Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ayashi no Ceres
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Adventure
Pages: 1, 2
Majin
....tocmai am terminat de vazut ayashi no ceres...si am ramas mut....ceva sa schimbat in mine...''i'd changed''...au inceput sami placa animeurile romantice...cele pe care le consideram ''pt fete''......a mai patit cineva asa ceva?.....i think i'm sick......help me..
zeri
Nu esti singurul biggrin.gif te asigur. Si eu am vazut Ayashi no Ceres si mi-a placut foarte mult. Pot spune ca si iubitorii de sange l-ar gasi interesant pt ca are destule faze violente pline de "hemoglobina" care sare pe toti peretetii.

Nice avatar....Touya, ne?

PS: Claudia...nice review (http://www.roanime.board.dk3.com/2/viewtopic.php?t=677&highlight=ayashi)
Majin
Touya..mi sa parut ca arata cel mai cool din toti....ayashu no ceres e un anime ff bun...si are si faze cu blood...
Claudia
M_Vejita u're my best friend now tongue.gif smile.gif ..de cand imi tot zic sa fac un topic pt Ayashi si tot cu zisul am ramas.. smile.gif
Ce mai..pentru mine Ayashi reprezinta cel mai bun anime (vazut pana acum) din toate punctele de vedere .. are fantastic, realism, dragoste, drama, teroare.. cate un pic din toate..Aya mi-a placut cel mai mult ca personaj feminin..dar pot sa zic ca preferatul meu la personajele masculine nu e Touya ci Yuuhi (cuplul Yuuhi-Chidori e bine conturat din punctul de vedere al tragismului si de asta place )..
Povestea care sta la baza anime-ului (cel putin o varianta) exista si in limba romana (sper ca aici nu gresesc..insa stiu sigur ca am citit-o intr-o carte de povesti mai demult)..si e chiar cunoscuta..a zanei obligate sa ramana pe Pamant pt ca i s-au furat vestmintele..
morebla
L-am vazut si eu dar nu pot sa spun ca va impartasesc entuziasmul in legatura cu acest serial . In primul rand mi s-a parut plictisitor si enervant din cauza unor faze extrem de siropoase si exagerate (ex. de exemplu pe la inceput cand Ayashi trebuia sa fie executata de tatal ei ... -urmeaza faza in care el este impuscat ,in cap ,de batran pentru ca s-a razgandit etc. - cand acesta este pe jos cu creierii zburatii ,incepe sa planga etc. etc.
Mai este apoi povestea de dragoste intre Ayashi si tipul ala misterios pe care am uitat cum il cheama , probabil Touya, are o atmosfera de telenovele mexicana ( de aia proasta ).
In concluzie , povestea este interesanta si s-ar fi putut mult mai mult ...
Majin
hehe..ms claudia....si mie mia placut ff mult..dar personajul meu preferat ramane tot touya...{seamana oarecum cu vejita !!:>}...
Kataracta
Am vazut seria asta acum un an. Nu pot sa zic ca mai este asa de proaspata in mintea mea dar cred ca mi-au ramas intiparite printre lucrurile cele mai importante.

Mie unul mi-au placut atat de Touya cat si de Yuuhi. Ce e drept as fi preferat ca sa ramana Chidori cu Yuuhi,nu sa fie mai intai cu Touya, sa aiba copii si dupa aia dupa ce dispare Touya sa ii ia locul Yuuhi - daca tin bine minte. Poate asta a fost unul din lucrurile care m-a dezamagit putin (dar asta poate e doar din cauza modului meu de a gandi).

Dar, dupa cum spuneam, mi-a placut de amandoi, si asta pentru ca am privit din punctul de vedere al fiecaruia. Pe de o parte Yuuhi, care alege sa-i ramana prieten devotat lui Chidori, chiar daca aceasta a ales pe alta persoana sa iubeasca, dar pe de alta parte nu pot sa-l trec cu vederea pe Touya, tipul care si-a pierdut memoria de cand era mic (parca) si care, datorita faptului ca a fost nascut din mana lui Ceres, afla ca va dispare la un anumit moment dupa ce ii revine memoria. Cred ca exista tragism si in lucrul asta.
Majin
mie mi placut faza in care touya ii cere lui yuhhi sa aiba grija de aya cand el moare...dovedeste ca are incredere in el ...
