Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bleach Getting Boring
Anime-Club Forum > Detaliat > Bleach
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Ranma-kun
Nu stiu cum vi se pare voua, insa mie mi se pare ca a cam scazut mult calitatea poveshtii o data ce s-a terminat partea cu Soul Society si acuma se lupta cu Bountzii. Parca nu mai e acelasi anime cand nu se lupta cu Hallows, nu inteleg de ce au bagat acei vampire-wannabes in poveste.

Cred ca daca mai continua mult cu bountzii am sa fac un re-bount, si ma las de serie pana cand scapa de bounti. laugh.gif
Scorpio
Ma e oricum mult mai bine decat la Naruto...care e un filler toata seria. Ce-i drept numai e acelasi dinamism, dar merge. Oricum povestea asta cu Bound o sa aduca si elemente noi....daca ati observat atat in noul intro cat si in outro-ul de la special o sa vina pe Pamant mai multi capitani si locoteneti...iar unii erau chiar comici laugh.gif

Eu inca ma mai uit la serie ca imi mentine interesul....spre deosebire de Naruto
Noaru
Bleach a inceput sa devina plictisitor pentru ca au intrat intr-un sezon de fillere. Au mers mult prea repede fata de manga si trebuie sa o lase sa o ia din nou inainte.

Te-as sfatui sa iei manga si sa o citesti... se pastreaza acelasi ritm nebunatic shi povestea e la fel de interesanta ca inainte.

Vor reveni shi in anime la povestea originala la un moment dat. Dar pana atunci avem fillere pe paine. Macar nu sunt chiar atat de proaste.
Ranma-kun
Eu nu ma uit la Naruto, asha ca nu compar. Am citit 20 de volume din manga acuma 2 ani jumate, si mi-a cam ajuns.

Tot ce vreau sa zic, e ca ultimele episoade au devenit foarte plictisitoare. Nu-mi prea place ca introduc elemente asha aiurea. Episoadele astea sunt evident un fillin pentru story ca sa lungeasca povestea, au mai bagat si nishte vampiri pe acolo.

P.S. e postam in timp ce a aparut postul anterior....
Trickster
Evident ca-s un filler, nimeni nu a zis altceva... ce sa faci daca saracii baieti cu anime-urile nu au si scenaristi. Si pe mine mai mult decat fillerul in sine ma enerveaza ca au schimbat stilul serialului cu el. De ce nu au putut sa faca din povestea de la ova 2 un filler, ar fi fost mult mai interesant (cu zaraki sa tot fuga dupa trenul ala biggrin.gif ).

Eh... satul si eu de bullshituri de-astea, dar macar tu bucura-te ca nu te-ai uitat si la naruto si nu ai vazut ce inseamna un sezon de fillere pe subiecte cretine gen ninja postasi, fata de ce era acolo povestea asta ii chiar decenta. Cine stie, poate un respiro de la ritmul fulminant dinainte nu o sa strice, si poate o sa revina cu forte proaspete. Si parca totusi se mai dezmorteste un pic si povestea asta cu bounto... sau poate mi se pare din cauza episoadelor duble.


Apropo, chestii de-alea cu toti locotenentii/capitanii veniti pe pamant erau si pe la sfarsitul ova-ului... oricum, ma indoiesc ca-s legate de poveste (si fostul generic avea scene care nu le-am vazut nicaieri).
Ranma-kun
Eu am citit manga-ul, acuma 2 ani jumate, pe cand citeam si naruto, si majoritatea nici nu stiau de existenta lui, insa am cam uitat la ce chapter ramasesem si s-a cam dus entuziasmul. Si avand broadband de 15 mbps la camin si 1 mbps acasa, mai de graba ma uit la anime-uri acuma.

Cat despre fillinuri, they suck, nush de ce li se pare asha de greu sa faca un story decent. De ex puteau sa faca un fel de turneu in soul society gen DB, sunt inca multe personaje ale caror skilluri nu le-am vazut, in loc sa bage bounto. Si de-o data Ichigo, the super-shinigami, si cu toata echipa lui, nu pot sa bata un amarat de vampir. Let's get serious people.
Trickster
Eu unul zic ca merita si anime-ul la Naruto... bine, si eu m-am uitat mai mult la el din cauza circumstantelor, dar e ok.
Apropo, o intrebare asa mai offtopic, la voi in camine nu-s blocate port-urile?

Si lipsa de logica din spatele bounto chiar ca e enervanta. Te-ai gandi ca daca soul society stiau de atata vreme de niste personaje atat de periculoase ar fi facut deja ceva... sau poate ca le place sa omoare doar quincy biggrin.gif.
Ranma-kun
Sunt, dar downloadurile http tot merg, si mai sunt site-uri de gen getitfido si altele care au destule anime-uri http.
In plus numai odc-ul si torrentele nu merg, dar alte programe de fileshareing merg, asha ca n-am probleme.
N-a spus nimeni ca Naruto nu merita, insa eu stiu actiunea din manga, si n-am chef sa ma apuc de anime, too long and I hate reruns.
Probably me
OK, dar orice numai nu turneu. Mi se pare un mare clişeu tema turneului īn fighting anime.

