Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Seriale Urmariti
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
Pages: 1, 2, 3, 4
Ranma-kun
Cred ca titlul spune totul.
As for me:

Stargate Sg1 - sezonul 10
Stargate Atlantis - sezonul 3
Battleship Galactica - seria noua, sezonul 1
Trickster
Deocamdata SG-1 sezon 10, Atlantis sezon 3 si Enterprise sezon 3, urmeaza sa ma apuc de B-star Galactica, n-am vazut numa jumate de pilot deocamdata dar mi-a placut ce-am vazut. Sa zicem ca m-as uita ocazional si la Lost, dar nu ma prea incanta.
zeri
Pe mine m-a dezamagit total episodul 200 din SG1. Au vrut ei sa faca niste glume acolo dar nu le-a reusit. In schimb Atlantis se tine bine si dupa parerea mea chiar devine mai bun decat predecesorul sau.

Battlestar Galactica..hm...nu vine mai repede luna octombrie? Trebuie sa imi iau doza altfel o iau razna laugh.gif

Mai urmaream: Invasion, Surface, Threshold, dar desi erau super seriale cu o gramada de fani, au fost anulate...damn NBC.
Ranma-kun
Ah am uitat de Surface, si pe ala il urmaresc pe Pro 7, luni sunt ultimele episoade, deabea ashtept biggrin.gif
Shingo
Stargate SG-1 - (desi sezonul 10 va fi ultimul, sci-fi chanel nu se ocupa de inca unul si daca nu cumpara nimeni drepturile it's over.)
Stargate Atlantis
Battleship Galactica - (cand o aparea urmatorul sezon rolleyes.gif )
Lost
Prison Break (nush daca sa terminat inca)
Trickster
Prison Brak o sa fie cu fugitul de politie... pacat ca nu pot schimba numele serialului smile.gif
Rezo The Red Priest
Oaaa da stiu ca urmariti serios...pe mine m-a luat capul cand am vazut ca Stargate a ajuns la sezonul 10. Eu raman cu Andromeda si Relic Hunter. Andromeda chiar im place desi il vad mai pe sarite sad.gif
Tezeu
Ma uitam intr-o vreme la Blade Za Series dar acum am pana la ep.6 si pe ultimele doua nu le-am mai vazut. SUNT CAM PLICTISITOARE EPISOADELE sad.gif
Zuzi
poi ... sg1 - 10
sg atlantis 3
lost cand o aparea ... si cand o sa am timp ..
si cam atat ....
Sonny_mike4u
urmaresc Lost si Stargate Atlantis
Kisa
Eu momentan sunt in plina serie I Prison Break (i-am facut topic tongue.gif), dar am reusit sa fac rost si de primele 6 eps din seria II. Ce pot spune in afara de faptul ca imi place la nebunie... iar Wentworth Miller e hot, hot, hot. tongue.gif
Chim3ra
Tocmai am terminat ambele sezoane din Sugar Rush e absolut bestial biggrin.gif..british english just does it for me,and the topic too biggrin.gif
Astept anul viitor pentru sezonul 3 din Sugar Rush si sezonul 4 din The L Word...
de rest acum ma apuc sa ma uit la The 4400 si astept sa-mi vina toate episodele de la The O.C California ca sa ma uit iar de la inceput pana la sfarsit..cat despre Prison Break am sa-l iau de pe retea acum sa vad de ce il lauda lumea asa de mult huh.gif
zeri
Va recomand serialul Heroes. Este un scifi foarte interesant. Azi apare episodul 2.
removed_on_request_20121227
E ripoff 4400 sad.gif
Si multe altele. I could be wrong, dar din trailer mi s-a parut ripoff 4400 urat si pe fata. I'll check it out though...
Joi apare lost s3 biggrin.gif
Tenshi
Moaama, ce le mai stiti... Chiar si cine detine drepturile de autor..... o_o Eu urmarescc Seinfeld si Alias. La Alias ma enerveaza ca il tot intrerupe... Prima serie am vazut-o pe Antena1, acum ma uit pe PRO Cinema... -_-#