Diana
Eu il aprob pe Kata (se pare ca azi am febra :oops:). Aya si Yuuhi sunt o pereche deosebita. As fi vrut enorm sa moara Touya ca sa ramana astia 2 impreuna. Dar cu realizatorul nu te poti pune..asa a vrut el..asa am urmarit eu ..dar la final macar mi-a dat o speranta biggrin.gif.
PS: intro-ul de la Ayashi no Ceres mi se pare una din cele mai bune melodii ascultate de mine ...daca nu chiar cea mai buna ..as putea s-o acult la nesfarsit...uneori chiar asta si fac biggrin.gif.
Claudia
Diana :arrow: asa e..intro-ul e superb..mi-a placut si mie..nu stiu daca in asa "hal" incat sa-l ascult la nesfarsit ..dar mi-a placut..Insa desi am spus ca Yuuhi mi-a placut mai mult nu l-am vazut niciodata ca fiind perechea lui Aya..dupa parerea mea Aya si Touya formeaza un cuplu perfect..care se completeaza..pe cand relatia dintre Aya si Yuuhi este altceva..si oricum Yuuhi si Chidori se potrivesc foarte bine..
Kata :arrow: Chidori a fost omorata sub ochii lui Yuuhi, ea nu a fost niciodata cu Touya si NU a avut copii tongue.gif smile.gif..cred ca vroiai sa zici Aya in loc de Chidori.. si inca ceva..cand a disparut Touya si cand locul lui a fost luat de Yuuhi dupa ce Aya a nascut? Exista si o continuare a seriei??? Daca da..va rog vreau si eu...
bla :arrow: Telenovela mexicana??? :? :? :? De ce telenovela si de ce mexicana?La faza pe care ai mentionat-o nu mi se pare deloc exagerat comparativ mai ales cu alte animeuri (si imi vin in minte Love Hina, Onegai teacher, EVA sa) ci per total realist realizat..si numai ca anime siropos nu l-am perceput avand in vedere toata violenta si sangele din el..
Kataracta
Gomen. Cum am zis am vazut seria acum un an. Nu mai tin minte toate numele si nici actiunea foarte bine. Ma refeream la Aya (chiar uitasem de Chidori si inca nu stiu cine este :oops: )

Se pare ca tre sa mai pun mana sa mai revad animeul asta tongue.gif
zeri
Opening-ul, Scarlet cantat de Iwao Junko, e super demential...nu lipseste din playlist-ul pe care il ascult zilnic.

Apropo...vad ca Touya e iubit de multa lume pe aici, parca era un fan-club pe undeva pe net smile.gif
http://www.geocities.com/jojotuna/TAYA_fanclub.html
Kataracta
Mah imi place Touya dar nici chiar asa de mult tongue.gifP
morebla
Hai mai Kata ... vrei sa spui ca hainele alea mulate din piele ... cu tricoul ala pe trei sferturi (ca sa i se vada coapsele ale gen David biggrin.gif ) nu-ti trezesc anumite interese launtrice tongue.gif :oops: :twisted: laugh.gif
morebla
Love Hina+ Onegai teacher, Eva si A no C sunt stiluri diferite
In primele doua , fiind comedii romantice , nu cred ca tre sa spun de ce sunt exagerari wink.gif , iar in Eva ... pe fondul actiunii din A no C aceste chestii mau plictisit ... chestia asta cu exagerarile este foarte complicata si depinde de gusturile si starea de spirit a subiectului ( si de bun simt wink.gif ) ; de exemplu in Niky Larson , Niky era des lovit in cap cu un ciocan de 1000t laugh.gif ... si totusi era un anime serios ...
Vezi tu Claudia , tocmai tot sangele ala face A no C asa de siropos :twisted: laugh.gif
zeri
Am sarit eu peste ceva sau la mine nu afiseaza vreun post a lui Yuki aici? Sau nu e postu dinainte la locul lui?
Majin
eu sunt de acord cu claudia...touya si aya formeaza un cuplu perfect...si stilul lui touya de a se imbraca mi se pare interesant...
