Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: KITE! Uncut ... interzis fara acordu parintilor :)
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Drama-Psihologic-Slice of Life
Pages: 1, 2
Sidonix
Cu toate ca actiunea este ceea ce domina acest anime are mai multe implicatii de nivel psihologic....lupta de supravietuire...razbunare...justificarea pacatului capital de a ucide.....Scenele de actiune sunt foarte bine inchegate....si fluidizate in mod realist....si desi ziceti ca este violenta gratuita mie nu mi se pare....imi aminteste de filme ca Nikita sau Leon....unde violenta sublima nu o poti nega ....defapt violenta nu este decit rezultatul unei actiuni de aparare a integritatii vietii ...indiferent din ce directie vine: victima , faptuitor...si presupune mai multe nivele de exprimare a vointei interne a acestuia....intentie, motiv,formarea la nivel psihologic a acestor factori..etc...Sexualitatea in Kite urmeaza acelasi tipar brutal...viloent....animalic .....insa e prea aproape de realitate ca sa poti sa negi ca asa ceva nu exista ..apropo imi aduce de ritualul de imperechere a Diavolilor Tazmanieni :twisted: laugh.gif :arrow:
PS:Cerceii lui Sawa mi s-au parut superbi... wink.gif...vreau si eu o pereche biggrin.gif
SebyTheDragon
Kite....Sfarsitul...te lasa cu un gust amar in gura.....dar io zic ca-i foarte reusit.....
Per total..e un anime foarte realist...nu ma refer la felul in care cafteste gagica....ci la felul de abordare!!!

Fazele de sex...sunt facute destul de bine..insa si ele te lasa cam varza...
Hai ca prima oara nu stii despre cei vorba...dar dupa...e cam nasol..sa mai compilezi ce ai vazut..!!!

Oricum lucrul cel mai remarcant din tot filmul este violenta...dusa la maxim! Muwhaha...daia care imi place mie..!!


PS Sid...nu cred ca mai era nevoie de un topic... :roll:
Sidonix
Seby...e bine sa fie...decit sa discutam la rewieu-ri mai bine aici....si in plus cred ca mai putem gasi ceva de discutat in afara de violenta....de exemplu traume psihologice biggrin.gif ... sunt o multime...
bogdragon
Un lucru foarte important in vizionarea filmului "Kite" este sa vezi varianta originala, necenzurata, netaiata.
In Mezzo Forte, un anime facut de aceiasi echipa (autor). Exista doua scene Hentai(foarte explicite), ce sunt doar de dragul de a fi. Nu au nici o justificare in poveste si pot spune ca mai mult stica filmul decat sa il ajute. Mezzo Forte este un film de actiune simplu cu usoare conotati comice.
Am deviat de la topic pentru a spune ca daca in exemplu de mai sus scenele erotice sunt de dragul fanilor (banilor), in Kite ele chiar aduc o justificare asupra mentalitatii eroinei principale iar vizionare variantei cenzurate (director`s cut) poate sa va faca sa aveti o alta parere despre acest film. -personal le-am vazut pe amandoua.
Adica, faptul ca a trebuit sa aiba relati sexuale pentru asi salva prietenul,atat timp cat el se afla in camera cu un pistol la cap, justifica dorinta ei de razbunare pe deplin.
Acesta nu este singurul lucru ce o poate indreptati sa il omoare pe politist (nu ii stiu numele). Faptul ca a mintit-o, a obligat-o sa omoare oameni inca de la o varsta frageta (si mi se pare ca tot el a orchestrat uciderea parintilor ei -nu imi aduc bine aminte), s-ar mai adauga la lista cu motive.

Sfarsitul filmului nu numai ca iti lasa un gust amar dar te face sa te intrebi ce va face cand va afla (nu spun ce ca sa nu stric filmul pentru alti oameni -cei care l-au vazut stiu la ce ma refer). Ea tocmai se vedea libera...sunt curios daca isi continua razbunarea sau poate este prea obosita sa mai continue (si sinuciderea este o solutie).

Comparatia lui Sidonix Unholy Santix, a lui Kite cu Nikita sau Leon mi se pare binevenita si sincer acele sunt filmele la care m-am gandit dupa ce am vazut acest anime, plus acele filme cu Alan DeLone (nu stiu cum sa il scriu, sper ca l-am nimerit) in care el moare la sfarsit, o moarte(asasinat) destul de stupida (prin simplitatea ei).
SebyTheDragon
Io am vazut numai varianta UNCUt...pe care bogdan a luat-o de la mine daca nu ma insel...nici nu vreau sa vad varianta taiata...Nu vreau sa-mi schimb imprezia despre el...

