Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /usr/home/roanime/forum.anime-club.ro/forum/lofiversion/index.php on line 655
Anime-Club Forum > Bottle Fairy
Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bottle Fairy
Anime-Club Forum > Fan Area > Fansub RO
intellect
Da, ştiu, kindergarten stuff... tongue.gif

Intră în lucru imediat ce termin Black Lagoon.
zeri
Four fairies, Kururu, Chiriri, Sarara, and Hororo, go into small bottles and go to the human world

Intellect, iti admir rabdarea, atat pentru a traduce cat si pentru a te uita la serii mai chibichibi laugh.gif
LArSON
Cred ca are vreo nepoata ceva si vrea sa-i faca cadou niste anime.
intellect
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Tu când vrei să faci cadouri le anunţi pe Internet?

Bottle Fairy se întâmplă să fie a doua serie pe care voiam s-o traduc, imediat după Gunslinger Girl, dar nu ştiam cum să inserez în .srt comentariile, fără care seria îşi pierde mult din farmec. Acum, după ce m-am obişnuit puţin cu Aegisub şi am găsit o variantă cu softsub, i-a venit în sfârşit rândul.

LArSON
pai nu cred ca ar citi forumul asta biggrin.gif. But nevermind smile.gif
intellect
Cu sau fără nepoată, am început lucrul.
intellect
După multe aventuri cauzate în principal de subtitrările sursă foarte proaste, am terminat traducerea şi declar proiectul Bottle Fairy oficial încheiat.
Seria este fansubul [Exiled-Destiny] modificat, mkv dual audio (japoneză+engleză), cu subtitrări în engleză (sub/idx) şi română (ssa colorat în stilul fansubului Hikari no Kiseki, după care am făcut traducerea, şi srt pentru playerele incapabile de ssa). Srt-urile sunt deocamdată livrate separat, rămâne la latitudinea lui Coyotee dacă le va integra în mkv.

Până va apărea la download fansubul, deocamdată aveţi srt-urile disponibile pe site-urile de titrări.

M-ar interesa şi alte serii asemănătoare. Dacă mai ştiţi titluri, vă rog să mi le spuneţi.
Coyotee
Urmeaza sa recompilez 2 episoade (cateva probleme minore la subtitrare) dupa care le voi trimite lui zeri pentru adaugare la sectiunea de downloads permanent.
Kobra
laugh.gif yeey bottle fairy e gata ... cand zici k le termini coyot sa-mi zici k sa le iau laugh.gif tongue.gif ... aanyhow shi pt serii similare ... hmmm la kids part ash zice pita ten ... shi la cute part ash zice ichigo mashimaro .. acum alege unu XD biggrin.gif
shinigami
QUOTE(intellect @ Dec 4 2006, 12:57 PM)
M-ar interesa şi alte serii asemănătoare. Dacă mai ştiţi titluri, vă rog să mi le spuneţi.

Risky Safety
A Little Snow Fairy Sugar
si Pita Ten, da.

intellect
Mulţumesc pentru sugestii, voi căuta seriile. smile.gif
Kobra
loool good one ... me baka cum am putut sa uit d sugar XD ... n-am apukt sa-l termin ink da d inceput l-am inceput XD cat pt risky safety ... sankyu k mi-ai zis d el XD ... k nu-l shtiam tongue.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.