Claudia
Bla :arrow: stiu perfect ca toate acele serii fac parte din genuri diferite..asta era si ideea..ca exageririle de care vorbeai sunt "minciuna" smile.gif pe langa alte serii..din diferite genuri..si mi se pare interesant felul in care percepi tu intelesul cuvantului "siropos" tongue.gif ..ma rog..din moment ce nu te-a impresionat deloc seria nu ma astept ca sa-ti schimb eu parerea..nici macar nu era asta intentia mea..vroiam doar sa vad parerea altora smile.gif
Kata :arrow: Chidori e si ea o Tennyo..dar e o copila ca persoana umana..si s-a indragostit de Yuuhi.. in final s-au placut reciproc dar ea a fost omorata..tragic sfarsit
aa..si felul de a se imbraca a lui Touya..uite de asta mi-a placut mai mult Yuuhi tongue.gif smile.gif
Kataracta
Gata, nu se mai poate tongue.gif Tre sa ma apuc sa revad seria asta ca sa nu mai fiu atat de pe dinafara tongue.gif Asta o sa fie proiectul meu pentru saptamana care vine smile.gif Si dupa aia sa va mai vad cm comentati :PPPP
Majin
seria merita vazuta...pe langa fazele action si story-ul e interesant...ayshi no ceres inglobeaza toate trasaturile animeurilor:actiune,romantism,comic..
Kataracta
M_Vejita sa stii ca eu m mai vazut odata seria asta, dar din cauza ca a trecut deja un an si din cauza ca am vazut foarte multe animeuri, tind sa mai uit actiunea :oops: Dar am sa imi sacrific din timpul meu pretios si am sa ma mai uit odata ca sa nu fiu chiar pe dinafara
Elf Princess
Tocmai am terminat de vazut seria si de citit mesajele in legatura cu ea smile.gif. Touya nu m-a impresionat deloc; mi-ar fi placut un final imediat Aya-Yuuhi, nu intr-un an, doi sau mai multi... sau deloc!! ohmy.gif

Dar mi s-a parut o super-serie, tare romantica si faina; dintre cate anime-uri am vazut cred ca e in top 5.

Mi-a placut si Ceres foarte mult, povestea ei de dragoste distrusa de obsesie :cry: ...
Claudia
In nici o clipa in care am vazut seria nu mi s-a parut ca Aya si Yuuhi pot forma un cuplu..nu perfect..ci un cuplu..mie mi se pare ca relatia dintre ei semana cu una sora-frate (bine ca Yuuhi nu vroia asta) si nu numai relatia..iar caracterul Aya-ei cu cel al lui yuuhi nu sunt compatibile..parerea mea..oricum mi-a placut felul in care o proteja Yuuhi pe Aya si dupa ce ea l-a respins si felul in care incerca sa-si reprime sentimentele fata de ea..pentru ca sa nu o faca sa sufere si sa-i puna o problema in plus pe umeri..prefera fericirea ei in schimbul nefericirii lui..
Elf Princess
Relatia dintre Aya-Yuuhi mi s-a parut departe de cea intre un frate si o sora... Gandurile Ayei sunt bine exprimate in privinta lui si la un moment dat chiar era confuza in triunghiul amoros format. De Yuuhi chiar m-am atasat si mi-a parut rau ca dupa episodul 14 a avut un rol atat de minor... Spre deosebire de Touya, de care n-am reusit sa ma atasez deloc :roll: . Iar cei doi (Touya&Yuuhi) nu mi s-au parut atat de diferiti la caracter.
Diana
Nici pe mine Touya nu m-a atins. Exceptand faptul ca este brunet si eu am o slabiciune pt bruneti nu mi se pare cu nimic mai special decat Yuuhi. Mai bine de jumate de serie este indecis, cam ca un catelus pierdut care nu prea stie ce sa faca (un catelus foarte dragutz totusi). Adevarat se imbraca incitant biggrin.gif, dar prefer sa-l vas pe Yuuhi intr-un kimono...e mult mai interesant. Desi Touya capata pana la urma fata, Yuuhi este cel care a sustinut-o cand avea nevoie, el si cumnata lui (apropos de cumnatica ...ea este una din personajele zuperr interesante).
Majin
pai daca ai aveq amnezie nu ai umbla dezorientat ????e adevarat ca yuhhi a protejato pa aya destul de bine dar cred ca adevaratul''profesionist''in protectia fetei ramane tot touya...
