Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Amyclaw Playground
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Java-Leen
Asa... am facut o trasnaie... dar ma tratez... cei care stiu despre ce e vb, ii rog din nou sa ma ierte... (stupid me biggrin.gif)

Parte din tratament e thread-ul asta. Asha... acm sper k-mi bag nasul unde trebuie...

Deci, intr-o comunitate fantasy unde mi se zice Amyclaw (asta k sa stitzi k tot yo st...) am invatzat cum se face o pagina wiki, si am facut-o. Mi-am pus acolo multe din desenele mele, si inca mai pun, cand mai gasesc timp... Nu-s perfecte, dar sper ca intr-o buna zi sa se apropie de scop... biggrin.gif

So, here's my playground...

http://elftown.lysator.liu.se/_Amyclaw%20playground

enjoy, and come back with critics&co. tongue.gif
Kagome-chan
Java-Leen, nu ma intelege gresit. Nu esti prima si nici ultima care face astfel de greseli (minore). Probabil, fara sa vreau am fost putin prea dura.Am vrut doar sa-ti atrag atentia, caci astfel putem pastra ordinea pe forum. smile.gif
Besides that, desenele sunt frumoase. Totusi, keep practicing, caci ai de lucru la fetze si spatialitate. wink.gif Ganbatte !
kaoru
Incearca sa urmaresti volumul nu contururile...incerca sa faci cate un studiu pe parti restranse si apoi intregul...cum ar fi parti ale corpului...incearca un ochi....nasul, gura portrete....apoi celelalte parti anatomice.
Exerseaza-ti linia....ceva mai modulata ar fi nice....nu trebuie sa descrie contururi inchise....ci volume create din lumnina.
Succes...
Java-Leen
Dac-ar exista o iconitza care sa danseze, ar fi aici...
Ma bucur ca m-am bagat aici, pn la urma (voi imi suntetzi mai de ajutor decat acei geeks de pe elftown.)
Finally! Someone says smth!
Multzumesk mult pt sfaturi... si ca sa vedestzi k st fata ascultatoare (tongue.gif) putetzi sa va mai uitatzi odata pe pag k sa vedetzi studiul meu pt fetze (o parte din studiul pt maini se poate vedea, din pacate, pe desenul cu Almayce).
Ok, nu-s chiar ascultatoare... e un studiu mai vechi biggrin.gif. Totusi, o sa ma straduiesc mai mult, urmand sfaturile primite pn acm si de acm incolo...

Multzumesk muuuult de tot!

By the way... avatarul e facut de mine. Va place mai mult?
Shinju
hehe, mi-am inchipuit ca avatarul e facut de tine din primul moment cand ti-am vazut postul de la membri noi..chiar ma intrebam cand o sa dai si pe aici:) eu inca astept un desen de-al meu care sa imi placa atat de mult incat sa mi-l fac avatar.... sad.gif
dragutzica pagina...nu iti pot da sfaturi, nu sunt nici cum cunoscatoare, imi pot spune parerea de....incepatoare. parca te axezi prea mult pe linii...nu prea am vazut umbre in desenele tale...cred ca asta m-a frapat cel mai tare...
primul desen are altul pe spate? se vede conturul unei maini, ceva.... laugh.gif
spor si asteptam si altele
ps. poti incerca cand scrii sa nu folosesti atatea prescurtari, please? uneori eu chiar nu inteleg ce vrei sa zici....si cred ca e destul de dificil la citit...
ja.
Java-Leen
Aceasta ar trebui sa fie o creatura pe care mi-am imaginat-o... Sper sa mearga, pt ca e prima oara cand folosesc ImageShack si nu stiu daca va merge...

Creaturii i-am spus... Wakabayashi, pt ca acest nume mi-a bantuit mintea in timp ce o desenam...

user posted image

Deocamdata e cam mare ca s-o pun pe forum intreaga... dar dupa ce gasesc un program s-o micsorez, o sa pun si poza in loc de thumbnail...

