Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Who's whose favourite?
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
Pages: 1, 2
Kagome
Fiecare Inuyasha-fan are cu siguranta personajul sau preferat , in acest topic vreau sa spuneti de ce, de cand, si ce va place cel mai mult la personajul preferat+ many other things u like to add about them /happy.gif



obviously persoanjul meu preferat este Kagome biggrin.gif dc? pentru ca este funny si curajoasa , cel mai mult imi place ca lupta cot la cot cu tot gang-ul desi nu are nici o putere supranaturala si parul ei lung si negru tongue.gif :roll: :oops:
Miko
personaj preferat? NU pot sa ma hotarasc!!!!Imi plac diferite...din diferite motive :oops:

Imi place InuYasha pt ca...he can be so sweeet

Imi place Sesshomaru...pt ca e asa misterios si e foarte inteligent. E rece, dar poata sa devina si protector

Kagome..pt ca e prietenoasa, hotarata, puternica si...e ea

Kikyou(paradox...imi plac amandoua) pt ca are puteri spirituale imense, e foarte inteligenta si e foarte hotarata.

Nu o sa ma hotarasc niciodata!
Ranma-kun
Inuyasha.. doooooooooh, imi place mult pentru ca e facut dupa Ranma, deci seamana foarte mult, e si el tot un mare baka, my all-time favourite guy, diferentza intre el si Ranma ar fi ca, Inuyasha e jumate demon, si Ranma e jumate fata biggrin.gif
Immortality
Sesshoumaru because is sooooooooooooooooo sweet......
Ranma-kun
sunt multe fete care il adora pe Sesshoumaru, eu personal nu-l prea sufar, e un tip limitat, si in plus e un demon care a omorat nush cati oameni, si e muuuuuuuuuuuuullllttttt prea increzut tongue.gif , da noh,e tipl pretty-boy, asha ca intzeleg de ce le place de el la unele fete (citez din Luceafarul :"Eshti frumos cum numa-n visUn demon se arata")

Pacat ca nu mai sunt oameni pe aicea care sa aiba ca favoriti pe Sango, Miroku sau Kouga, si ei sunt nishte personaje foarte importante, ar mai fi si, Shippo sau Kirara /happy.gif , sau poate is pe aici si fani ai lui Naracu, cu totu ca sper ca nu tongue.gif
Miko
NU sunt de parere ca SEsshomaru e chiar limitat...in unele chestii e prea inganfat...dar e destul de destept

Imi plac si personajele mai rar aratate...dar nu sunt preferatele mele. De exemplu Kouga...dar e asa de orb... :wink:
Ranma-kun
Ce am zis eu, eram sigur ca o sa sara nishte fete cu gura pe mine, Sesshoumaru e un tip limitat in gandire, un ingamfat si un bosumflat, un increzut si un maniac, un bad guy si asha trebuie sa si apara, nu stiu ce va place la el, tipul ala ar omora pe oricine, si pe fetita aia mica (am si uitat cum o cheama, I suck at remembering names) o tine cu el doar din simtul de indatorire fata de ea, pentru ca ea practic i-a salvat viatza, pentru ca altfel si-ar rani onoarea and shet... are si el pe acolo un pic de mila, dar atat tongue.gif
Kagome
Nah , nu cred ca Sessy e un bad guy in adevaratul sens, ca de exemplu Naraku . Fiind un demon normal ca nu intelege oamenii sau afectiunea fratelui sau fata de oameni tocmai de aia destinul (sau Rumiko 8) ) i-o da pe Rin (asa o cheama), pentru care dezvolta o oarecare afectiune sau asa ...



oricum parerea mea despre Sess e ca ...are nevoie de o demonitza tongue.gif /gg oricum e GORGEOUS tipu , cred k asta le place fetelor dar caracterul lasa de dorit... (daca stau sa ma gandesc si caracterul lui Inu lasa de dorit /sweat /hmm ) too complicated..
Ranma-kun
Mie tot nu-mi place de el, se da super tare, bad-ass demon, ca ii bate pe toti and stuff, cand el arata ca o fata si poarta haine de blana biggrin.gif , ow pleeeeeease, spare me, macar de avea si el i cicatrice, cred ca de aia ii taie Rumiko o mana, ca o cicatrice nu e destul sa faca barbat din el, tre sa-l cipartzeasca, apropo, mi se pare super najpa faza cand ishi pierde mana, si si-o tot inlocuieshte cu tot ce gaseshte :roll:
Ynuyasha
..ceea ce nu inteleg e daca inuyasha reprezinta "binele" sau urmareste doar propriile interese..

nu k asta ar face mare diferenta, oricum ramane cel mai tare dintre toti! 8) (ce dreak' doar e personajul principal, nu? biggrin.gif )

extremitatile mereu au dezavantaje.. nu-i mai bine sa "jumi-ju-tot-el e cel mai tare"!?!... :twisted:
Immortality
Ranma-Kun,chiar nu ma intereseaza parerea ta despre Sesshoumaru.