Elf Princess
Bine, amnezie, amnezie, dar el era chiar copilul ploii. Cea mai "eficienta" descriere a lui mi s-a parut cea din ultimul sau penultimul episod: "mana puppet" :roll: . Mi s-a parut de-a dreptul dementzial :twisted: . Bine, imi dau seama ca nu e chiar accurate, dar mi se pare foarte aproape... :|
Claudia
Elf Princess cand ai zis ..
QUOTE
Gandurile Ayei sunt bine exprimate in privinta lui si la un moment dat chiar era confuza in triunghiul amoros format
presupun ca te-ai referit la momentul in care Aya a fost deprimata..a renuntat la lupta pt ca Touya era disparut si crezut mort..Aya nu era confuza ci pur si simplu cauta refugiu..era atat de ranita incat l-ar fi acceptat pe Yuuhi si ar fi facut o greseala pt ca ea nu-l iubea decat ca pe un frate (eu cel putin asa am privit situatia..relatia sora-frate de care vb exista din punctul de vedere al Ayaei..nu al lui Yuuhi) si ar fi suferit amandoi apoi..Si din cate imi amintesc Yuuhi atunci a respins-o pentru ca stia ca era gresit ce facea.. Aya niciodata nu l-a privit ca pe un barbat de care se putea indragosti..cand era deprimata vroia sa-si impuna sa-l iubeasca pentru a umple golul lasat de Touya nu pt ca asa simtea de fapt..
Tocmai pentru ca Touya s-a nascut din mana ( mana puppet ..lol) legatura dintre el si Aya e mai puternica..
Diana..apropos de cumnatica (nu mai retin numele) ea era parca tot Tennyo cu puteri mai reduse..dar nu mai stiu ce interese avea..a protejat-o pe Aya dezinteresat?
Diana
Yeap...tot Tennyo .. si mi se pare ca o ajuta datorita rivalitatilor dintre familia sotului ei si cea a Ayei. Si din cauza ca Aya era Tennyo si era in pericol de moarte .. deci nu era nici dezinteresata nici interesata.
Elf Princess
Nope, ma refeream la niste secvente care au avut loc mult mai devreme in serial (cred ca ceva in gen ep 8-10)... Cand a "murit" Touya, mi-am dat seama ca era deprimata si noroc cu Yuuhi ca a fost un gentleman wink.gif .
yuki
M-am uitat la aceasta serie pentru ca (manga ) a fost realizata de aceeasi autoare care a facut Fushigi Yuugi - Watase Yuu. Stilul e foarte asemanator intr-adevar.
E un anime bun, dar parca ii lipseste ceva ( nu stiu exact ce ). In loc sa-mi dau seama prefer sa admir grafica superba and the cool guys , ca sunt din plin ( hehe se vede aici o asemanare cu FY happy.gif ). Tooya mi-a placut, era kool ( mai ales misterios ) si avea niste haine asa ca sa sliveze fetele biggrin.gif , Yuuhi e mai interesant ( mai ales cand o saruta pe Ceres/ Aya ). Se pare ca ati uitat de Aki, care dupa mine e un personaj mai deosebit, mai atipic. Cuplul Aya - Tooya e o imagine obisnuita, poate tocmai de aceea multi prefera ca Aya sa ramna cu Yuuhi.
Muzica e foarte buna, pacat ca nu am decat 3 melodii.
Rei
Eu nu am vazut Fushigi Yuugi (poate mai incolo) dar pot spune ca Ayashi este un anime care merita vazut. Nu am urmarit eu prea multe serii dar.. cred asta. Yuki ai dreptate. Nu am vazut in acest topic "dezbatut" personajul Aki, toate discutiile se invart in jurul lui Yuuhi si Touya (cei drept ei se invart in jurul Ayei si tot asa smile.gif ).Aki straneste interesul mai intai prin misterul care il invaluie. Eu zic ca el a iubit-o cel mai mult pe Ceres (gresesc aici facand o comparatie, in fine), desi felul in care isi exprima el dragostea e unul "barbar" (o tine cu forta langa el). Cred ca e adeptul ideei: scopul scuza mijloacele smile.gif
yuki
Ceea ce mi-a placut la aki e lupta care se da in inima sa, incearcand sa nu-si piarda memoria.