Imi placea si serialul ala de pe AXN, cu un tip care primea in fiecare dimineata ziarul din urmatoarea zi... dar l-am pierdut, nici nu mai stiu daca mai e difuzat.
Tezeu
Eu am dat peste Heroes si Battlestar Galactica ambele seriale demne de a fi urmarite (desi la BG am ceva de recuperat, ca sunt baietii deja la S3)
zeri
Ultimile episoade din Battlestar Galactica au fost cam plictisitoare. Daca nu baga ceva interesant in serial, vor pierde rating la greu.
Mogadorian
Andromeda...primele doua serii...dar urmatoarea nu prea...
Stargate SG1...shi cam atat
Tezeu
QUOTE(zeri @ Nov 2 2006, 06:59 PM)
Ultimile episoade din Battlestar Galactica au fost cam plictisitoare. Daca nu baga ceva interesant in serial, vor pierde rating la greu.
*




Si pe mine au cam inceput sa ma plictiseasca... desi faza cu Six din ep.7 pare destul de... icon_twisted.gif
shinigami
Doar Heroes. "Save the cheerleader, save the world", cum sa nu te uiti? laugh.gif

Btw, cititi si comics-urile care completeaza povestea? Nu sunt grozave, dar deh, to see it all...
Hisoka
In prezent urmaresc "The Shield" pe Pro Cinema.
Daianara
Momentan Grey's Anatomy pe TVR 1, The 4400 pe Prima si Lost pe AXN.
@card Cand spui ca 4400 e rip-off te referi la asemanarea cu Heroes? Pentru ca 4400 a aparut in 2004 in timp ce Heroes e un serial din 2006.
Zamo
ED ... a fost o vreme si pe prima,a fost si pe hallmark ... super dragut serialul . Comedie , romantic ... lejer , chiar de ce ai nevoie cand ajungi acasa dupa o zi lunga ,dar nu numai tongue.gif
Emanuel
Singurul serial pe care il mai urmaresc la tv este "Fetele Gilmores" - care se termina - sad.gif
In rest, CSI de pe prima il mai vad din cand in cand. Si astept ca Hallmark sa difuzeze noul sezon din serialul "Amy" rolleyes.gif
Moonsparkle
~ Heroes
~ Grey's Anatomy ... though really now, one chick gets pregnant and another one becomes "the other woman"? dry.gif talk about cliches ...dar tot imi place =D
~ si... Gilmore Girls care s-a terminat (I'm still in denial...) si am pierdut ultimul episod *cries her heart out* ce ti-e si cu sarbatorile astea >.>
Crina
doar 'Everybody loves Raymond.'
Vebby
Recent am descoperit Spitalul de urgenta nush ce sezon si de cate ori mai chiulesc cate o saptamana de la scoala, ma mai uit biggrin.gif E super fain... are cateva chestii interesante si lectii de viata tongue.gif

PS. Zamo ce mai face Ed-u meu?tongue.gif
trust_no_more
"LOST" ! Imi place mult serialul. smile.gif Abia astept sa vad episodul 15 seria III. Nu l-am gasit inca pe oDC, iar AXN-ul nu prind.
Personajele preferate din LOST..top 5
1.Sawyer
2.Locke
3.Kate
4.Sayid
5.Desmond
Daianara
Pai AXN e de abia la episodul 8 din Lost asa ca nu vad la ce ti-ar folosi chiar daca l-ai prinde. tongue.gif
Seens Gray's Anatomy aseara. It was damn sad, made me cry. sad.gif McDreamy ramane cu nevasta, girl dies in surgery, deprimant...
lucky me
prison break, heroes si good vs evil (can't help looking at it) smile.gif
Lumpy
La momentul actual urmaresc 24, am ajuns abia la sez 3. Sa terminat sez 3 din Battlestar Galactica si astept cu nerabdare sez 4, care cred ca va fi ultimul avand in vedere ca s-au aflat mai toate necunoscutele. As incepe sa ma uit la resdtul sez 2 din prison break, dar am auzit ca au "dat-o in sf". Si din cauza colegului de camera am inceput sa ma uit la jericho... nu stiu de ce dar un feel de pre-Fallout biggrin.gif .
Emanuel
Moonsparkle, don't worry ,apare noul sezon cu Fetele Gilmores tongue.gif . Doar ca noi vom avea de asteptat pana ajunge si in Romania sad.gif .