Nu stiu daca aici se vad umbrele... uneori folosesc ssi asa ceva, dar nu le accentuz decat arar (ex primul desen de pe pagina wiki... care are, intr-adevar niste maini in fundal... sorry) si atunci nu prea-mi ies bine...

Ma axez pe linii pentru ca am observat ca asa imi incarc mai putzin desenul... ca de obicei il incarc, si il stric mai rau... O sa incerc, totusi sa mai aacord atentzie si umbrelor...
Rezo The Red Priest
Ai imaginatie si asta este un lucru important. Cat despre indemanare, pe alocuri nu respecti proportiile si formele prea bine. Din fericire asta se poate rezolva cu mult exercitiu. Mult succes.
Java-Leen
Mulţumesc pt încurajare! Mă voi strădui să mă ridic la nivelul de măcar acceptabil... adik anul ăsta, k peste câţiva ani o să concurez cu cei mai buni, nu? (vezi ca ai dreptate cu imaginaţia? e bogată...).

Acum lucrez la un desen, care sper să fie destul de bun... Cum îl termin, îl pun aici... pt că voi meritaţi. Mă bucur că am găsit în sfârşit şi oameni care să nu se teamă să fie sinceri....

Până atunci, mai pun un desen... Aşa, ca să nu fie gol reply-ul. E destul de vechi, deci să nu credeţi că merg din rău în mai rău...

user posted image

St mândră de fata asta... mai mult datorită background-ului (îmi place cum mi-a ieşit copacul din spate de tot... şi pietroiul. tongue.gif)
Rezo The Red Priest
QUOTE(Java-Leen @ Aug 24 2006, 08:03 PM)
Mulţumesc pt încurajare! Mă voi strădui să mă ridic la nivelul de măcar acceptabil... adik anul ăsta, k peste câţiva ani o să concurez cu cei mai buni, nu? (vezi ca ai dreptate cu imaginaţia? e bogată...).
*

asa va fi biggrin.gif

Despre desen: ar putea sa mi se faca frig uitandu-ma la el dar copacul prea rosu ma incalzeste. Daca doreai sa fie toamna (si cred ca asta e dupa hainele fetei) nu trebuia sa colorezi intens copacii; astfel a iesit un contrast care nu prea imi place.
HEartLES
Am aruncat o privire peste desenele tale ..si ..nu sunt chiar asa de rele . Sunt sigur ca daca te-ai concentra si insista mai mult asupra portiunilor mai "slabe"
ai putea recupera destul de repede decalajul despre care vorbesti ..!!
Astept si alte desene wink.gif !!!
Java-Leen
Multzumesc mult... Inca mai lucrez la desenul de care pomeneam mai sus... Nu stiu cand il voi termina, din moment ce inca nu mi-am dat seama cum as putea sa-l fac macar bun... parca-i lipseste ceva...

Pana atunci, mai pun doua desene... Pe cel cu Darkness l-am facut aseara, in timp ce asteptam sa pot inchide calculatorul (am niste setari pe care tb sa le inchid eu biggrin.gif), iar pe celalalt tot cu o asemenea ocazie acum cateva seri, cand ma gandeam cum sa fac un portret si cam ce i-ar lipsi...

user posted image

user posted image

astept critici... cat mai la subiect... ca sa stiu exact unde am gresit biggrin.gif. Stiu ca la cel cu Darkness calitatea scanarii cam lasa de dorit... si ca picioarele st varza... la cealalta am pus tatuajul pt ca nu-mi iesise ochiul cu pricina... dar macar recunosc, nu?

