Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /usr/home/roanime/forum.anime-club.ro/forum/lofiversion/index.php on line 655
Anime-Club Forum > De Asta Va Mai Amintiti?...
Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De Asta Va Mai Amintiti?...
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Romantic Anime
haynee
de asta va mai amintiti?

http://templeimages.free.fr/images/1htm/revejenny.htm

am dat de el intamplator si nu-mi mai aduc aminte nimic in legatura cu acest anime. doar ca l-am vazut pe TVR cam in aceasi perioada cu sandy bell si candy candy...

daca cineva are o memorie mai buna...

eu am incercat sa gasesc titlul original dar franceza mea e aproape inexistenta ... sad.gif so...

de asemenea daca cineva stie niste surse pe net de unde se pot lua "anime-urile copilariei" cum a pus problema cineva de aici, rog sa posteze linkurile... ar fi de ajutor... smile.gif

scuze daca asta se considera spam, nu m-am lamurit inca ce inseamna acest lucru... tongue.gif
Kisa
OK.

Am vazut poza si m-am gandit automat la Fiocchi di cotone per Jeanie de la italieni. Acum nu stiu daca asta este sigur.
Poftim un link de pe anidb (m-am chinuit ceva sa-i gasesc titlul original biggrin.gif ) si daca nu este asta anime-ul mai fac sapaturi. tongue.gif
ruxi
da, e Fiocchi di Cottone.

Kisa, o sa-l avem si pe-asta cam intr-o luna-doua. icon_twisted.gif
Kisa
Go, ruxi, go!!! tongue.gif

Cat despre anime-urile copilariei, iti putem da noi daca vrei, haynee. Ar fi preferabil sa fii si din Bucuresti. tongue.gif Asta pt ca nu stiu link-uri pt dlwdat. tongue.gif
haynee
wow...

mersi ca ai "facut sapaturi"... smile.gif

imi este asa mult mai usor sa caut orrent de unde pot sa-l iau. asta in caz de este pe undeva pe net... sad.gif

la sandy bell nu prea am avut noroc, se pare ca nu e pe nicaieri... sad.gif(

din pacate nu sunt din bucuresti, sunt din brasov... sad.gif

mai am vreo sansa sa pot pune manutele pe:

sandy bell
terry e maggie magic girls
occhi di gatto

acum descarc magia di johnny (max and company)... smile.gif

de abia astept, m-a cam luat nostalgia in ultimul timp... smile.gif
ruxi
cu torentul nu prea ai sanse sa le gasesti (Occhi di gatto si Lady Oscar gasesti mi se pare, dar varianta in japo). eu pe-alea vechi de tot le-am luat de la cineva care le-a luat de pe irc-uri italiene. oricum spor smile.gif
Tessa
Kisa, o sa-l avem si pe-asta cam intr-o luna-doua

Ruxi.....vorbesti serios?O__o...ar fi super. Orice anime vechi e bine venit in colectia mea XD,mai ales ce de multe ori acestea au o poveste mult mai reusita decat cele noi (din pacate>__> multe animeuri sunt comerciale cu publicitate multa si lucrate doar de ochi lumi: grafic superba si poveste de kkt...)
Orice anime vechi pus la download, cum ar fi Mila superstar, Candy Candy, Lady Oskar, Sandy Bell etc ar fi mai mult decat binevenite smile.gif .
shinigami
Terry e maggie e in original Miracle Girls si se gaseste pe boxtorrents. Exista si pe tokyotosho si il gasesti mai usor acolo. wink.gif

Lady Oscar a fost deja luat, nu? Il cam are lumea.

Pacat ca Cat`s Eye a fost cenzurat de italieni... Exista cineva care il subtitreaza si a ajuns la episodul 16, cu 17 anuntat in curand. Site-ul e aici.
Tessa
Terry e maggie

Terry@__@...nu stiu de ce am o presimtire ca la mine te referi...desi numele meu e Tessa..dar ma rog(daca nu, inseamna ca am inteles eu gresit >__>)
Iti multumesc pentru link-uri(cum am mai spus ador animeurile vechi...)pacat ca Cat's Eye nu e complet...o sa am rabdare pana e pus tot.
Lady Oscar a fost deja luat, nu? Il cam are lumea.

Zau..? unsure.gif pai uite ca eu nu il am...si l-as vrea foarte mult...daca il ai si poti(adica vrei) sa mi-l dai voi aprecia gestul^__^.