Gīndiţi pozitiv: măcar melodiile de pe genericul de final sīnt īn continuare interesante. smile.gif
Trickster
Si eu zic ca turneu ar fi cea mai proasta alegere, nu se potriveste deloc cu anime-ul. In afara de zaraki oricum nu as vedea pe nimeni interesat in asa ceva biggrin.gif.
Noaru
@Trickster

Da evident OVA 2 a fost in stilul vechi. Adica cel al animeului care ne-a prins inca de la primul episod. Din pacate stilul asta s-a pierdut de cand au inceput fillerele.

Zaraki este genial ca intotdeauna shi in OVA 2... nici nu ma asteptam la altceva.biggrin.gif

Bounto erau un fisier prafuit in colectia lu' capitanu ala researcher... care nu prea mai avea mare interes in ei, la fel cum era shi in legatura cu Quincy. Acuma daca p-ala il durea in cur de ei atunci prob nici Soul-Society nu prea le-a dat atentie.

@Ranma

In legatura cu faptul ca nu pot sa bata un amarat de bampir ... e relativ scuzabila treaba avand in vedere ca ei pe "pamant" aveau puterile limitate la ceva de genul 10-100 ori ( nu mai tin minte exact... ) shi cel mai probabil nu aveau voie sa foloseasca Bankai. Iar treaba asta apare mai tarziu in manga cand li se da voie sa se desfasoare pe deplin.
Ranma-kun
Stiu, insa totushi ma Sacaie faza cu bampirii.
Cat despre turneu, mie sincer mi-ar place mai mult decat bampirii. Daca turneurile sunt clisheu, atunci ce-s vampirii, common people let's get serious, vampires, can't they come up with something better.
Probably me
Aici cam ai dreptate. smile.gif
Anzai
Dreptate totala si absoluta!
sigur ca mai degraba as vedea un turneu decat niste vampiri care folosesc serpi??? huh.gif de fapt cel mai bine ar fi dak Ichigo cu toata echipa sa-r fi dus dupa Aizen si sa-l fugareasca pe el in loc de vampiri. Acuma ca ne-au lasat cu ochi in soare (ne uiam in sus dupa Aizen si Gin) ne mai baga vampiri. sad.gif
Scorpio
Eu unul daca vedeam turneu cred ca faceam urat....DBZ are turneu, Yu Yu Hakusou are turneu.....Naruto turneu....mai da-o in sufletul meu de turnee ca ala e un cliseu mai mare ca "vampirii" ca astia nu-s vampiri.....nu stiu la ce folositi o terminologie total eronata da ma rog....faptul ca seamana idea asta nu inseamna ca este si aceeasi