Deci... astept smile.gif

(by the way, nu stie nimeni un program freeware care sa-mi ajute la micsorarea imaginilor?)
Java-Leen
Asaaa... dupa o pauza mareee... vin cu ceva care chiar mi-a iesit... desi se mai poate lucra (si ma voi stradui in vacantza si pe tema asta...)

user posted image
Hiromi si Anami sunt pers dintr-un roleplay de pe un sait fantasy pe care nu-l voi lauda pt ca nu merita. Il laud doar pe cel de la semnatura wink.gif (pentru ca merita tongue.gif)

user posted image
stiu ca nu e nici pe departe terminata, dar intentionam sa ma laud ca in sf am reusit sa reproduc o expresie... stiu... st f modesta... ^^

user posted image
Loveable daca ar fi mai finisat nitzel... dar imi place mult elful din dreapta... ^^
user posted image
si Dragonii...

Cu desenul ala pe care am zis ca il editez pe calc mai avetzi de asteptat, ca nu iese cum vreau eu, asa ca am facut o pauza de studiu pana aflu ce merge rau wink.gif

[edit] Vad ca le scanez degeaba... no one cares... sad.gif( sad.gif( sad.gif(

Chiar nu vrea sa-mi spuna nimeni ceva in leg cu desenele astea? This is saaaaaaaaaaaaaaad!

user posted image
Ryio, (adik tipa de mai sus) is gonna punish ya!

and so will the rest.. tongue.gif
user posted image

user posted image

user posted image

4 chicks army on ya! Hrrr...
Tenshi
Ai maaari probleme cu proportiile... Totusi, sunt simpatice unele. Daca nu te-ai grabi asa... Ai potential. Keep practicing. ~_^

Fata aia bruneta cu 2 cozi... e totala. :)) Uite ce lunga e de sub sani si pana la coapse. :P Dar, cum am mai spus, sunt simpatice, ai tu un stil al tau... Si ai si imaginatie. Imi place sa ma uit la ce desenezi tu.
Java-Leen
Multumesc... it feels good to be feel someone gives a shit... from time to time... Ma voi stradui sa ma perfectionez...

user posted image

e un fanart fanfic la naruto... vazui si eu 1st episode aseara... si-am mai facut o serie de quiz-uri, cat sa-mi dau seama in mare camdespre ce e vb... She's a 7 tails fox... not sealed: sehe just uses a ninja tehnique to make herself look human... nu e prea buna la asta... anumite detalii o dau de gol... in fata unui ochi format... Enjoy! ^^
Adela
smile.gif ultimu` desen e cel mai reusit dintre toate biggrin.gif au mai fost cateva care mi-au placut, se vede ca ai progresat. Cum spuneau majoritatea persoanelor de aici ai imaginatie & this is very good happy.gif gambate
Shinju
ok, daca tot te-ai plans ca nu zice nimeni nimic de desenele tale, uite ca o sa comentez eu ceva pe ultimele tale desene....

cel cu tipa demon(cred) care sta jos....imi place ca i-ai redat bine pozitia, numai ca la maini si la picioare sunt ceva probleme. fata de brate, mainile sunt prea mici (am si eu problema asta sad.gif ). cat despre picioare, la piciorul drept gamba e cam lunga si curbura cred ca trebuia sa fie altfel....imi place fatza biggrin.gif

tipa aia "intinsa" cu parul negru....da, dupa cum zicea si tenshi, e cam lunga prin unele parti si pare cam disproportionata. stii ce m-a socat cel mai tare la desenul ala? cutele alea de la pantaloni chiar mai jos de abdomen.... O_O initial am crezut ca e altceva....incerci sa faci bine cutele, dar parca uneori le faci cam "intzepacioase", cred ca asta e cuvantul tongue.gif

ultimul desen....imi place cum ti-a iesit capul, ti-a iesit "o expresie" sa stii smile.gif , ce nu imi place sunt unele cute biggrin.gif care, ma repet, par cam tzapene, parca materialul ar fi de tabla, si mana...in partea de jos...trebuia sa fie altfel....parca ar avea o umflatura....

dupa cum zicea black_ang3l_me, ai progresat mult si e bine ca desenezi des, nu ca altii rolleyes.gif . spor in continuare!
Tenshi
Daaa, cutele sunt ciudate rau... :)) Nu-si au locul acolo atat de multe, dat fiind ca pantalonii sunt stramti.