Despre mezzzo forte...Bogdan are dreptate....scenele de sex...is cam oftopic...dar daca la asta se pricepe cel mai bine echipa de autori...then So be it!! Oricum,,tre sa recunosti ca is facute destul de bine...


PS: Sid...baga si tu ceva de genul contine scene henta...or smthing...sa nu ne trezim..ca vreunu de 12 ani peaci...nu ca n-ar intra...dar macar asa ...de forma..!! wink.gif
Sidonix
Varianta uncut pastreaza aproximativ tot mai putin scenele de sex...eu le-am vazut pe amble.....In afara de actiune pe mine m-a impresionat calvaru prin care trece Sawa.....cum zicea si bog.....si cum i-a modelat sentimentele...razbunarea in forma de ura pura mi se pare sublima.....aproape a facut-o imuna la sentimente....
Ps:Seby am rezolvat... :twisted:
bogdragon
Varianta UNCUT (adica necenzurata, netaiata), am vazut-o...surpriza...pe VOX. Adica o televiziune germana ce a avut curajul si respectul necesar pentru acesta anime de al difuza cum trebuie. In schimb daca vreau sa iau acest anime din SUA trebuie sa ma multumesc cu varianta ciopartita pe motive legale, desi sunt adult (vaccinat, peste 18 ani).

Seby, varianta UNCUT nu o am de la tine, dar o sa o iau.
Sidonix
Nemtii dupa cite am observat nu cenzureaza....multe lucruri inclusiv anime....cred ca trecutul lor dur spune multe...au spiritu' mult mai deschis dupa holocaust....Deci nu trebui esa ne mire faptu asta Bog...
Fate
Baieti , ma bag si eu ca musca-n lapte laugh.gif
Animatia e OK , scenele de violenta sunt tari , cele de sex le-as integra celor de violenta , si intreg filmul l-as integra categoriei violenta ingenioasa , dar asta cred ca am mai spus-o smile.gif
Insa mie povestea mi se pare ca simpla , sfarsitul ar fi lasat poate vreun gust amar sau orice alt fel de feeling , daca nu m-as fi asteptat la el , adica vreau sa spun ca intreg firul actiunii este previzibil , pana si reactiile personajelor sunt usor de anticipat. Ia , sa vad daca tin minte bine , politaiul ala i-a omorat pe parintii tipei , si dupa aia i-a spus ca sa lucreze pentru el ca asasin ca sa razbune moartea parintilor. Se indragosteste de unul , isi largeste perspectivele , si capata curajul , sau nu curajul , mai bine zis motivatia , pentru ca sa il omoare pe asasinul parintilor ei. Hmmmm...ca de fapt ea totusi stia demult ca el e criminalul , nu ? El isi imagina ca ea nu stie.... as zice asa putin in gluma ca cerceii aia erau garantia lui de viata smile.gif ...oricum asta ar fi parerea mea smile.gif
Eh , corectati-ma ca nu mai tin minte prea bine smile.gif
bogdragon
Fate, te corectez, dar nici eu nu prea tin minte.
Nu cred ca ea stia de fapt cine este cu adevarat ucigasul familiei ei si ce motive au stat la baza asasinatului.

Avantajul (daca poate fi numit asa) ca l-am vazut pentru prima oara pe germani, a fost ca nu intelegem ce este cu scena in curs...dar sa le mai fi dedus pe urmatoarele.
Trecand peste predictibilitatea filmului, sar direc la sfarsit. Chiar te-ai gandit la acea scena de sfarsit (nu o spune daca nu pui anuntul de "spoiler" inainte). Este unul din lucrurile care chiar m-au lovit pe neasteptate (foarte atipica pentru un anime).

Despre simplitatea povesti...gandestete ca este vorba de un un film de actiune ce tine putin peste o ora (o ora jumate parca). Nici un astfel de film nu a reusit sa dezvolte poveste intr-un interval atat de scurt si sa mai si descrie amanuntit scenele de actiune. (poate acesta este motivul de ce Ghibi isi scoate filmele de peste 2 ore ca durata).