Gusturile nu se discuta.K?
Ranma-kun
Eh, Immortality, nu ca nu-mi place, numai el nu prea e favoritul meu, il prefer pe Inuyasha, si nu intzleg de ce la multe fete le place asha de mult de Sesshoumaru, multe sunt innebunite dupa el, ceea ce ma face sa-l uresc tongue.gif
Immortality
Nu cred ca toate fetele sunt innebunite dupa Sesshoumaru,dar el are totusi un farmec aparte.
transe
Imi place Miroku pt ca seamna mult cu un prieten de-al meu ( sau el seamana cu Miroku...) :hiku: pt mine Miroku chiar exista...
Kagome
chiar ma intrebam... cand o sa zica cineva ceva de Mirokuuu /love he's soooo funny! dar sper ca nu ati uitat de Sango si de Shippo what about them ? somebody anybody? :hatena: sau poate chiar Naraku? :wb: Jaken? :mrgreen: :barf:
Kagome_
Well...my favorite is...da' nush care dintre ei ma rog cel mai tare e Inuyasha dar si Miroku e simpatic, ce mai imi plac amandoi dar de sessi nu pot sa zic decat ca nu il admir deloc mi se pare intradevar intruchiparea raului adik" frumos dar cu un suflet de ghiata" e nu poti sa le ai pe toate biggrin.gif
yuki
cine imi place din Inuyasha...cred ca intrebarea cine nu-mi place ar fi mult mai usoara...

Fiecare personaj are farmecul sau. Imi place si Naraku, great evil guy !!!...imi place foarte mult si Kohaku, fratele lui Sango. Kouga e si el ok dar nu prea a mai aparut in serial....

Ce mi-ar fi placut ...sa-l vad pe Shppo ceva mai matur....da ma rog e Youkai si creste incet sleep.gif ( nu ca m-ar deranja sa tina seria atat de mult happy.gif)

Ca preferat e foarte greu de ales intre Inuyasha si Sesshoumaru......

BTW cine a vazut al treilea film , tatal lui Sesshomaru shi Inuyasha e cool ! in anime nu ii arata fata. Oricum Inuyasha e un anime exceptional ...personajele sunt adorabile si cu toate ca are 167 de epiaode as mai vedea inca pe atat.
Immortality
Sesshoumaru iz the BEST!Yuki,nu ai vreo poza cu tatal lui Sess?
yuki
nu inca...oricum nici nu apare foarte mult...si poate nici n-au aparut inca foarte multe imagini din acest film. Dar eu il gasesc cel mai reusit dintre primele 3 ( ca pe al partrulea nu l-am vazut)
tmwtp2002
QUOTE(yuki)


Ce mi-ar fi placut ...sa-l vad pe Shppo ceva mai matur....da ma rog e Youkai si creste incet sleep.gif ( nu ca m-ar deranja sa tina seria atat de mult happy.gif)





Shippo este o "ea" /happy.gif
Ranma-kun
Uite Yuki pentru a-ti face si tie o favoare, aici este o imagine cu Shipo cand va fi mare( http://www.anime-club.ro/modules/coppermin...nter_Dreams.jpg in full size), probabil asha va arata, la o adica sa speram ca arata asha si nu asha: http://ew2.lysator.liu.se/pic/fanq/d/a/daw...adultshippo.gif .

tmwp2002 Shippo e un "el" garantat 100% , ai vrea tu ca el sa fie fata, din pacate nu e asha /cry
yuki
super fun art-urile !
Ranma-kun
Ma bucura ca ti-au placut, is curios ce zic si ceilalti de ele, in orice caz, pe net se gasesc o groaza de fan-arturi Inuyasha, unele dintre ele sunt extrem de reushite, exista chiar si fan-manga-uri, le-ahs zice dojinshi-uri, numai sa nu se intzeleaga altceva prin aia :wink:

Apropo.. imaginea cu tatal lui Inuyasha e din al 3-lea film si nu fanart, dupa mine arata mai bine tatal lor, si ca Inuyasha si ca Sesshoumari, seamana intr-o oarecare masura cu Kenshi Himura spre sfarshitul serialului biggrin.gif
tmwtp2002
QUOTE(Ranma-kun)
tmwp2002 Shippo e un \"el\" garantat 100% , ai vrea tu ca el sa fie fata, din pacate nu e asha  /cry




Si mie mi-a fost cam greu sa cred... presupun ca au gresit traducatorii de la Action+ de cateva ori.