Ultimul desen e dragut, colorat frumos... dar parca are hainele apretate. Las-o mai moale cu cutele alea. :\
Java-Leen
Ppl, TANK YOU SO MUCH!

Deeci... o sa mai lucrez la proportii si o s-o las mai moale la cutele de pe haine...

Ultimul desen e chiar ultima mea lucrare si m-am gandit sa indraznesc sa-i dau putina culoare... ma bucur mult ca v-a placut, ca de regula ar cand colorez ceva se duce pe apa sambetei toata munca pana la mom colorarii...

QUOTE
tipa aia "intinsa" cu parul negru....

te referi la zana? cred ca da... am o probl cu zona inghinala... (in afara de cute si proportii biggrin.gif) o sa mai caut imag cu pers purtatoare de pantaloni... cand zici "intinsa" te referi la inaltimea ei?

anyway, ARIGATO MINAS! and I'll do my best to improve at every drawing wink.gif (u just keep on indicating unde am probleme ca sa stiu pe ce sa ma concentrez...)

P.S.
Cu umbrele stau mai bn? biggrin.gif
Tenshi
Esti o figura!! :) Uite, la ultimul desen te-ai descurcat chiar bine cu umbrele.

Dar rana aia de pe mana ei imi da fiori. :s :P
Shinju
ah, da, scuze, cred ca la zana ma refeream, cea cu 2 cozi negre
cat despre intinsa, sa spunem a a fost o varianta mai dragutza de la cuvantul "coarda" tongue.gif , am zis sa il evit. pai pe langa faptul ca pare chiar inalta, parca ai mai fi pus- tu pe ceva pat a lui procust tare lung si ai tras-o de picioare pana s-a lungit cu totul....partea de torso si abdomen pare cam lunga, mai ales la cat e de slaba.
darkbombonik
destul de frumoase desenele,femeile ti-au iesit super tari!!imi plac la nebunie..se vede ca ai talent smile.gif biggrin.gif
Kyoto
Super tari!!!!!!!! Toate! biggrin.gif nuj d c dar kateva imi par cunoscute ( mai ales 1st ) sunt sigura k mi leai aratat . Meseriase , sa stii... Fatza d desenele mele , sunt pline d umbre... Dar mai coloreaza-le si u , k asa mai prind forma si arata si mai bine! laugh.gif

oftopic: cum pun imagini pe forum? unde trebuie sa intru? plssss help me , fratilor! rolleyes.gif
Tenshi
Raspuns la offtopic:
Iti faci un cont pe photobucket.com si uploadezi acolo pozele pe care vrei sa le pui pe forum. E simplu, dupa ce ai pus poza pe photobucket, vei gasi sub ea 3 coduri. Tu vei avea nevoie de al treilea, si anume IMG Code. Trebuie doar sa faci click pe codul ala, apoi vii aici pe forum, dai click dreapta si apesi comanda PASTE. Good luck.
Kyoto
Ms foarte mult , Tenshi ! eu habar nveam d chestia asta....silly me! biggrin.gif
Java-Leen
Mutumesc de pareri si offtopic (mi-a fost mai usor sa-mi regasesc thread-ul ^^)...

A venit timpul sa va asasinez din nou cu un desen...

user posted image

versiunea in creion si cea digitala... cea in culori nu stiu daca o mai fac...

