Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Enciclopedie Manga
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Manga
Probably me
Am fost azi la librăria de la Sala Dalles şi am dat peste o enciclopedia manga. Despre ea puteţi citi aici cīteva cuvinte şi lista mangaka prezentaţi. Amazonul nemţesc are cīteva poze din interior. Preţul e singurul pe care nu l-am reţinut cu exactitate, mi s-au īnceţoşat ochii tongue.gif dar era vreo 100-150 RON. Cartea e mare şi groasă, o jumătate de DEX. smile.gif

PS: e ascunsă pe masă īn secţiunea de artă fotografică, penultimul separeu pe dreapta.
PPS: alt link, de la editură: http://www.taschen.com/pages/en/excerpts/d...n/show/1/97.htm
lia

am cumparat-o astazi din cluj de la Gaudeamus, o librarie meseriasa de pe Iuliu Maniu (pentru clujeni). a fost 140 Ron. e trilingva (germana, engleza si franceza) prezinta peste 130 mankaga si are si un dvd cu interviuri, prezentarea unor magazine de manga din japonia si nu mai stiu ca n-am apucat sa ma uit la tot. e scoasa de taschen, si pe site-ul lor costa in jur de 25 euro dar din pacate nu trimit in romania. asa ca am luat-o de aici.
nu este exhaustiva. la fiecare mankaga cam 4 pagini din care 2 cu manga, una cu numele lui si ceva despre autor, foarte putin, tinand cont ca pe o pagina scrie in 3 limbi. dar pentru orientare e buna, pentru incepatori, cum sunt si eu. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.