In rest, acum vad Millenium - asta da serial, unul din foarte putinele serii tv care merita. Poveste super, Lance Henriksen e excelent, ... smile.gif
Potteritza
Ordinea e aleatorie... :

Gilmore Girls (relatia dintre Rory si Lorelai e una de invidiat)
Tru Calling ( am crezut ca lesin cand B1TV a inceput sa difuzeze sezonul 2)
7 Heaven ( practic am crescut cu serialul asta !! laugh.gif )
Charmed ( alt serial cu care am copilarit; nu pot sa cred ca s-a terminat sad.gif )
The Twilight Zone ( freaky !! )
Early Edition ( Viitorul incepe azi)
Relic Hunter (Christien Anholt is just
wub.gif )
Love-chan
Grey's anatomy e ce-mi place acum. Pentru ca am pierdut PrisonBreak cand a fost la TV, l-am urmarit week-end-ul asta pe computer si azi m-am apucat sa ma mai uit o data biggrin.gif Are niste idei originale. Abia astept sa vad si seria a 2-a wink.gif
Trix
Am urmarit, pana nu am mai gasit episoade tongue.gif Grey`s Anatomy. Am urmarit (si astept sezonul 2 in toamna) Heroes. Ce urmeaza sa vad, daca reusesc sa pun mana pe cele 5 serii: Queer as Folk. Si printre picaturi, daca ramane loc: Gilmore Girls.

Ajunge pentru moment tongue.gif
Missa-chan
Ghost Whisperer - la inceput m-am uitat din plictiseala apoi mi s-a parut interesant si am continuat sa-l urmaresc.

Seinfeld - o comedie grozava a carei episoade le pot revedea de multe ori si tot nu ma satur. Actorii joaca foarte bine si asta face serialul si mai bun.

Two and a half men - pustiul e cel mai tare laugh.gif . Se vede ca seamana pe maica-sa, dar in niciun pe taica-sau (eventual la calm). In rest, la fel cum am spus mai sus, si aici actorii joaca bine si e o comedie buna.
Blue Obelix
Death Note youtube-Bleah blink.gif
Anatomia lui Grey-(mi-a placut cum au explodat cu bomba aia in corp biggrin.gif )
Kaleido Star pe A+ sau mia bine zis actualul ANimax cool.gif
Trix
Sailormoon aici este vorba doar de filme. Nu se includ anime.

Si, ca sa nu fie complet spam, postul meu... am facut rost de Queer As Folk. Deja am vazut 6 episoade. All I can say is... Yummy!!!! XD
super
Two and a half men Cateodata cand il mai prind pe la Tv e o comedie bestiala asa cum este si Seinfeld + Familia Bundy.Mi-a placut episodul cand a aparut si tatal lui Charlie Sheen is serial tongue.gif
Monk serial detectiv cel mai comic pe care l-am vazut.Pacat ca nu il mai transmit sad.gif
Raziel
Familia Bundy are vechimea sa dar cine sunt eu sa judec asta? unsure.gif ,acestaa cred ca e printre cele mai tari seriale de comedie facute vreodata de americani dar la fel cum s-a zis si mai sus sa nu uitam si de Seinfeld si Two and a half men si acestea sunt comice rau,uneori seara cand n-am ce face ma mai uita seara pe la zece si vad "la Bloc" despre care se zice la mine la bloc ca e super tare dar dupa mine e SUPER JALNIC,e cea mai slaba copie facuta dupa Familia Bundy sa nu mai zic si de alte seriale si pe AXN imi palce sa ma uit la Jericho sau un SF putin mai vechi numit Andromeda si destul de reusit as zice.
Ratonul Bolnav
Pai ar fi multe ca ma lafai in timp
So:

