Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desert Punk
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Comedy
Sidonix
In viitorul indepartat planeta este distrusa in urma unui razboi(ca de obicei) iar totul se transfoma in desert(ca de obicei).Oamenii lupta pentru supravietuire(ca de obicei) iar cei ce detin puterea supravietuiesc(ca de obicei) in the Great Kanto Desert. Well, pare just as any usual anime story... BUt it ain't wink.gif ... Vazusem reclama la dvd undeva pe un site si mi-a atras atentia... un lucru... some big boobs reflectin' on Sunabouzu's helmet biggrin.gif... Mda... reclama este sufletul comertului si asta e adevarul biggrin.gif. Dupa ce am terminat de vazut pot spune ca este undeva in topul comedy din colectie... so... to put things "short" and "big" laugh.gif ... We have Sunabouzu, the nr.1 most feared bounty hunter in the whole Great Kanto Desert... they call him The Ghost of the Desert... but he has a weakness... besides the fact that he's short... he has an Achilles heel... women... especially big "hearted" women laugh.gif ... and now we meet Junko Asagiri... o dom'soara foarte sufletista si dornica de aventuri pe nisipul fierbinte atat timp cit isi atinge scopul biggrin.gif... and we can add a little bit of an apprentice... Kosuna... with her diabolical "chichichi" laughter laugh.gif and the recipe for fun is ready... era sa uit de rivalul Amagumo... his helmet would make Darth Vader die of envy laugh.gif Desert Punk is full of good ol' fashion stupid pervert humor si arunca o umbra trista spre final... supravietuirea primeaza tuturor celorlalte sentimete umane... inca mai incerc sa determin daca Sunabouzu l-a depasit pe Kintaro in perversitate... eu cred ca sunt egali... biggrin.gif ... I enjoyed the show... chiar simteam nevoia de ceva amuzant in ultimu' timp... tudlz
Thor
Sincer sa fiu, sfarsitul m-a lasat buimac.Total neasteptat...in sensul ca la fel ca tine ma obisnuisem sa spun "ca de obicei" si sa stiu ca se aplica acestui anime.Umorul este de calitate superioara si bine dozat.Sunt cateva fragmente de actiune pura, unde mai adaugi si capacitatea Desert Punk-istului wink.gif de a planui si de a obtine ce vrea*(pacat ca nu ii reusea si cu sexul frumos si binecuvantat de "mama-natura").All in all, un anime ce promite sa devina un clasic peste aproximativ 3-4 ani.Cel putin asta sper wink.gif

P.S. :Nu mai era un topic cu Sunabouzu?*(e o simpla intrebare, nu am dat search pe forum dar am o vaga impresie ca am mai citit pe undeva un topic legat de aceasta serie.Chances are...I'm wrong).Cheers.
Sidonix
... si eu cred ca va ajunge un clasic ca si Golden Boy avind in plus complexitate... momentul din ep 2 cu duelul dintre Sunabouzu si Amagumo e demn de istorie(daca exista asa ceva) biggrin.gif ... momentul in care intra The Elder si prezinta pe ritm de muzica cei doi luptatori... penala faza... un lucru este dem de remarcat... pe linga umor contine actiune de foarte buna calitate... lucru mai rar... chiar eram tentat sa-l integrez la categoria actiune... or maybe ecchi smile.gif
... finalul... intr-adevar este suprinzator... to stay alive doesn't matter if the side is good or evil rolleyes.gif

ps: si eu stiam ca vazusem undeva parca insa la un search nu am gasit nimic... oricum daca se descopera le contopesc...
rogueman999
Personal mi-a placut mai mult partea sadica decat cea de comedie. Desi Asagiri Junko.... anyways, imi doresc cu pasiune manga. Din cate-am citit e de la cap la coada la fel de sadica ca si finalul, iar anime-ul e doar prima jumatate din ea. As da muulte si pentru un sezon "peste 10 ani", cu Sunabozu big shot si "KiKiKi" de 24 de ani...

Mikael
foarte tare...si repo man ala era bestial cat mam mai ras la seria asta..nasol sfarsitu..dar asta e btw mangaul continua seria pt cei interesati
BloodSamurai
Yep am uitat de Sunabouzu - Desert Punk.
E tare (chiar daca Gintama e pt. mine nr.1) Desert Punk ramana la favorite.
Episodul cu Altarul Fata-Caine e mortala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.