Acea categorie de "violenta ingenioasa" este cred cea ce si-au propus autorii lui Kite de la bun inceput. Este clar ca nu este un film "de arta" dar nici nu este actiune de dragul actiunii (ex:Demon City Shinjuku).
SebyTheDragon
Bogdan ..time up...desi l-am vazut si revazut de mult...iti garantez ca filmul nu are mai mul de 50 min...O sa verific acum..ca tot nu am ce face.

Voi ziceti ca povestea e simpla...Pai ce poveste nu-i simpla la urma urmei...Daca directorul vrea sa o incurce..o incurca..Aici io zic ca a facut bine ca nu ne-a bagat mai mult in ceata..A calculat chiar f bine tandemul durata/complexitatea povestei!!Voi nu credeti? 8)

Cea mai misto faza oricum..e aia cand asasineaza pe actor...desi il omora pe cel care nu trebuie..!!! :twisted:
Sidonix
Raportul complexitate story/actiune/durata...mi se pare corect.....se intentioneaza ca actiunea sa inlocuiasca storyul...actiunea nareaza de la sine....pauzele dintre actiune sunt ca un fel de retraire....
Diana
Kite ..l-am vazut si eu...si chiar mi-a placut. Actiunea este interesanta ...scenele de bataie sunt bune...are dragoste, ura, razbunare, sex, violenta ceva trairi psihologice...mi s-a parut un film reusit. Am urmarit cum sclipeau cerceii in scenele de bataie...am urmarit si personajul feminin super bine realizat fizic + dorinta de razbunare. Si eu am inteles ca politistul i-a ucis fetei parintii si ca ea asteapta rabdatoare momentul cand il va prinde cu garda jos sa se razbune. Cred ca m-am uitat de vreo 2 ori la Kite...si tot o sa ma mai uit din cand in cand smile.gif
SebyTheDragon
Oricum..pt ramane un anime care il recomand celor care is cu capul pe umeri...Totusi..nu as vrea sa ii arat la prietena mea un asemenea anime(nu din prima cel putin wink.gif )!

Ia ziceti...care a vazut Mezzo Forte??
Whip
PRIMA DATA NU IMI VENEA SA CRED ca este adevarat ce vad!!!!! :oops:
Ciudat cum gandea fata.... si mai ales traume peste traume.....si sincer mi s-a parut ciudat sau cam tras de sfoara cum a scapat din explozia aia!
SI ZIC CA DUPA CE SE TOT FOLOSESTE ALA DE IA ATAT MACAR SA SE SFARSEASCA FILMUL BINE...dar....este si mai groaznic la sfarsit!!!!
dar din punctul asta de vedere este bun filmul 8) !!!!
nu mas mai uita la el a doua oara!!!!!
SebyTheDragon
Aha....te-am prins wink.gif !!!...deci nu ti l-am dat degeaba!!!! laugh.gif 8) E bine ca l-ai vazut....tres a recunosti ca e ceva mai special!!
zeri
QUOTE
dar din punctul asta de vedere este bun filmul  !!!!
nu mas mai uita la el a doua oara!!!!!
biggrin.gif biggrin.gif frumos spus

Eu mai intai am vazut versiunea cenzurata si pe urma pe cea uncut si pot sa zic ca de fazele alea de hentai pana la urma se poate lipsi filmu, dar totusi explica intr-un fel relatia dintre akai-san si sawa.
Sidonix
Eu nu stiu de ce sunteti asa socati.. :shock: ..mizeria umana e mult mai mare decit ce se traspare in Kite...mi s-a parut corect narata capacitatea de josnicie din partea speciei umane...
whip eu nu vad de ce atata consternare....iti pui nickuri sado si o faci pe nevinovatu....ca sa vezi.. :roll:
Whip
DA, defapt Whip, ESTE O CRIMINALA!!! laugh.gif ,
:oops: , dar nu este vina mea ca m-a socat asa de mult.....CEL MAI MULT FAZELE DE BESTIALITATE SEXUALA!!!!! alea de fight sunt ok!!!!
Macar de n-ar fi murit tipul la sfarsit!!!!. :cry:
SebyTheDragon
Io am vazut din prima varianta necenzurat..pe care a vazut-o si Whip...si sincer..nu-mi pot imagina filmul ..fara partea de Hentai...parca nu ar mai fi Kite!!!!