Astept critici. ^^
AlraM
eu sunt fana de culori, eu incurajez lumea sa coloreze chestii smile.gif la ea de exemplu e foarte interesanta alegerea de culori, roscata, imbracat im mov, si bleu-ul metalic arata foarte bine smile.gif totul e ca tre sa salvezi poza terminata la o calitate mai mare, sau itzi strica munca depusa sad.gif de asemenea, partea de inking o faci pe calculator sau cu pixul pe hartie? in functie de cum lucrezi pot sa-ti dau niste sugestii smile.gif

in privinta schitei, e foarte misto perspectiva, mie nu-mi iese asta, si-mi place sa vad la altii ^^ are si o fata mai misto in schita, parca are o placere usor diabolica.... in varianta colorata pare doar rea tongue.gif
Moonsparkle
indeed, indeed, she looks like she's having fun. imi place mult mai mult varianta in creion, e mai expresiva. cat despre varianta colorata... imi place ca se asorteaza elasticul de prins parul cu culoarea ochilor laugh.gif

Java-Leen
laugh.gif mi-ati adus un zambet pe fata... Thanks. I needed it. ^^ Si, intr-adevar... si eu cred ca mi-a iesit expresia mai bine in creion. ^^

Acum trecand la chestii serioase... partea de inking o fac pe hartie... I'm looking forward for the suggestions. ^^
AlraM
bon, speram sa fie pe hartie, e mai greu de explicat cu inkingul digital smile.gif atunci, sugestia mea e as follows. una la mana, schiteaza mai pal. adica ma rog, fie mai pal, fie cu un creion mai putin moale, care nu face schita neagra daca treci prin acelas loc de mai multe ori... si nu sterge schita complet, lasa-o acolo, ca itzi pastreaza un shading frumos, care nu prea poate fi copiat digital. inking efectiv, incearca sa apesi pe hartie putin cand scoti liniile in evidenta, si sa pastrezi cat de cat detaliile din schita smile.gif apoi le scanezi. smile.gif o sa arate mai bine schita asa... si iese mai frumos la colorat...

nu stiu cu ce colorezi, da in principiu asta ar trebui sa mearga pentru orice program cu layere... iei schita cu inkingul, multiplici layerul ala, il setezi pe "multiply", si stergi layerul de background... si culorile le adaugi SUB layerul cu schita si inkingul smile.gif

acuma sper ca nu folosesti ms paint, pentru ca if you do, 1) ai mult prea multa rabdare laugh.gif si 2) ce ti-am spus mai sus e complet irelevant tongue.gif dar daca folosesti un program care are layere, atunci poti sa faci asta si ar trebui sa iasa ceva dragut smile.gif
Java-Leen
Thanks! ^^ (nu folosesc Paint... that'll be my burial ph34r.gif ... folosesc photoshop)

Ok... o sa incerc chestia cu layerele... sper sa mearga... unsure.gif Daca nu, o sa-ti cer un idiot's guide later biggrin.gif

Tx again. ^^ Info asta nu cred ca aveam s-o aflu prea curand fara ajutor. ^^
AlraM
asa bun, glad it's photoshop ca ala il folosesc si eu si pot sa-ti explic si mai detaliat daca o sa fie nevoie smile.gif
Kyoto
Gata , sunt no.1 fan al tau! in photoshop sunt varza si tot ce pot face e sa fac 3 layere amarate (uitativa la sig meu de ex) : primul e imag pr-zisa de pe net , al doilea e imag copiata si mai transparenta si al treilea e scrisul.... cand mai exersez va anunt

Schita e diferita intradevar de cele pe care le fac eu ca e mai conturata . Negrul iese in evidenta . Desenul colorat e super , nu cred ca e in photoshop facut(se poate face asa ceva in programul ala?!? blink.gif ) Hainele sunt perfecte , nam ce comenta. Dar e ceva in neregula cu ochiul , can't put my finger on it... poate ca e steluta aia galbena

Mai pune imagini!
Java-Leen
Aaaah... oricat de ratacita st mereu cand dau pe aici nu pot sa nu apreciez comentariile voastre sincere... and, I don't know... maybe I'm just lovin' it tongue.gif (though I am no 1 anti-fan McDonalds... but the logo is fine ^^)

Okay, o sa postez cel mai recent ever... (mai lucrez la unul in photoshop, poate reusesc sa invat intr-o zi cum se lucreaza cu layerele alea... si daca-mi iese ceva il pun cat de curand)... Dupa lungi insistente (care acum nu mai st recunoscute, of course) o colega de la revista facultatii m-a convins sa fac mici glumitze desenate pt... revista facultatii... anyway, here's what's gonna show up inthere... hope u like it! (poate o colorez si pe aste one day...)

