Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kikyo A Murit!!!
Anime-Club Forum > Detaliat > Inuyasha
denisa_hime
Doar ce am terminat de citit ultima parte publicata din manga Inuyasha si sunt inca in soc...Kikyo a murit..si imi pare rau ca dau veste asa..e un pic spoiler...dar pur si simplu e o chestie monumentala in serial..s-a terminat cu dezbaterile gen cu cine va ramane inuyasha..sau cel putin o parte din previziunile pe care le aveam despre final s-au spulberat..inclusiv ale mele...nici acum nu-mi vine sa cred...kikyo nu mai exista..a murit impacata ..zambind!!!!..iar sufletul ei s-a intors la kagome!!!...cred ca am plans 10 minute ca toanta cand am citit...va dau si linku catre ultima parte http://www.ear-tweak.com/iy_manga/v47/465/....
rogueman999
Spoiler!...dar ma bucur ca am aflat. sniff.
Nu merge link-ul...
denisa_hime
Am modificat linku..acum ar trebui sa mearga
Innocent
Hmm, destul de previzibil ... Foarte frumos din partea lui ca a postat scanarile pe site cel putin pentru ultimele capitole (desi vad ca se descurca destul de bine si doar cu traducerile)... Vrea cineva sa speculeze despre cum va arata gasca mai departe... Eu personal ma astept la o chestiune destul de nerealista si anume ca in foarte scurt timp vor fi la fel de nedespartiti ca intotdeauna... desi sincer cred ca in astfel de situatii singura reactie normala ar trebui sa fie ca in KGNE cand fiecare apuca pe drumul lui...

Mitsuki Chan
I m too sad..2 broken...OMFG!!!!era personajul meu fem fav din toate animeurile..si chiar ajunsesem sa tin la ea.Am plans si inca plang.....this is too sad........
Anzai
Omfg chiar nu ma asteptam sad.gif . credeam ca va supravietui pana la sfarsit. it's kinda shock for me sad.gif. vreau urmatorul chapter.....
Mitsuki_girl
At last she died...Zau k incepea sa ma enerveze Inuyasha trebuia sa aleaga odata pe care o vrea dintre Kagome si Kikyo k devine enervant sa tot fuga dupa ea.In sfarsit s-au mai clarificat lucrurile. smile.gif
Mitsuki Chan
Mitsuki G..ce pareri diferite avem.

App de moartea lui kikyo,inca sper sa mai invie..poate la sfarsit..si sa fie toti fericiti
Mitsuki_girl
Mai deci mie imi place de Kikyo si cred k o sa invie prin nush ce miracol wink.gif Doar k ma scoate din sarite cand se tot da la Inuyasha...Sper k intzelegi... smile.gif
Inuyasha fan
Nu-i nimik..... ce daca o murit??????????? ma dispera ca credea ca o omorat-o inuyasha.... nici macar nu-i asculta parerea mad.gif asta este ......... dupa cum spuneam in tot ce se intampla eu sunt [B]INUYASHA FAN
L@dy D@rkness
mai nu mia fi as rau k si io am ramas kam tablou,o mitsuki don't be so sad it's for the best!Nu putea sa ramana mereu asa pt k e deja mujrisa,si pana la urma trebuia sa se intoarca il lumea celor morti,dar va fi mereu in nesuferita aia d kagome,k aia e n-ai c face,de...sad.gif(
Mitsuki Chan
Ehe ,dar pana la urma putea ramane ca o umbra,decat sa se intaorca iar in kagome,Cred ca si Inuaysha er amai fericit stiind ca traieste.
L@dy D@rkness
Not losing hope aare you? biggrin.gif that's the spirit! biggrin.gif foarte bine,mie mi-ar placea smile.gif
waste
A boys and girls, imi pare rau ca va intrerup momentul de fericire, da Kikyo a murit doar in manga nu si in anime. Cel putin asa cred. Nu mai tin minte ce s-a intamplat cu ea in anime. tongue.gif
Crystall
da, a murit doar in manga, dar animeul s-a oprit pe la cap 360. asa k ramane de vazut dk va muri si in serie. si animeul s-a terminat
q fiekre continuandu-si drumul
.

