Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sesshomaru Vs Naraku
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
blue_moonlight_angel
hmmmm asta da comparatzie dar..... totushi Sesshomaru este mai puternic shi k Naraku shi asta o demonstreaza in episodul ala in care Naraku il infashoara in chestiile alea pt al contopi cu corpul sau mellow.gif
parerea mea:sesshomaru cel mai puternic dintre totzi dar pe langa puterea pe care o are mai poseda shi o frumusetze rara biggrin.gif dar ar mai fi totushi nishte personaje care sa se compare cu Sesshomaru la capitolul frumusetze nu? unsure.gif
voi ce creddetzi? smile.gif
caroline
La capitolul frumusete - de acord. Nimeni nu se compara cu Sesshomaru.
La capitolul putere, dupa ce m-am gandit indelung laugh.gif parerea mea - Sesshomaru e mai puternic decat Naraku. Cel din urma recurge la un viclesug de fiecare data ca sa scape dintr-o lupta cu Sesshomaru. Rezulta ca ii e frica ca va fi invins de acesta. smile.gif
Adela
sesshomaru cred si eu ca e cel mai frumos din anime...si probabil e si mai puternic decat naraku...dar de asta nu sunt f. sigura.
Java-Leen
Seshomaru nu are egal in intregul anime... daca exista personaje care sa-i concureze la frumusete? Nu in Innuyasha...

In alte anime-uri, da exista... si ma refer la personaje masculine, of course... (desi, trebuie sa recunosc, in anime-ul lui n-am vazut vreun personaj feminin iesit din comun la capitolul frumusete...).
Mir_San 4ever love
smile.gif Shessomaru si Naraku........Chiar daca Shessy e prs.meu masculin preferat,trebuie sa recunosc ca la forta amandoi sunt la egalitate.Si la frumusete......Normal ca Shessy e mai frumos de un milion de ori laugh.gif
akasha
incepe sa se contureze o regula...iar numai fetele au postat cand a venit vorba de sesshomaru...biggrin.gif

la frumusete hm...imi place mai mult sesshomaru decat naraku...
deah subiectivismul asta tongue.gif

cred ca daca ar fi sa se "joace" corect naraku ar incasa-o in primele 15 secunde,dar nu pot sa neg ca pe naraku nu-l duce capul.Sunt in dubiu care dintre ei e mai inteligent,pentru ca pe parcursul animeului nu prea se ofera multe indicii asupra acestei trasaturi la Sesshomaru.Cu siguranta nu este prost,dar s-ar putea sa paleasca in comparatie cu celelalte trasaturi...(ma apuc de citit manga biggrin.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.