user posted image

(this is the huge version)

next the normal one

user posted image

urmeaza desene mai vechi... dar mai noi decat anterioarele...

user posted image

user posted image

user posted image

sa raman la creioane colorate? tongue.gif
Demon Spirit
Yep,ramai la creioane colorate,ies super bn desenele in creioane.Imi place cum desenezi,recunosc k la inceput ai avut probleme cu proportiile,dar te vindeci laugh.gif Cel mai mult mi-a placut ultimul,cel cu asistenta biggrin.gif
Keep up the good work smile.gif
a,si te astept cu sfaturi si comentarii la thread-ul meu tongue.gif
Java-Leen
Okay, so here's my freshest ever (just finished....)

It's a commission for a colleague de la facultate care se nimerise cu ideea ca ar vrea cineva sa-i deseneze un elefant anorexic... si azi i-am facut pe plac... what do you think?

Nu cred sa depaseasca stadiul de schitza, but, hey... it's new... I never drew anything like this before (nor imagined I ever will O_o)

user posted image

What do u think?
DragonFury
tare tare..funny elefantu biggrin.gif (siner sa fiu nam mai vazut un elefant slab =)) ) imi plac toate, desi eu nu lucrez in photoshop(mai bine fac cu creionul ce pot smile.gif ) si nici nu le colorez(nu prea le am cu adaugatul culorilor sad.gif ) si in rest, asa in final, iti spun sa continui caci ai talent( a huge one)
Java-Leen
Arigatou gosainmasu Dragon Fury. ^^ I'll do my best ('till I collaps, neh? tongue.gif)

*cough*

Back to business... new stuff...

M-am deviat, si de ceva vreme am inceput sa mai si dau pe acolo...

so here we go...

listen to this song while watching the next 2. song
a inspirat desenele, so...

http://javaleen.deviantart.com/art/What-popped-in-72088796

http://tn1-2.pv.deviantart.com/fs23/150/i/...by_JavaLeen.jpg

now... my latest masterpiece finished (the day has come for me ta see the power of layers)...

The very one impersonation of Pride as I see it...

http://tn1-2.pv.deviantart.com/fs24/150/i/...by_JavaLeen.jpg

Enjoy and tell me what you think. Ja ne! :-h
Night_Baronesse
Din ce in ce mai bine, cand am vazut primele erau ok, si cu fiecare desen am observat ca ai progresat. Totusi ai grija la maini(palmile) si la picioare(talpa, nu lungimea in totalitate) sunt prea mici, daca imbuntatesti chestiile astea, si reusesti sa rezolvi si cutele hainelor, desenele tale o sa fie haba haba.
Abia astept sa vad ceva nou.
Tine-te de treaba k mai e putin pana la anu'...stii tu, sa concurezi cu cei mai buni cool.gif
Java-Leen
Thank you, thank you! ^^ I'll try improve that! cool.gif

meantime... uite ce-am mai reusit sa descopar la protoshop: teh magic wand!

Si chiar e magica, daca am putut face asa ceva cu ea, nu?


e un desen inspirat de o poveste din 'Al cincilea munte' de Paole Coelho. Acolo zicea ca zeul fenician al timpului s-a suparat pe muritori si a plecat. Consecintele (animalele si-au lepadat odraslele, granele n-au mai crescut, etc) i-au facut pe acestia sa ceara iertare zeului prin sacrificii... pe care nu era nimeni sa le primeasca daca nenea era plecat... asa ca ceilalti zei au hotarat sa-l caute si-au trimis diverse animale in misiune. Pana la urma l-a gasit o albina a Marii Zeite, dormind sub un copac, si l-a intepat in nas. Trezit astfel a inceput sa distruga totul in cale (caut o imag cu o tornada in care zboara niste vaci ca sa fac si fundalul wink.gif)) si a fost din nou nevoie de interventia celorlalti zei sa-l potoleasca.