De aceea nu vreau nici macar sa aud de cenzura..nu numai la hentai..ci in general!!!
viky
QUOTE
CEL MAI MULT FAZELE DE BESTIALITATE SEXUALA

???
Poate sunt eu mai ciudata ..da care-s fazele alea ca nu le-am observat. Ce-am vazut eu au fost faze hentai normale ... desi ma irita ca pana si violate fetele se simt deosebit de bine. Mentalitate japoneza ....
APoKLips
8) You're right.... why is that?
Majin
stiu ca nu tre sa postez aici,,dar cine poate sami dea si ime kite???{seria}raman ff dator!!!
Sidonix
bestialitate. :shock: In KIte Unde..!!??...inseamna ca esti adepta de soft and mushi sex...eu am simtit si o mica placere din partea lui Sawa pe ici pe colo in scenele alea de impotrivire simulata....mie mi s-a parut invers...Bestia insetata de singe era Sawa iar saracu era polititstu...vai de "cocoselu" lui...pt ca a incasat-o urit de tot... :twisted: ...ma bucur ca l-a nimerit exact unde trebuia.... :twisted:
PS:apropo Whip.semnatura ta....e sado pur...ntz ntz...stranii mai sunt fetele in ziua de azi.....chiar ma extermini daca te ating.... :!: :?: ...trebuie sa stabilim cine e dominatoru pe aici..imi pierd locu....damn
zeri
QUOTE
cine poate sami dea si ime kite???{seria}


Nu exista serie...e doar un film in doua versiuni (cut si uncut).
SebyTheDragon
E adevarat....fazele de hentai sunt chiar bine facute...dar poate s-a referit..la relatiile sexuale de cand era ea mica..imediat dupa ce iau murit parinti!!
Urfe
Eu nu inteleg de unde pasiunea pentru scene cu minori. Pe de-o parte, in 'Now and Then, Here and There', pe multi i-a socat, dar in 'Kite' eset 'good stuff'.
viky
Urfe..parca incercase Sid sa explice misterul asta pe undeva .. eu una sunt de acord cu ce-a zis el pe acolo. In Now&Then.. nu s-au axat pe hentai ci pe uratenia lumii ...eu una prefer 30 de hentaiuri (si nu imi plac toate) decat sa ma mai uit odata la Now&Then ... desi cred ca nu ar mai avea acelasi impact.
SebyTheDragon
Viky...nu cred ca stii ce zici.....nus ce e cu Now and then...pt ca inca nu l-am vazut ..desi il am de mai bine de un an..Nu te pune cu hentaiurile....uni creatori...sunt chiar dusi cu pluta...incearca sa vezi toata seria cool devices...sau Ep 5 din Night shift nurses!!!...sau de ce nu chiar Bible Black!!!
zeri
Nu stiu de ce comparati Now and then, here and there cu Kite. Singura asemanare pe care o vad eu este expunerea realitatii dure, altceva nu prea. Now and then nu are nici scene hentai si nici cu asasini platiti biggrin.gif
Urfe
In primul rand, da, nu se compara. Ma refeream insa la ceea ce tine de sex si minori... cum in anumite situatii poate parea interesant si excitant, cand in realitate este numai ceva bolnav si greu de digerat.

Oricum, sunt pe langa cu subiectul, asa ca tac.
Whip
Sawa, catea mica da... . Nu pot sa zic ca ii placea sa i-o T... ala tot timpul!!!! Dar eu tot nu am inteles de ce il omoara pe Oburi, m-am cam ofticat!! Si el se batea foarte bine!!! :cry:
Il_Palatzzo
nu mi-a placut deloc...chiar m-a lasat rece...hm..parti bune? poate designul personajelor..dar nu prea...oricum...nu mi-a placut...
SebyTheDragon
...Mda..tocamai la vizionat o colega....si uite cu ce idee mi-a venit...Era super fericita..nu avea nici o treaba..Happy ending pt ea...Daca la impuscat..asta nu inseamna automat ca el a si murit..nu???
Io am ramas masca..si am zis...Ok..asta e un pct de vedere pe care nu l-am mai vazut...si daca stau sa ma gandesc...nu arata nicaieri..ca l-au ingropat sau ca l-a luat salvarea!!!

