Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gunxsword
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Mecha
Sidonix
GunXsword este o contradictie pentru mine... mi-a placut insa m-a dezamagit rolleyes.gif ... suna ciudat dar asta ar fi reactia mea dupa ce l-am vazut... Van, excelent conceput... great kick-ass attitude... drama interioara etc... si in antiteza ceea ce m-a exasperat the Claw-man... peace loving and humanitarian... come on... wtf... nu inteleg de ce au vrut sa schimbe un potential scenariu reusit cu o dilema de doi lei a contopirii in misa dry.gif ... eh... pacat... la nivel de confruntari si conturari caractere cred ca s-a reusit o treaba buna... nu sunt multe de reprosat... chiar daca este un rebel fara cauza Van reuseste sa mentina atmosfera intr-o miscare tensionata chiar daca devine un amalgam in partea a doua... dragutz mi s-a parut Ost-ul... intro de Zorro si ending de Kill Bill smile.gif ...
kaeru
Si pt mine, gunXsword a fost o surpriza.
Ce e f ciudat la animeul asta e ca e creeat din tone de clisee utilizate in alte animeuri sau filme. Cu toate astea, reuseste sa te tina lipit de ecran si nu e nici plicticos nici penibil. Pe deasupra, e si f f misto desenat si animat.
Chiar mi-a facut placere sa-l vad.
Scorpio
Si mie mi-a placut....pt un mecha e facut chiar misto. Robotii reflecta destul de bine pe pilotii lor.....iar drama lui Van si reactiile lui sunt perfect puse in plan. Ce-i drept nici pe mine nu m-a impresionat Claw-man....dar mi-a placut la nebunie cand l-a omorat Van......fara cuvinte fara nimic......a venit....a taiat.....a plecat.

O chestie care m-a exasperat au fost magarii aia din ep-urile cu Bikini Kindom ...... aceeasi faza care a adoptat-o Air Gear.....da in cazul lui GxS chiar nu am inteles de ce .... vroiam sa-i vad si eu decolteul lui Carmen 99 biggrin.gif

Oricum finalul propriu zis e destul de comic biggrin.gif
shoppy
Am vazut un singur episod pe la mijloc, am ramas foarte dezamagit. Aia trageau cu mitraliera iar el invartea sabia si ricoseau glaonele. Mai erau si aia cu masinile care sareau peste el si el le taia pe dedesubt. O fi fost un filler... sad.gif
Sidonix
mi-e mi-a placut ep cu Swimsuit City....very funny...cenzura cu magarusu mi s-a parut penala... mai original de atat n-am vazut biggrin.gif... acum vorba ta Scorp pacat de Carmen 99... si eu vroiam sa vad miscari expresive laugh.gif

ps: shoppy daca ai vazut un doar un ep asta nu inseamna ca ai vazut Gunxsword... dry.gif
Miroku
da.. mi s-a parut dramatic...ciudat sfarsitul...dar extrem de mijto biggrin.gif

nota 9 de la mine cu felicitari
DarkRaitei
Bah...eu zic ca e super, in sfarsit un anime cu mecha care nu sunt pilotate de baieti(care seamana mai mult cu fete) ce isi plang de mila la cat de rau au avuto in copilarie....sincer eu pun acest anime acolo sus cu gundam wing(cam singuru din seria gundam care avea ceva poveste..desi mai sunt vreo 2)....poveste originala,erou pe placul meu...nu e happy go lucky..all he wants is revenge si desi sia cam pierdut unmanitatea, gaseste vointa de a trai prin ajutorul personajelor care le intalneste...
And for you gundam seed lovers...tongue.gif
Sidonix
... darkraitei sunt de perfect acord cu tine smile.gif ... probabil daca ar mai fi yuki activa s-ar isca iar o controversa incendiara pe teme who's the perfect mecha laugh.gif ... Van wants revenge and goes beyond everything smile.gif
Miroku
mult prea scurt sad.gif sad.gif sad.gif
Sidonix
... oare !?... nu cred miroku... actiunea decurge fluent fara prea multi timpi morti iar scenariul are un sfarsit direct... mai mult ar fi fost plictisitor...
Scorpio
QUOTE(Miroku @ Mar 23 2007, 06:33 PM)
mult prea scurt  sad.gif  sad.gif  sad.gif
*



La fel ca si postul tau tongue.gif .... hai mey numai atat ai de spus la subiectul asta? Dezvolta putin idea ... de ce ti se pare scurt.....cu ce ar fi trebuit lungit......etc

Ce zici tu acolo Sid de yuki ...he he he ce vremuri .... ce posturi tongue.gif .

DarkRaitei ..... Van nu-si pierde umanitate.....doar devine indiferent la ceea ce se intampla in jurul lui ..... singura chestie care-l intereseaza e razbunarea. El inca are umanitatea ascunsa undeva.....asta se vede prin actiunile lui fatza de Wendy si balerina aia .... de s-a indragostit de el .... imi scapa numele.

Sid....Van wants revenge....but it dosen't go beyound stake with all the seasonings tongue.gif. Cred ca partile din anime cand el mananca sunt cele mai comice laugh.gif N-am vazut un om sa manance in halul ala de la Goku incoace laugh.gif
Van Dan
buna ma gandeam dak a vazut cineva acest anime si am zis sa deschid un topic sa va aflu parerea

am cautat si n-am gasit nici un topic (cu exceptia celui creat d mine la review-uri p care l-a blocat virgin blood <sorry>) m-am informat si am ajuns la concluzia k aici la aceasta sectiune ii este locul.

mie mi-a placut la nebunie anime-ul, de fapt si nik-ul meu poarta numele pers. princ. este frumoasa si poveste si grafica si cam tot ceea c tine de el.
oricum astept parerile voastre.


P.S. Virgin blood dak am gresit din nou, muta-l unde crezi u de cuviinta

[Mod edit]VirginBlood: Mutat tongue.gif

[edit]

QUOTE(Scorpio @ Mar 25 2007, 11:00 AM)
Cred ca partile din anime cand el mananca sunt cele mai comice laugh.gif
*



si mie mi s-a parut foarte mishto faza, si tin sa-ti dau dreptate Van nu si - a pierdut umanitatea, cauta doar sa-si razbune sotia. dak si-ar fi pierdut umanitatea nu ar fi ajutat-o pe Wendy, si multe ale chesti de genul acesta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.