CyBeR
Ok........,tocmai am terminat de vazut Ayashi no Cereser minus episodul 16 care nu a vrut sa se copie pe hard.Impresii?
-incredibil
-uimitor
-excelent din toate punctele de vedere
-ultimile 4-5 episoade :shock:
Intr-un cuvant,mi-a placut seria si mi se pare ca fiind una dintre cele mai bune care am avut onoarea sa le vad.Sfarsitul pot sa il bag in aceeasi categorie cu cele din Soul Reaver 2 si Evangelion.Am ramas :shock:
Claudia
Mi s-a parut ca autorul a fortat putin lucrurile prin faptul ca Aya si Aki erau frati gemeni. ce-i drept asta a dus la dezvoltarea conflictului si la complexitatea lui dar..luand-o logic..barbatul care a obligat-o pe Ceres sa ramana langa el (pentru ca i-a furat hagoromo) este reincarnat in Aki...iar Ceres in Aya..Aya si Aki sunt frati gemeni..legatura dintre ei este foarte puternica, dar nu atat incat Aki sa se poata stapani..
Aki nu doar ca se lupta sa nu-si piarda memoria dar si ca sa nu iasa la suprafata partea rea din el, sa nu-ifaca rau lui Ceres (de fapt Ayei pentru ca la ea tinea..)
yuki
cred ca e vorba de ironia sortii. Chestia asta e ca sa sporeasca dramatismul povestii.
Whip
Dupa ce am vazut seria asta biggrin.gif am zis ca ar trebui sa ma uit mai mult la asa ceva decat la unele pur Fight sau cu crime...ma rog. Pot spune ca este cea mai buna serie pe care am vazut-o pana acum.... Dintre personaje...cel mai cool este binenteles Touya :weee: dar cam in aceeasi masura si Yuuhi. Eu cred ca Touya este personajul cheie care rezolva totul pana la urma..si dupa parerea mea cel mai puternic..totusi el era nascut din "mana" ...si cea mai sexy si care mi-a placut la nebunie faza cand el o " suge de gat" :ninmali: si ii lasa semnul ala...
Claudia
Yep..faza cand o "suge de gat" laugh.gif e sexy dar si romantica dar o iei cu tot cu context..caci el ii spune ca se va intoarce pana cand semnul o sa ii dispara de pe gat...

Eu nu cred ca Touya este un personaj cheie, care rezolva tot..pentru ca cel putin in primele episoade el pare un personaj slab..din punctul de vedere al caraterului..pentru ca este "dominat" de Mikage sub pretextul readucerii memoriei..daca nu ar fi fost Aya si dragostea ei (predestinata de altfel) probabil el ar fi ramas o "papusa" in mainele fam Mikage..el devine personaj cheie (cam mult spus) pe la sfarsitul seriei..cand isi da seama cine e..menirea lui..
yuki
stiu ca pe unii nu-i intereseaza prea mult acest aspect, dar cred ca la acest anime a contribuit substantial si grafica. Adica farmecul lui Toya e datorat in primul rand felului cum arata . ca sa nu mai spun de cum e imbacat si de pumnalul pe care-l scoate din corpul sau ! ( fac o paranteza - pentru mine un personaj imi atarage atentia daca arata bine, chiar daca poate e total neinteresant sau nu are un rol important dar un personaj care nu arata bine, sau macar simpatic, poate sa fie si personaj principal ca nu-mi place. )Ayashi no Ceres - manga e realizata de Watase Yuu care are un still superb. Tot ea a realizat si Fushigi Yuugi.
Whip
laugh.gif , a trebuit sa il vad de doua ori cel putin ca sa il inteleg de la cap la coada...Poate Touya a avut momente de slabiciune la inceput dar....a putut trece peste ele...cum a zis el dupa acel accident nu mai avea sentimente... :roll: .
Diana
Ba avea sentimente. Se simtea atras de Aya si intr-un fel voia sa fie langa ea. Dar pt el mai multa importanta avea sa afle cine este si ce este cu el. Acum ma gandesc ca asta poate fi si un impuls plantat de la nastere in subconstient, ceva care nu-l lasa sa se relaxeze pana cand nu afla exact. Sau ca atractia lui fata de Aya se datoreaza initial prezentei lui Ceres. Mai ales ca ei s-au intalnit cam cand Ceres si-a facut aparitia.