Ally McBeal : glume nesarate cu si despre avocati
Nip/Tuck
Gilmore Girls : p-asta l-am terminat cap-coada , pacat ca are final sec
Heroes: mi-au trebuit 48 de ore sa vad toate 23 episoade
The O.C: ultima serie am vazut-o intr-o singura zi
Carnivale: am vazut doar prima serie
Rome: alta productie buna HBO
Two and a half men : am doar primele 3 serii
The War At home : am vazut toate episoadele


akasha
eu am cam renuntat sa vad seriale la tv,pentru ca de cele mai multe ori nu am timp si daca pierd un episod e nepalcut.Seriale pe care le-am vazut de curand si mi-au placut sunt:
Sex and the city-un serial picant
Lost-deocamdata astept sa apara noul sezon,sa zicem ca este captivant
Seinfeld-un serial extraordinar,fiecare episod are farmecul lui

trust_no_more
Heroes biggrin.gif
Missa-chan
De curand am inceput sa urmaresc si Hex pe AXN. E un serial horror/drama/fantasy. Are in total doua sezoane si acum e difuzat primul sezon. Ce pot zice despre el...well, Thelma e intr-un fel haioasa. Defapt, cand auzi ca e o fantoma lesbiana deja incepi sa razi. laugh.gif In general, serialul e interesant si povestea e interesanta. Imi place foarte mult universitatea unde invata Cassie, iar atmosfera din jurul ei e goth-ica.
Un alt serial pe care am inceput sa-l urmaresc e One Tree Hill pe ProCinema (titlul de acolo e "Ruleta Destinului"). Pana acum are 5 sezoane si sper sa nu se transforme intr-o telenovela ca nu o sa ma mai uit XD. Anyway, il gasesc pe Lucas (a.k.a. Chad Michael Murray) adorabil laugh.gif . E simpatic. Desi se cearta mai tot timpul cu fratele sau vitreg, Nathan (a.k.a. James Lafferty), singurele lucruri in comun pe care le au cei doi sunt: baschetul si tatal lor. Amandoi il urasc foarte mult pe tatal lor, Dan (a.k.a. Paul Johansson), dar Nathan nu isi da seama ca a inceput sa fie ca el. Poate ca Luke ar trebui sa-i atraga atentia. Oricum, intregul serial e foarte trist, dar destul de reusit.
Daca nu am mai mentionat aici, spun acum: mai urmaresc si The O.C. tot pe ProCinema, iar mai multe comentarii despre serial le gasiti la topic-ul lui. tongue.gif
Daianara
Am vazut si eu vreo 2-3 episoade din Hex. Ma asteptam la ceva cu vrajitoare, vodoo, stuff like that. Instead e un serial cu un plot de 2 bani, mai mult despre sex si ce "wild" sunt tinerii din facultate decat altceva. Not worth it, IMO.
nebunic
Lista mea de seriale biggrin.gif :
The War at Home
Kyle XY
Eureka... vor mai fii şi altele smile.gif
mihnea13
urmaresc Lost (da,inca mai sper ca o sa aiba un sfarsit)
Prison Break si Traveler mai nou biggrin.gif
alesa_666
La momentul de fata Criminal Minds,Supernatural si Heroes(cand o sa apara Lost si la asta)...de Prison Break m-am lasat acum un sezon.
schumiholic
Star Trek - Enterprise
Quantum Leap
The Outer Limits
trust_no_more
m-am mai uitat la "Kyle XY" primele 2 serii
"The 4400" toate cele 4 serii
si acum in sfarsit, dupa un an de asteptari, a aparut si LOST primu` episod din seria 4. In seara asta o sa-l vizionez. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.