I give you: the fenician god of time!


user posted image

waiting for critics and suggestions. ^^
Java-Leen
Okay... nu pot sa cred ca nimeni nu a demolat zeul asta pana azi... O_O

Humm... okay...incercati sa demolati asta: (my latest)

http://javaleen.deviantart.com/art/First-stage-89528227

ah, da... si e si o descriere 'scurta' acolo daca intereseaza pe cineva... mai am prin galerie cateva... cele care au semn de interzis sunr 'ideologically senzitive' (un Yaoi si un Yuri)... jsut click the fox in the left corner to see some if u want ^^

acum: chiar nu vrea nimeni sa demoleze desenele astea?
Demon Spirit
De ce sa demoleze cineva desenele tale?
Sunt chiar interesante,proportile par ok,doar ca baiatul care o saruta pe fata pare mai mic de inaltime decat ea huh.gif Ah si la celalalt,cel care o cara,coloreaza-i parul asa cum ai zis negru laugh.gif Anyways,se vede k te-ai pus calumea pe treaba,keep up the good work and let the drawings come. laugh.gif

P.S: Sneak a peak by my thread,if you want,I really need some critics smile.gif
Java-Leen
Well... pentru ca fara cineva sa-mi demoleze desenele, nu mai am indicii la ce capitol ar trebui sa mai lucrez spre a me perfectiona... *depressed*

Poi aveau 13 ani... baietii abia incep sa creasca la varsta asta... fetele deja au ceva inaltime... pe langa asta, nu vad unde-ar fi problema daca el ar fi mai scund decat ea... *cough*

hai ca trag un ochi si pe acolo... ^^
SomeGuy
well..dupa cum a spus cineva ai imaginatie dar nu ai .."mana" smile.gif ..dar...dupa cum a spus acel "cineva"..se poate repara prin exercitiu(cred ca aceasi persoana a spus smile.gif )
e adevarat ca ai probleme la proportiile fetei(alea ale corpului..is ok..chiar foarte bune-doar de la incheietura mainii in jos dry.gif ..o greseala care am vazuto la multi) dar...mai ai inca o problema care..nu cred ca am vazut sa o mentioneze cineva(nu am stat sa citesc toate com.-urile) parul.. parul il faci prea lipit de cap..fal mai voluminos
user posted image
(sper sa nu te superi daca tiam atras atentia unsure.gif )
iar palma..tre' sa fie mai mare..chiar daca e mai mare decat o mana normala.. arata ca nu e o bucata de sfoara ce tine o ceasca in mana.. biggrin.gif

astept sa vad ce progrese ai facut.. smile.gif
'til then...take care...and rock on biggrin.gif
Java-Leen
oookaaay! deci... par mai voluminos, maini mai mari *notes down*

In sfarsit niste ajutor! :3 De ce sa ma supar, ma rog? Pacat ca nu se poate da reputatie aici, ca aveai sigur de la mine wink.gif ^^

cat despre proportii... se pare ca ma intorc la studiat... bine de stiut.

ceva ce-am mai facut de cand am dat pe aici ultima oara:

http://javaleen.deviantart.com/art/Bittersweet-97180616

http://th20.deviantart.com/fs37/150/i/2008...by_JavaLeen.jpg

http://javaleen.deviantart.com/art/some-lady-99432439 <------ asta e un doodle pe care l-am facut aseara cand nu-mi mergea point pressure-ul la photoshop... cred ca l-am pus m mult pt ca e prima chestie 100% digitala pe care am facut-o in ultimii 2 ani...

ar mai fi vreo cateva prin galerie, dar astea st cele mai recente...

si... umm...'ale corpului..is ok..chiar foarte bune-doar de la incheietura mainii in jos dry.gif' vrea sa insemne de fapt ca proportiile corpului sunt nule? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.