Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoala Japoneza In Bucuresti
Anime-Club Forum > Japonia > Limba
Coyotee
Urmatorul mesaj nu-mi apartine, l-am primit pe e-mail. Il postez aici pentru cine este interesat:

QUOTE(Ioana BJLS)
In Bucuresti, inca din octombrie 2005 s-a deschis o scoala de limba japoneza, cursurile fiind predate integral de profesori japonezi. Cursurile sunt structurate pe mai multe nivele, de la incepatori la avansati.
Daca sunteti interesati de aceste cursuri, va rugam sa ne contactati:

Bucharest Japanese Language School
Bucuresti, Str. Biserica Enei nr. 2, Bl Dunarea, Sc. B, Ap. 28, Et. 3, Sector 1
Tel: 314 2085
0722 629 719
email: sanabjls@yahoo.co.jp
Julia Joanne Black
Azi am fost sa ma interesez de niste cursuri de limba japoneza la Univ Dalles. Cei de acolo mi-au spus ca noi inscrieri se fac din luna septembrie a anului 2007. Cursurile tin 8 luni. Taxa era 900 ron .La anul se poate scumpi, deci nu stiu sigur cat va fi atunci. Insa ea se poate plati in 2 rate. Prima rata la inscriere si a doua spre finalul cursurilor. Eu cred ca e bine. tongue.gif
bibi
sad.gif(as vrea si yo sa invat intr.o sc japoneza...uff...
AlraM
sunt si eu curioasa, a facut cineva cursuri la scoala japoneza inca? si daca da, cum vi s-au parut? profii cum sunt? cam pe ce se focuseaza cursurile?
aldonza
AlraM, cred ca am uitat sa-ti raspund biggrin.gif . Eu nu am facut cursurile, desi intentionez sa ma duc, dar stiu multe persoane care au urmat cursurile . tongue.gif
In primul rand exista mai multe grupe in functie de nivelul tau, iar programul il stabilesti cu profesorul dupa ...posibiltati. tongue.gif
Cursurile se bazeaza foarte mult pe conversatie. wink.gif ( e genial sa ai un japonez pe care sa-l auzi vorbind 2 ore non-stop) tongue.gif
Probabil cursurile sunt altfel structurate in functie de obiectivele si de nivelul fiecaruia, dar in pricipiu pe masura ce lucrezi pe texte (sau altceva) primesti si explicatiile pentru probleme noi ( sau oricare alta problema) smile.gif
Ideea e ca se ating toate punctele '' sensibile'' si necesare pentru invatarea oricarei limbi straine ( gramatica, vocabular, conversatie si ascultare) tongue.gif
Daca e cineva interesat...nu ezitati tongue.gif
el_Domitro
Eu sunt in N aja ca nu imi fac sperante:)smile.gif)
Adica mnoh...Sperante...!
Mi'ar placea...Dar nu are rost sa ma...Mut dintr'un oras in altul...Mai ales...Dintr'un capat al tarii in celalalt!
Daca ar fi mai aproape de mine...As incerca...banii sau medie de admitere chiar nu sunt o problema...!
rogueman999
Vedeti topicul de la Anunturi (maybe merge?). Vazut, placut, incepem pe 8 oct. Cine mai vrea is welcome.
zeri
Sau redirect tongue.gif
http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...topic=6643&st=0
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.