pls foloseste tagul de spoiler
Tessa
Ok...nu prea isi are rostul postul meu pe aici pt ca nu am avut ocazia sa citesc manga-ul (inca ma chinuiesc cu KKJ^__^), dar totusi...Kikyo e deja moarta..nu?Era si de asteptat ca la sfarsit ea sa moara si sa ii cedeze locul lui Kagome...sau sa il duca pe Inu cu ea(eu sper ca nu>.>)
Asa ca nu va mai tot vaicariti ca moare...la urma urmei asta era si destinul ei...sa renasca pentru a afla adevarul si pentru a il distruge pe Naraku.
aimee
Stiti ceva de o continuare a anime-ului? Mi-a placut mult Innuyasha dar e cam neclar finalul...
Crystall
da, am inteles k se va face o cont kre cik va aparea prin 2008 - nimic nu e sigur insa. dk vrei sa aflii ce se mai intampla, citeste manga. animeul se opreste pe la cap 360 (km asa). pana la ora actuala sunt iesite 477 de capitole, iar manga am inteles k tine pana la cap 500 .
NOTORIOUS
Ok... voi incepe prin a spune ca nu am inceput nici anime-ul nici manga-ul desi pana sa citesc acest post planuiam sa il vad in maxim un an (acum o sa mai aman fiindca a fost shifonat de acest titlu)... dar este universal valabil.. si cred eu de bun simt: NU MAI POSTATI CU TITLU SPOILER!!! Cum ar fi sa ma apuc acum sa citesc ultimele capitole din toate mangile (in mod special cele care au si anime) la moda acum si sa postez titluri soc pe forumuri... De genul "In ultimul naruto x-ulescu a &*^*#@" si "In ultimul bleach..." si astea sunt niste exemple mai cunoscute... Valabil si la Berserk, Inuyasha, School Rumble (desi am impresia ca asta sa terminat in vara asta... dar nu au scan-uri tongue.gif ) si lista poate continua... Puteai sa pui un titlu de genul "Ultimul capitol din Inuyasha" sau mai bine "Discutii pe tema capitolului XYZ - Stire soc"... Stiu ca in mare am postat degeaba... dar nu suport spoilerele... si culmea! cred ca e valabil la multi dintre voi si totusi postati asa ceva... Un sincer: mdea...
blue_moonlight_angel
ee da lasatzi k nu este asha mare pierdere cu Kikyo mie una nu miar fi placut k ea sa traiask( bine k era moarta)shi Inuyasha sa stea cu ea iar Kagome sa sufere nu conteaza k Kikyo a fost prima lui iubire dar kagome sta tot timpul langa el shi il "protejeaza" shi in plus Kgome il putea opri din transformarea lui in demon deplin ceea ce Kikyo nu putea face niciodata asha k jos cu Kikyo shi spun D-zeu sa o ierte biggrin.gif shi Inuyasha sa traiask biggrin.gif
fiona
si ce daca daca a murit! Mortilor le sta bine acolo unde sunt (sub pamant sau in memoria celor vii). Asa ca lasati toate parerile de rau si bucurativa pt ca a reusit sa complice aiurea animeul (sincer nu am mai avut rabdare sa ma mai uit de la episodul 85, chiar daca mi-a placut destul de mult).
Mir_San 4ever love
Ei bine pe mine chiar m-a intristat un pic moartea lui Kikyo.Dar totusi a avut o moarte frumoasa.Cu un ultim sarut de al lui Inu.Ei bine stiti cum se spune ,,asta e''
andreea_vcl
in anime nu a mai murit ci a plecat intr-o calatorie singura totusi imi pare rau k a murit in anime desi nu prea imi placea ca se dadea la inu
Foreman
Mha oameni buni,Kikyo era moarta de mult,ea se putea misca datorita sufletelor unor oameni pe care nu-i lasa sa se odiheasca,si ce asa mare tragedie k a murit un carton desenat?Eu inteleg ca animeurile sunt interesante,da nu puneti suflet k iese telenovela.
kittykirara
sad.gif e sad ca a murit in manga,dar nu se stie ce va fi in anime,dak va fi o continuare!Oricum fiecare isi are locul pe lumea asta:mortii cu mortii si vii cu vii.E un personaj fain cu multe calitati,dar ce nu mi-a placut e ca intelegea sentimentul de iubire fata de Inu cam gresit si egoist:dorea sa fie alaturi de el cu orice pret(cum ar fi moartea lui Inu atuci cand l-ar fi luat cu ea in Iad).Asa ca decat sa moara Inu care e viu mai bine sa treaca fiecare la locul sau.Oricum nu ar fi avut niciodata un trup real ci unul din lut.
Miroku-san
Lume..am mai spus asta 1 data la un topic Inuyasha... Inuyasha o sa aibe o continuare... in anu asta pe la vara se face continuarea..si in manga.. kikyo a murit de mult ... dak vreti pot sa va spun dupa anime tot ce s-a intamplat dar ar fi spoiler.. in fine.. now,