P.S. Il admir pe Miroku pentru ca e pervers 100%(si foarte amuzant uneori), chiar daca face pe preotul :wink:
Ranma-kun
Haha biggrin.gif aia de la Action+ au greshit probabil pentru ca vocea lui Shippo e jucata de o fata, de aceea se creeaza confuzii, in plus are si nishte caracteristici foarte feminine /happy.gif
yuki
pentru ca e copil
erikson
Sess arata bine. Mi-a placut de el in episodul cand apare Rin(sau Lin?). primu insa ramane Inu... si eu am parte de un Inu in viata reala si eu sunt Kagome, fara partea cu love... momentan sunt certata cu el(oare de ce nu ma mir?)

Ma intreb pana la urma ce o sa face Inu... human, demon sau ramane asa?
Ranma-kun
erikson... hahaha biggrin.gif eshti cam tare obsedata de Inuyasha sa ai deva viziuni ca sa-l vezi in lumea reala, sau sa compari toti oamenii cu el biggrin.gif

Inu ramane pana la urma tot asha, Inuyasha nu are un sfarshit proriuzis, actiunea ramane in deesfashurare si nimic nu se termina, Takahashi nu stie sa faca sfarshituri :roll:

Rin e scris corect, numai ca japonezii citesc in loc de "R" ... "L" deci se scrie Rin si ce citeshte Lin, de fapt nici nu se scrie Rin ca e un nume care se scrie cu simboluri chinezeshti inmpumutate de japonezi, si anume kanji, deci s-ar scrie asha: " 林 " ceea ce inseamna padure :wink:
yuki
e invers, in loc de L, citesc tot R. Si daca nu ma insel Rin e chiar scris in katakanu, nu in canji in anime. In plus fiind personaj japonez nu e vorba sa se citeasca Lin...daca ar fi un personaj chinez sau cun un nume strain ( adica nu japonez ) as zice.
Ranma-kun
Yuki, sunt destul de sigur ca am dreptate, ei in loc de R citesc L, nu invers, cauta pe net daca nu ma crezi acuma citez si eu de pe http://www.joyo96.org/96K/Lesson_1.html dar gaseshti asta pe mai multe site-uri.

QUOTE
3. Are there any r's? Check them out for representation of English 'l' as well as 'r'.  
Examples:  
arisu = 'Alice'

hoteru = 'hotel'

arasuka   = 'Alaska'

sukuuru = 'school'

rookaru = 'local'

terii = 'Terry' or 'Telly'

rarii = 'Larry' or 'rally'  




Cred ca asta zice tot :roll:
yuki
si eu sunt convinsa ca am dreptate...ca doar stiu de la sursa. Cel mai bine spus este ca nu prea pot face distintie intre l si r , adica e tot una cu R. Din acest motiv hotel devine "hoteru". Nu pentru ca il citesc pe r -l ci pentru ca nu-l pot citi pe l. La fel in chineza nu exista r si pentru chinezi r devine L. Tot asa e si cu b si v, in japoneza nu exista v si acesta devine b.
Immortality
Ranma-kun,10x a lot.raman datoare cu o bere.Sesshoumaru seamana mai mult decat Inuyasa cu el.
blackinque
Personajul preferat e Sesshomaru (check out my sig) /love /love



...Sesshomaru is sooo hot!! Ce mult semana cu tatal sau. acum ca vad pozele . parca ar fi frati, doar ca youkai form al tatalui era mai mare decat a lui Sesshomaru. dar Sess are sange de demon, eu zic ca mai trebuie sa creasca, demonii probabil cresc in vreo 200 de ani ...so he's probably still a puppy, how cute /happy.gif





daca ar fi sa pun cineva pe locul 2, ar fi Naraku! inainte il uram pe naraku, dar ...zilele au trecut...iar ura a devemnit indiferentza...

