Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: St Luminous Mission High School
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Drama-Psihologic-Slice of Life
Zuzi
Nu am vazut decat primele 3 ep ..... dar sa va povestesc de am vazut pana acum . Kaihei este un elev de liceu ce afla ca bunicul sau i-a lasat mostenire pozitia de director a liceului acestuia girls only . Pe drum spre liceu acesta se intalneste cu o fata un pic ciudata ce nu i se adreseaza iar dupa ce il scoate din padurea in care se ratecise dispare . Cand ajunge la liceu i se explica ca a disparut una dintre fete si i se aratadosaul acesteia ,cand acesta vede poza isi da seama ca este chiar fata din padure . Kaihei impreuna cu prietenul lui incearca sa rezov nisterul fara a apela la politie inainte de sfarsitul anului . Mai dispare o fata la fel de misterios si lucrurile de complica .

Seria a aparut in 1998 si sper ca nu e facut un alt topic cu ea.
shinigami
Stai sa vezi mai incolo, ca abia au inceput sa se desfasoare lucrurile.
Mie mi-a placut, dar unii l-ar putea considera plictisitor.
Oricum, desi are un aer de hentai/dating game gen Dividead (cu personajul care devine director de all-girls school in pofida varstei si e imediat insarcinat sa rezolve un mister care il pune in contact direct cu... nubilele) >.> e un anime serios.

Si, btw, s-ar incadra mai bine la o eventuala categorie Mystery (de care vorbea si axi in topicul pt. Higurashi... tongue.gif)
Zuzi
Da intravedar dar cum nu am vadut una .. lam incadrat si pe unde am pututl... oricum inca astept ep 4-8 .eh mai am de asteptat pana diseara ... torrentu .. mere el cum mere dar nu atat de repede >:) cel putin unele dintre ele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.