See ya,
Miroku ( My real nickname )
Ranma-kun
Manga-ul stiu ca e inca in productie si apar saptamanal capitole noi, insa despre o continuare la anime nu am auzit nici o sursa oficiala. Tu de unde sti ca va continua, exista foarte multe anime-uri care nu au fost continuate, mai ales cele ale lui Rumiko Takahashi.
mayteme
saracul inu... a suferit ceva...acum ramane cu kagome...in anime se va intampla la fel? unsure.gif
cipz
Kikiyou a murit pentru ca face parte din blestemul "K" din inuyasha. Adica toate personajele ale caror nume incepe cu K sunt fie omorate sau scoase din actiune (Kouga, Kykiyou, Kagura, Kana, Kohaku):
Kikiyou moare, Kagura moare, lui Kouga ii sunt luate shikon shards, Kanna moare.
Kagome este cea care trebuie sa rupa acest blestem invingandu-l pe Naraku. Insa la viteza cu care evolueaza manga cand acest lucru se va intampla (Naraku va muri) cand Rin va fi femeie in toata firea.
Astfel ca, Kagome va fi batrana si ii va lua locul lui Kaede, sarcina de a-l invinge pe Naraku ramanand cuplului: Rin-Sesshomaru.

That was the end of The "K" theory. The world needs to "K"now.

Daca ajunge la urechile lui Rumiko:"good idea, never thought about that".
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Later edit: uitasem de Kohaku. El e urmatoru pe lista pt ca are Shikon Shard.
Muza chan
Haioasa "K Theory"! tongue.gif

Rumiko Takahashi a spus mai demult intr-un interviu ca manga se va termina pe la capitolul 500... deci nu mai are mult.

Hai, ca macar pe Koga nu-l va omora, de asta sunt sigura. I-a dat si arma... l-a facut si pe el mai puternic... Si oricum, prea facea pe grozavul cu bucatile lui de shikon, sa-l vedem cum se va descurca cu capacitatile lui naturale! tongue.gif Mi-era frica c-o sa-l omoare pe Miroku... bine ca s-a razgandit intre timp! tongue.gif Apoi a fost faza cu Rin... si ea nu e "K"...

Eu o sa fiu un pic mai rautacioasa si o sa zic ca Kikyo a murit pentru ca n-a stiut cum sa rezolve mai bine problema Kagome/Kikyo!

"K"ill Naraku, asta e clar... altfel ce rost ar mai avea!
cipz
QUOTE(Muza chan @ Feb 19 2007, 11:55 PM)
Rumiko Takahashi a spus mai demult intr-un interviu ca manga se va termina pe la capitolul 500... deci nu mai are mult.


Asta a fost mai demult. Acum incearca subtil sa transmita fanilor ca o sa continue si dupa capitolul 500.