LE: Nu mai e nevoie...am aflat de unde pot sa il downlodez^^.
ruxi
nu se referea la tine, Tessa. Terry e Maggie e titlul dat de italieni pentru Miracle Girls. animeul nu il am, in schimb am mangaul complet. da nu-i cine stie ce....
Tessa
Ok...ma gandeam ca s-ar putea sa fie greseala mea XD(se mai intampla).
Hmmm...deci Miracle Girls nu e chiar asa de bun?....de obicei animeurile vechi au o poveste destul de buna, dar asta nu inseamna cu nu pot sa existe si exceptii...la urma urmei: exceptia intareste regula XD.
Noli
Si pana la urma cu aceste anime vechi ce se mai aude? sad.gif as da orice sa am in colectie toate aceste anime care au fost copilaria mea,am adorat aceste desene...daca poate cineva sa ma ajute sad.gif sa-mi spuna de unde pot lua aceste anime...eu le-am vazut in italiana,deci ar fi super sa le am in italiana,de japoneza nu mai zic,ca asta e limba de baza,dar am vazut si in franceza,deci nici limba asta nu ma deranjeaza,numai sa le am rolleyes.gif
Nessaja
Pentru animeuri in italiana poti incerca aici: http://tntvillage.org Nu au Fiocchi di cotone sau Miracle girls sad.gif dar au Mila E Shiro, Kimagure Orange Road, Tutti In Campo Con Lotti, Sandy Dai Mille Colori, Hilary, Kiss Me Licia etc. Sper ca te ajuta.
Noli
Multumesc mult...amintiri rolleyes.gif orice e de ajutor...am sa revin cu un edit cu toate animeurile din copilarie,si poate cine isi aduce aminte si stie ca acele anime au fost de exceptie,ma ajuta sa fac rost de ele... smile.gif
P.S. pe acel site trebuie sa ma inregistrez,sau e ceva ce trebuie sa fac pt a downloada?
Crystall
noup,pur si simplu cauti seria pe care o vrei si dld torrentii wink.gif
adabd
nu este pe torrenti. am cautat eu.
ruxi
multumim mult de link (momentan site-ul e down dar probabil isi va reveni). ce placere sa gasesti atatea animeuri old-school....

f bun si pt cei care vor Georgie in italiana (stiu ca erau destui) smile.gif
Crystall
e pe torrenti, ca dld eu seria Mila e Shiro. laugh.gif sper ca vorbim de torrentii de pe http://tntvillage.org/ biggrin.gif
Noli
Mie nu-mi merge link-ul...the page cannot be displayed...probabil are ceva acum,si va merge mai tarziu...
Edit dupa ceva ore : acum merge si la mine
adabd
Ba la mine merge. Chiar acum ma uit pe site.
Noli
Kisa...din animeurile copilariei,ce ai?Nu sunt din Bucuresti,dar am prieteni acolo,si asta ar putea fi o idee... smile.gif daca poti si vrei sa ma ajuti,sa-mi spui smile.gif ms oricum...de gasit eu am gasit Lady Oscar in italiana,sa il iau si in japoneza as vrea,sa fac diferenta,dar nu stiu de unde...am gasit si Magica Emi niste episoade,Mimi e la nazionalle di pallavolo 3 ep sad.gif mai caut...as vrea si Fiocchi di cotone per Jeanie...sunt multe pe care le vreau

o idee ar fi sa vizitati site-ul http://www.srn.it/animevideo/archivioita.php?&pageletter=N
cine este interesat de animeuri vechi...si nu-si aduce aminte de ele,le poate vedea aici...dar nu sunt ep,doar openingul fiecarui anime...asa mi-am adus eu aminte de ce am vizionat cand eram mica
Nessaja
Lady Oscar in japoneza cu subtitrare in engleza:
Torrent AVI: http://www.live-evil.org/
MegaUpload AVI: http://id-tv.info/anime/RoseofVersailles.aspx
SendSpace si RapidShare RMVB: http://www.himura-kaoru.com/forums/viewtopic.php?t=695 (ongoing, eu ma ocup de reincodari si voi termina repede)

Un alt site cu generice: http://regnodelleanime.gamesurf.it/
Noli
Despre regno delle anime stiam,doar ca e mai greu,pana te duci la fiecare litera,ridici mereu pagina,si m-am gandit ca cine nu e foarte interesat,nu va mai cauta...celalalt e mai usor,si de asta...dar eu mai gasisem asa un site,dar nu-l mai stiu...cand il gasesc,revin...multumesc oricum de linkuri...am luat si Terry e Maggie,mi-a placut foarte mult cand l-am vazut...mai caut Fiocchi di cottone,dar nimic sad.gif
haruhichan
buna, daca mai cauti fiocchi di cotone per jeanie, cauta pe youtube, e cineva care a pus primul episod, chiar in italiana.cauta chaiar asa titlu si il gasesti imediat.eu am vorbit cu tipa care l-a pus, e din franta si zicea ca ar vrea sa puna si in franceza, dar nu gaseste epp. am rugat-o sa mai cauta pentru mine in italiana.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.