iar apoi simpatie, atingand apogeul cand a aparut dezbracat in ep 30 sau pe-aproape!!!
Ranma-kun
Naraku, oh please.... you like the Devil himself, doamne ce taste-uri aiure, eh asta dovedeshte ca pe fete numai aspectul le intereseaza tongue.gif, common, I mean the guy is a Psicho, a killer, the worst, pana si Rumiko herself hates him, e singurul personaj pure evil care l-a creat vre-o data Rumiko, e un hot rautacios si nerecunoscator care si-a vandut sufletul :evil: , anyway blackinque, sper ca nu te-am suparat/spariat cu felul in care vorbesc despre el, dar eu inca il mai urasc pentru ce i-a facut lui Kikyo /angry
cilu
Soo ma bag si eu in randul innu fanilor.... si lansez pers meu preferat in persoana lui Miroku. Cu toate ca e cam neputincios cand e in prezenta insectelor otravite ale lui Naraku, astfel neputand folosi tunelul de vant, are destule alte calitati atat in lupta si nu numai.
blackinque
[quote=Ranma-kun]asta dovedeshte ca pe fete numai aspectul le intereseaza [/quote]



nu e chiar asa! de exemplu, la slayers, gourry arata super bine dar nu-mi place de loc de el findca e prost!



naraku e misterios elegant, si inteligent. nu ma deranjeaza faptul ca e un personaj negativ. :twisted:
Ranma-kun
No bine, acuma se ajunge la chestii de gen Jonny Bravo..., nah is anumite tipologii de baieti care se par ca au un susces uriash la fete, si in majoritatea cazurilor they're just jerks, girls are so easy to fool tongue.gif

Naraku e nebun, are ca si Sessho un complex total de superioritate si nobilitate, se crede asha de tare si o fiintza superioara, cand el e mai prejos decat o rama, e un hot ordinar, un bandit care si-a vandut sufletul, si de fiecare data cand il vad sau ma gandesc la el vreau sa-i rup gatul :twisted: , sper ca nu am speriat pe nimeni, dar ura e profunda /...



I Hate YOUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!

NARAKUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!



Now that feels much better biggrin.gif
Whip
Mi-a placut faza din episodul cand ia Inuyasha sabia, cand zice ca o ia numai sa-i vada figura lui Sesshomaru /happy.gif ..a fost tare!!!



Si Inuyasha e si rau(in sensul bun)..... :twisted: , e mai rau ca Sess /happy.gif, si da imi place si Kouga si legatura pe care o are cu Kagome, am vazut pana la 100 doar sad.gif
Ranma-kun
Inu e tipul rebelului, il gaseshti in mai multe anime-uri, de exemplu Kyo din Fruitsbasket tot un comportament asemanator are, ash zice ca si Ranma are oarecum un comportament asemanator, dar la Ranma intervin mai multi factori in personalitatea sa.
Lucifer
QUOTE(Ranma-kun)
e un hot rautacios si nerecunoscator care si-a vandut sufletul   :evil: /angry


nope...fals...

Naraku nu e nici un hot. Onigumo e hotul care si-a vandut sufletul, iar Naraku reprezinta 'fuziunea' as putea spune, dintre Onigumo si demonii aia carora le-a vandut sufletul. Cert este ca Naraku si Onigumo sunt doua persoane diferite.

Dar, trecand la subiect, personajele mele preferate ar trebui sa fie Sesshomaru, pentru ca ma cam identific cu el in ceea ce priveste complexul de superioritate si calmul sau, si Miroku, care e super funny.

Cat despre Inuyasha, mi se pare un Bacca...cu B mare...dar in animeuri-basm de genul asta, pesonajul principal pozitiv, de regula, e un idiot - ex. Goku.
RVR_Inu
Mie imi place foarte mult Inuyasha pentru ca ... deci la inceput el vrea sa le arate tuturor ca este la fel de puternic (poate chiar mai puternic), si de cand apare Kagome incepe sa nu ii mai pese de putere ci de Kagome si de prietenii sai. Mi se pare unul din cele mai bine realizate personaje ever.

Ranma-kun, uita-te la TOATA seria inuyasha si apoi trage concluzii despre Sesshoumaru (sau daca ai vazut sa te uiti calumea). Nu poti sa spui ca ii rau.
La inceput el poarta ura pentu Inuyasha pentru ca din cauza sa si a mamei sale a murit tatal sau si il mai ura pe inuyasha pentru ca el a primit Tessaiga (sabia pe care el si-a dorit-o intotdeauna impreuna cu Soun'nga). Dar pe parcursul serialului incepe sa aiba indiferenta pentru inuyasha si avand ocazia sa il omoare (ep 54-55 pe acolo), si chiar a primit Tessaiga de 2 ori si a refuzat sabia. In fine daca vezi movie 3 la sfarsit el nu recunoaste dar "he has somthing to protect:Rin si Jaken". /...
Kagome-chan
Sa vedem ...



1.Inuyasha - are o personalitate puternica , este curajos , isi protejeaza intotdeauna prietenii . Singurul lucru care ma deranjeaza efectiv la el , este faptul ca el inca se mai gandeste la Kikyo .