Aste e Night..nu toti avem aceleasi gusturi...oricum eu am vazut kite pe la inceput..si sincer e animele care m-a socat cel mai mult!!!Pt mine e o opera de arta!!
Il_Palatzzo
posibil...poate pt. ca l-am vazut dupa o groaza de anime care m-au gadilat extrem la simtamintele artisitce biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ... oricum... socant nu e... mai socant e ep26 din Excel Saga (cine stie cunoaste ...da...sunt obsedat de serialul asta)...
viky
QUOTE
Sawa, catea mica da...
Asta este o descriere pe care inca n-am mai intalnit-o. Nu mi se pare ca fata este extraordinar de rea sau egoista ca sa merite asa o clasificare. Ea face ce trebuie ca sa supravietuiasca si sa se razbune. Poate ca nu e cea mai "virtuoasa" modaliate, dar nici nu a avut multe optiuni. Bineinteles putea sa moara, dar cum ramanea cu razbunarea?
morebla
Oburi a murit ca sa salveze animeul de la mediocritatea unui action-hentai in care se sfideaza toate legile ( gravitatia , bunul simt laugh.gif ) si ca sa-i oftice pe tipii ca tine Whip care doresc ca genul mai sus mentionat sa aiba un final fericit tongue.gif .
Cat despre faptul ca Sawa este o catea mica da... vomita :?: ( nu am prea pricipit partea asta ) aici tre sa incerci sa privesti lucrurile din mai multe puncte de vedere ; de exemplu daca te iei dupa ce spun dragii nostri manelisti (barbati advarati nu abureala laugh.gif ) toate fetitele o vor pe la ... ( sunt sigur ca cunosti cntinuarea ... a fost si se pare ca inca este la moda) , Sawa nu face decat sa se comporte normal ... din fericiri mai sunt si alte puncte de vedere care pot fi exploatate pana ajungi sa-ti faci o imagine de ansamblu :roll:

Acum o sa postez si parerea mea despre Kite , parere pe care am mai postat-o si cu alta ocazie insa cum nu mi-am schimbat-o nu are sens sa postez altceva .

QUOTE
Insa , pentru ce mi-a placut acest anime este:



\"este o poveste sumbra care se termina sec si-ti lasa un gust amar. Nu exista nici un detaliu care sa te duca cu gandul la ceva placut \"


Cred ca in asta consta \"farmecul\" acestui anime ; sentimentul sumbru ,degradant care te insoteste pe tot parcusul filmului , dezvaluindu-ti o lume bolnava ,malefica, putreda ,care distruge inocenta iar finalul sec si degradant nu-ti lasa nici o usita de scapare ci ,te afunda si mai tare in putreziciune.
Cred ca acest anime ne impinge spre o realitate obscura ( realitatea e mult mai rea), de care incercam sa uitam ,dar ea este acolo si daca nu o recunoastem ,ne va devora

SebyTheDragon
QUOTE(blablabla)
Oburi a murit ca sa salveze animeul de la mediocritatea unui action-hentai in care se sfideaza toate legile ( gravitatia , bunul simt  