Si stiu ca Rin nu face parte din grupul K, dar la viteza cu care progreseaza actiunea in manga Kagome o sa serbeze 100 de ani cand o sa moara naraku laugh.gif asa k am gasit pe cineva sa inlocuiasca cuplul Kagome-Inuyasha.
Muza chan
Oricum a facut greseala de a o lungi prea mult...daca continua asa isi va pierde fanii, oricum, pe multi i-a pierdut demult. Eu sper totusi sa se tina de cuvant si sa o termine la 500. Dar dupa cum merge, eu nu cred ca are inca ideea de final... n-a venit cu o idee noua de multa vreme... adica, moartea lui Kana nu o apropie de final. Si nici noi indicii n-a mai dat... slabuta informatia pe care le-a dat-o Kana inainte de a muri... practic e ceva ce se poate interpreta in fel si chip.

Later Edit: Se pare ca vine cu o noua idee... cititi capitolele 490-492! (nu e idee de final, e o ideea noua privind cele 2 sabii Tessaiga si Tenseiga). Nu pot sa zic ca ma incanta, dar e ceva nou....
Si clar n-o termina la 500.. pentru ca nu are cum... tongue.gif
darkbombonik
eu am vazut ultimul episod din inuyasha(167)..si Kikyo nu e moarta...era doar ranita de naraku,cum ar veni era "crapata pielea" unde a lovit el..si o salveaza Kagome <_< are un suflet bun....am fost cam dezamagita de ultimul ep..ma gandeam k sa ii zica kagome lui inuyasha sentimentele..dar nu a fost asha..am inteles k ink nu sa terminat inuyasha..mai sunt episoade? :D :D de unde pot sa le iau ??? sunt curiaosa dak moare naraku,ce se intampla cu Kagome-InuYasha,Miroku-Sango.etc ast un raspuns:P
cipz
QUOTE(darkbombonik @ Mar 10 2007, 12:21 PM)
eu am vazut ultimul episod din inuyasha(167)..si Kikyo nu e moarta...era doar ranita de naraku,cum ar veni era "crapata pielea" unde  a lovit el..si o salveaza Kagome  dry.gif  are un suflet bun....am fost cam dezamagita de ultimul ep..ma gandeam k sa ii zica kagome lui inuyasha sentimentele..dar nu a fost asha..am inteles k ink nu sa terminat inuyasha..mai sunt episoade? biggrin.gif  biggrin.gif  de unde pot sa le iau ??? sunt curiaosa dak moare naraku,ce se intampla cu Kagome-InuYasha,Miroku-Sango.etc ast  un raspuns:P
*


Anime-ul s-a terminat, momentan. Insa actiunea continua mai departe in manga. Se gasesc capitolele pe net (torrent, dc++).
Wind Slayer
Cum putea sa moara cineva care era deja mort??? Acuma, serios, ganditi-va putin... e aiurea... Kikio a murit in primul episod, apoi a reinviat temporar, da tot moarta era...ca un zombi...
Si in plus, adevarata Kikio traieste in Kagome, deci, atata timp cat Kagome traieste si Kikio traieste...nu? biggrin.gif
mitsuki92
stiuuu k a murit!!!!!!!dar de ce mai imi aduci aminte:(((((((((((??am plans 1 ora si am ramas socata...dar k sa ma consolez nu pun la socoteala manga-ul:D:D:D...ma ajutati va rog[-o<...cum se pun poze?k vreau sa pun poze si nu sh:(((((...va rog!!!!!!!arigato anticipat!
Julia Joanne Black
Kikyo era moarta de mult.... Ea nu a reinviat niciodata propriu zis. Imi pare rau ca a murit.. desi nu sunt fana Kikyo insa ce s-a intamplat a fost cel mai bine, deoarece Inuyasha nu ar fi putut sa ramana impreuna cu ea pe pamant. El avea nevoie de o fiinta vie precum Kagome.
Seig
Aproape tot timpul a fost moarta si era de asteptat un asemenea final, oricum ar fi dus o viata trista
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.