2. Kagome - adolescenta vesela , sirguincioasa , Ii place scoala , este intotdeauna alaturi de prietenii ei si foarte sufletista .



3.Sango - fire retrasa , razbunatoarea in acelasi timp , foarte puternica si buna .



Cam acestia sunt preferatii mei . /happy.gif
Immortality
Sesshoumaru!
Mizrael
In primul rand ... RVR ai mare dreptate in privinta lui Sesshoumaru.



1. Sesshoumaru (imi place ca are incredere in abilitatile sale , ca e foarte calm tot timpul si imi place cum s-a schimbat pe parcursul serialului)

2.Miroku (ca e pervers si amuzant - el face 50%dak nu mai mult dintre fazele amuzante )

3.Inuyasha si Kouga (ca amandoi sunt la fel in privinta comportamentului chiar dak Kouga e mai slab la bataie ... si imi place cum se cearta pt Kagome )
Kanessj
Best Inuyasha Guy: Kouga...putenic,loial,zapacit(chiar tampit uneori),imi place sa-l enerveze pe Inu-dog-crap-baka-yasha,si o iubeste pe Kagome(personal cred ca i-ar sta mai bine cu Sango)!
Best Inuyasha Girl: Sango...CLAR!!!! man shes hot!!! tongue.gif Retrasa,razbunatoare,timida,puternica... laugh.gif !!!
ja ja
Kisa
Personajul meu preferat este Kirara. biggrin.gif Ce n-as da sa am si eu asa o pisicutza... si sa ies cu ea la plimbare prin orash... icon_twisted.gif
kitty-ana
Pers preferat,da?
1.kikyou:imi place la ea k nu se complica niciodata prea mult,tot ce face iese bine shi nu simte nevoia sa dea nimanui nici o explicatzie,e calma,frumoasa shi ff cool
2.Sesshomaru:asemenea majoritatzii fratzilor mai mari,simte nevoia sa demonstreze k e mai puternic de fiecare data cand il intalneshte pe cel mai mic(ca shi mine de altfel),dar cel mai mult imi place ca e calm in orice situatzie,shi k ishi pastreaza sentimentele pentru sine
3.kagura:deshi un pers negativ ea este destul de inteligenta shi doreshte sa scape din "temnitza" lui Naraku.cine nu shi-ar dori sa fie liber shi sa nu fie nevoit sa faca ce vor ceilaltzi?
4.Kagome:o fata obishnuita care trece prin intamplari ciudate,totushi le face fatza shi devine mai puternica,este o fire fericita,fiind greu de intrista -asta imi place la ea smile.gif
Shi lista continua..............
Probably me
?mi place mie Miroku. De ce? Pentru că e cel mai normal din toată menajeria. biggrin.gif ?şi păstrează calmul ?n orice situaţie. ?l consider mai inteligent dec?t restul, de exemplu foarte des intuieşte singur la ce servesc lucrurile aduse de Kagome din lumea ei. ?şi suportă situaţia (Kazaana) liniştit, nu face caz de ea, ba chiar se foloseşte de ea. E şi altruist.

Şi nu ?n ultimul r?nd, ?i plac fetele şi nu-l deranjează s-o arate. Bine, uneori alege metode cam prea directe faţă de cine-şi permite (dar aţi observat că numai faţa de Sango ?şi permite?), dar prefer genul ăsta de bărbat dec?t 90% din restul lumii anime care roşesc şi se b?lb?ie c?nd vine vorba de relaţii de orice fel cu sexul opus.

Dintre fete s?nt indecis ?ntre Sango şi Kagome. Am?ndouă au calităţi admirabile.

Restul distribuţiei s?nt interesanţi, dar nu depăşesc un anumit nivel. Iar Inuyasha este amuzant şi are şi el calităţile lui, dar nu reuşeşte să-mi placă ?n adevăratul sens al cuv?ntului. Parcă e un buldog caraghios si loial care ştie să meargă numai ?nainte. E simpatic, but get a clue already. rolleyes.gif
Lumiere
1. Sesshoumaru. Need I say more? biggrin.gif

2. Miroku. E haios si e cel destept. Poate ca are el metode mai ciudate cu fetele, dar asta il face deosebit. Pe deasupra isi foloseste blestemul in favoarea lui si reuseste sa ramana calm in orice situatie.

Dintre fete nu sunt sigura... Sango sau Kikyo. Personalitati apropiate cu a lui Kagome apar des in anime-uri: fata obisnuita pusa in situatii periculoase si obligata sa lupte pentru salvarea lumii. Nu ma intelegeti gresit, e okay si ea, dar le prefer pe celelalte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.