damn ce m'am chinuit cu Subtitle Workshop)... ca pe vremea aia aveam niste probleme cu netul si nu am avut de unde sa le iau cu timingul facut... acum mi'a dat andrew_seul restul suburilor in engleza... da nush de pe ce fansub sunt...
LArSON
incearca autocorect...

http://autocorect.lx.ro/

are modul de pus diacritice automat, dar nu stiu cum se descurca cu ass...

And BTW, nice job, keep on going biggrin.gif
spyderverr
ms... merge programul si cu ass... dar nu prea bine... le pune diacritice dar la unele subtitrari le schimba numele la 'stiluri' si e nashpa... pentru ca 'stilul' dat de mine va avea un alt nume si in interiorul textului (la subtitlu) va avea numele initial... de ex: numele stilului pe care il dau eu este MILLY si mi'l schimba in 'altceva' si in text ramane tot MILLY... si nu mai are de unde sa ia fontul, culoarea, pozitia...
LArSON
cu putina atentie, se rezolva repede smile.gif
spyderverr
dap... da lenea e mare smile.gif... dar cred ca voi face numai srt'uri pentru ca e prea mult de lucru la ass'uri...
LArSON
oricum, good job... si la mai multe smile.gif
spyderverr
anyway... deocamdata voi subtitra Shakugan no Shana ep.2 biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.