Parerea ta!!..nus cate hentai action ai vazut tu :roll: ...dar io am vazut destule...si in nici un caz nu le consider mediocre pe toate...iar Kite...pt ca are o scena de sex..tu il consideri hentai...hmm..Io as zice sa iti revizuiesti pct de vedere! In nici un caz nu e mediocru filmul..simplu fapt ca se vorbeste..si a fost vizionat de destul de multi dintre noi e un exemplu...!! wink.gif
La faza cu legile...se pare ca nu ai vazut Charlie's Angels 2...acolo sa vezi sfidari de orice tip...Kite e mic...crede-ma!!! wink.gif !!
morebla
Man , daca ai fi trecut peste partea in care faceam si eu o gluma relativ la oftica lui Whip in legatura cu moartea lui Obori ai fi vazut parerea mea despre acest anime ; ai fi vazut ca il consider un anime interesant , profund si , in nici un caz , nu il consider un hentai . Cat despre sfidarea legilor gravitatiei ... aici am dreptate smile.gif .
Majoritatea hentaiurilor sau action-hentaiurilor pe care le-am vazut sunt mediocre ( doar daca gasesti interesanta secventa in care o gagica cu sani enormi este siluita de un monstru imens cu multe "chestii" ), in afara de unul pe care l-am pus si pe cd ; e posibil sa mai fie si altele interesante mai ales ca experienta mea in aceasta ramura a anime-urilor este extrem de saraca :roll: ( incomparabila cu a ta wink.gif )
Whip
De exemplu si Ikkitousen are faze din astea cum le ziceti voi " hentai", si sunt mai agreabile...daca asta este cuvantul potrivit... La astea ma mai uit!!! dar Kite este si va ramane sub orice critica cel care m-a lasat cu gura deschisa de uimire, la ceea ce ma uitam!!!
Acum spuneti voi care se uita cu placere :? la Kite!
SebyTheDragon
Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
fazele de cafteala sunt superbe...iar comparabil cu alte hentaiuri si alea de sex sunt super tari!!!!!
morebla
Scena aia in care tipul ala cu ochii aiurea violeaza o fetita ... este una dintre cele mai pedofilice scene de viol pe care le-am intr-un anime ... la senzatia asta nu participa numai presupusa diferenta de varsta si de volum dintre cele doua personaje dar si marimea organului sexual al tipului ; acum ma intreb daca autorul a vrut sa sublinieze ceva cu aceasta faza sau ,pur si simplu, exploateaza dorintele sexuale , de dominarea ( victima este imobilizata cu mainile la spate si in acelasi timp nu poate nici sa vorbeasca ) a oamenilor ( a barbatilor in special wink.gif ).
zeri
Dorintele sexuale ale unor barbati, pe mine personal ma scarbesc fazele alea (in orice film sau anime)...de aceea si prefer varianta "taiata".
Il_Palatzzo
QUOTE(zeri)
Dorintele sexuale ale unor barbati, pe mine personal ma scarbesc fazele alea (in orice film sau anime)...de aceea si prefer varianta \"taiata\".


heh...dorintele alea sunt normale biggrin.gif
morebla
Ma intreb cat de normal i se pare persoanei aflate la capatul celalalt al "batului" :roll:
Il_Palatzzo
foarte normal? biggrin.gif cel putin asa vad eu :twisted:
SebyTheDragon
Lol....depinde de persona sincer..la unele chiar le place asa ceva...dar hai ca deviem de la subiect!! wink.gif
Varianta uncut pt mine nu exista si nici nu va exista....e o tampenie sa tai dintr-un film...ce naiba..ca nu-i la Pro TV...
viky
Scena aia n-as lua-o ca o fantezie pt barbatii a caror dorinta subconstienta este sa domine/voleze/lege o fata ci mai mult ca un mic exemplu din ceea ce sunt capabili cei 2 nene mari si rai si prin ce a trecut si Sawa in incercarea ei de a se razbuna (parerea mea ca fata care nu are fantezii despre alte fete biggrin.gif).
Citeam mai sus o comparatie intre Ittenkusen si Kite. Nu exista asa ceva. Ittenkusen este ecchi...este amuzant ca intotdeauna ramanea fata semi nuda cand se batea, sau mai sunt vreo 2 scene fierbinti intre fete ...dar nu ajunge la nivelul emotiilor din Kite.
bogdragon
Kite are o groazade "fan service", dar la acest anime este chiar justificat. (Idea spusa inainte de viky).

Whip, eu unul nu ma uit cu placera la Kite pentru ca am varianta dir.cut si de fiecare data imi aduc aminte cat au putut sa taie din film ma apuca nervii.

Sunt curios cu ce anime il compara cei care nu il gasesc ca fiind un anime bun (mai bine zis cei care il gasesc a fi un anime groaznic).
Eu unul nu imi amintesc sa fi vazut decat vreo trei animeuri de acest gen. Mezzo Forte, Kite , Golgo13. Primele doua facute de aceiasi firma iar ultimul este un anime relativ vechi (de prin 80`). Asta pentru ca daca il comparati cu alte animeuri, ori ati combinat genurile la comparatie (big no, no) ori l-ati clasificat ca fiind hentai (cea ce ar fi pacat, datorita tuturor scenelor de actiune bine realizate).
Sidonix
eu nu stiu de ce va fandositzi atata......Kite s-a vrut a fi transpunerea fidela a realitatii ce ne inconjoara depasind granitile chiar si a unui film artistic care totusi mai are unele ingradiri morale din partea adudientei care inca mai misca din nas la unele chestii... de ce discutati pe subiectu asta a scirbei fara rost nu inteleg ?!!!?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.