Whip
bineneteles ca s-a simtit atras de ea din prima.... laugh.gif ..dargostea lor era predestinata.... :roll:
Diana
Esti sigura Whip? Ca s-a simtit atras de Aya si nu de Ceres? Ca apropiindu-se de Aya n-a simtit pur si simplu ca a ajuns acasa si ca si-a indeplinit misiunea? Doar el era nascut din mana lui Ceres si trebuia sa se reintoarca la ea. Sentimentul initial care l-a apropiat de Aya eu zic ca n-a fost dragoste. De asta jumatate de serie e ca si cum Aya nu este deosebit de importanta pt el. Apoi eu as zice ca a invatat sa iubeasca si Aya a devenit mai importanta decat misiunea lui. A devenit uman. Aya l-a facut uman. Prin dragostea ei i-a dat o identitate, adica ceea ce el cauta de atat timp. Si a fost multumit sa fie omul important pt Aya si sa nu-i mai pese de misiune sau orice altceva subconstientul il facea sa caute.
Whip
Era clar ca prima data cand s-a intalnit cu ea, Touya era in "misiune". Iar prima oara cand si-au vorbit la scena cu copacul chiar de atunci el incepuse sa-i pese mai mult de ea decat de Ceres..el chiar nu stia de Ceres..pana in momentul cand a vazut-o...la spital. Si in plus a facut tot posobilul sa il protejeze pe Aki..de ce ?, de dragul ei! tongue.gif
Diana
Tocmai asta este. El nu stia de Ceres. Deci putea confunda apropierea de Ceres (care de acum se trezise) cu un atractia fatza de o fata "oarecare" dragutza si care avea nevoie de ajutor. Nu neg ca la sfarsit a fost dragoste. Dar tot ma intreb daca Aya ar fi avut spiritul altcuiva si nu al lui Ceres s-ar mai fi intamplat asa bunatate de poveste de dragoste?
Claudia
Mie mi se pare ca in serie lucrurile au evoluat normal. E adevarat ca dragostea dintre Touya si Aya era predestinata (tocmai datorita faptului ca Touya era mana, o parte din Ceres..iar Ceres era o alta fatza a Aya-ei) nici nu se putea altfel. Iar legatura, atractia dintre ei se stabileste de la inceput doar pentru ca Aya era Ceres. Asa stau lucrurile cel putin din punctul meu de vedere, care nu cred in dragoste la prima vedere, iubiri predestinate..si altele. Nu cred ca are sens sa ne intrebam ce s-ar fi intamplat daca Aya nu era Ceres? Daca Aki nu era fratele Aya-ei? Sau nu se reincarna in el spiritul "sotului" lui Ceres (imi scapa numele)? Iar in ceea ce priveste locul pe care il ocupa Aya in viata lui Touya..eu zic ca se vede clar din primele episoade ca pentru el important este sa-si recupereze memoria, dar isi da seama ca degeaba ar reusi acest lucru fara Aya langa el. Si deci decide sa isi caute trecutul cu Aya langa el.
Whip
Eu tot nu pot sa uit replica aia a lui cand o vede pe Aya in copac..si ma gandesc....ca de atunci el incepe sa ii placa de ea
ruxi
foarte mult timp, preferatele mele au fost Angel Sanctuary. Zilele trecute am vazut Ayashi no Ceres si mi-a placut atat de mult incat am stat toata noaptea sa vad toate episoadele. m-a lasat fara grai. nici macar un personaj nu e creat fara sens, toate au un rol ff important, iar finalul nici nu avea cum sa fie altfel. mie, personal, cel mai mult mi-a placut de Aki si cred ca (oricat de patetic ar suna) este cel mai tragic personaj din tot serialul. el da, practic, finalul. daca s-ar fi terminat in totalitate cu bine ar fi fost low de tot. asta a fost finalul perfect. iar opening-ul intr-adevar e superb.
Whip
Iei... laugh.gif .inca o persoana careia i-a placut mult Ayashi no Ceres...si de asemenea inca o persoana careia i-a placut Angel Sanctuary...minunat!
ruxi
mda, eu as vrea fff tare sa si citesc manga-urile de la ambele serii, dar se pare ca nu prea am de unde..... :cry:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.