In plus cu ocazia filler-ului asta am aflat si ce-i cu Maki ... si poate se mai afla si alte lucruri interesante. Cat despre puterile lor...cum a zis si Noaru ei sunt limitati pe Pamant...in SS era alta treaba.
blueazazel
tocmai am ajuns la punctul cu "vampirii " ..si anume epsiodul 64 ...parerea mea e ca seamna cu sailor moon nustiu cel putin episodul asta(64) ...are aceleasi chestii ca la inceputurile seriilor sailor moon diavolii stau si rad in umbra si fac rau persoanjelor principale ..oricum inca nu cred ca o sa ma dezamageasca prea tare seria noua la cat de mult mi-a placut seria cu soul society ..oricum mai bine "vamiri" sau ce o fi decat banalele turnee
Probably me
Filler arcs sīnt cea mai perversă chestie care poate fi īntīlnită la serialele foarte lungi. Nu pot decīt să mă mir că sīnt o mīnă de seriale care n-au fost atinse de ghinionul ăsta.
Majin
hym...deci inca o mai dau baietii in sailor moon ? deci nu ma gab inca in blici biggrin.gif raman la plecarea lui aizen.
Trickster
Eu unul am asa, un gust amar in gura. Naruto o tine in continuare cu fillere, nici nu mai merita pomenit, dar si Bleach lungeste toata tocanita asta de vampiri prea mult. Nu vreau turneu, nu vreau papusi, nu vreau bampiri, deja vreau sa o ieie razna ichigo si sa-i omoare pe toti. Go go hollow power.
Pandel
de multe ori am impresia ca daca lumea afla ca episoadele sunt fillere, le vor cataloga ca fiind proaste. ma refer exclusiv la bleach. eu, spre exemplu stiam ca vor fi fillere la bleach, dar nu stiam incepand cu ce episod... asadar, cand au inceput cu bountou, mi s-a parut destul de interesant. desigur, povestea isi are si partile ei rele, dar daca ne punem pe cautat noduri in papura, gasim si la povestea din manga...
inainte de a cataloga fillere ca fiind de slaba calitate, intrebati-va de motive si cat de grave sunt acestea.
Probably me
Nu le catalogăm ca fiind slabe fiindcă-s fillers, la majoritatea a fost chiar invers: şi-au dat seama că e un filler arc după calitatea proastă. Ideea e că le-am văzut şi vorbim īn cunoştinţă de cauză.
Trickster
Trebuie sa intelegi ca noi suntem fani ai firului epic principal, si eu unul intotdeauna am urat arc-urile, orice tentativa de a se interpune intre mine si evenimentele care ma intereseaza. Nu ti se pare enervant sa apara brusc o poveste de calitate dubioasa, fara nici o legatura cu evenimentele de pana atunci (in mare), sa se desfasoare si sa plece fara a lasa vreo urma sau element relevant? Adica ce, dupa ce o sa se gate fillerul o sa-l mai tina minte cineva? Nici nu conteaza daca raspunsul e da sau nu, ca oricum e doar o poveste izolata. Eh... macar sa fi pastrat cu succes esenta seriei, sa se fi dus in pestera aia de sub magazin si sa toace hollow pana se plictiseste ca tot acolo ar fi fost - in momentul asta avem un serial diferit, nedorit, asa ca tot degeaba.
Probably me
Nu le catalogăm ca fiind slabe fiindcă-s fillers, la majoritatea a fost chiar invers: şi-au dat seama că e un filler arc după calitatea proastă. Ideea e că le-am văzut şi vorbim īn cunoştinţă de cauză.
Pandel
hai sa ne gandim putin la realismul unui fir epic: cat poate sa dureze lupta cu aizen si cu gin? undeva trebuie sa se termine, nu? iar viata lui ichigo va merge mai departe, poate cu alti dusmani la orizont. exact asta se intampla si acum: aizen si gin au planuri mai marete, deocamndata. trebuie sa recunoasteti ca, daca la acel moment aizen si gin ar fi fost invinsi (atat in anime cat si in manga), am fi ramas cu totii cu un gust amar si cu intrebarea "atat?!". retragerea lor momentana nu face decat sa adauge putin suspans. dar pana sa se intoarca ei, trebuie sa se intample ceva, nu?! apar bountou. e adevarat, cam prea convenabila aparitzia lor ABIA acum, dar nu e un capat de tara. asa cum am mai spus, si la poveste din manga putem gasi noduri (de ce ichigo ii vede pe shinigami abia din momentul cand o vede pe rukia? lupta cu hollows se ducea de mult...)
asadar, bountou au potentialul de a fi niste dusmani puternici si care sa dea batai de cap. ramane de vazut daca va fi asa sau nu. dar pentru a vedea asta, trebuie sa urmarim fillerele, nu? ceea ce multzi dintre voi nu facetzi.
Trickster
Pai se intampla ceva pana apar ei iar, doar manga-ul cum s-a descurcat? Plus ca am mai zis, filler-ul asta nu aduce nimic la firul epic principal, nici un fel de evolutie, doar stagnare si poveste plictisitoare. Nu s-ar fi luat nimeni de el daca era interesant, de exemplu ova 2 a fost ok. Cat despre chestia cu Ichigo si vazutul de shinigami... s-a intamplat ca Rukia sa fie primul shinigami pe care-l vede, atata tot, nu?
Pandel
de manga nu stiu ca n-am citit.
apoi.. in viata, nu exista fir epic principal, ci mai multe care se intersecteaza. evolutie... am vazut aseara episodul 78 si am observat si evolutie in ce-l priveste pe ichigo (avea de gand sa faca un plan, era deprimat. pana l-a readus renji cu picioarele pe pamant). iar ishida are parte de o evolutie cel putin la fel de insemnata ca aceea din manga (avand in vedere ca el este cel vizat de bountou si ca leaga o prietenie stransa cu o bountou rebela).
din punctul meu de vedere, acest fir epic este cat se poate de interesant.
Probably me
Pandel, īn serialele de cursă lungă există episoade filler şi există filler arcs. Filler eps sīnt o necesitate, recunoscută de autorii originali, pentru a relaxa spectatorii īntre două arce de poveste. Sīnt create de autorul īntregii serii şi au acelaşi feeling şi calitate ca restul.

Īn schimb filler arcs sīnt o imensă prostie. Īn primul rīnd că sīnt sensibil diferite de restul. Orice spectator care urmăreşte un serial cu plăcere va īncepe să prindă "ritmul" poveştii originale. Am simţit schimbarea din acest arc īnainte de a afla că este filler. Personajele se comportă mai mult sau mai puţin ciudat, subiectele variază de la ciudat la extravagant. Pe scurt, nu e Bleach cu care ne-am obişnuit.

Şi mi se pare normal, pentru că se ia un om oarecare, sau mai mulţi, şi li se zice "aveţi de făcut un filler de X episoade pīnă se īntoarce şeful". Evident că iese altceva. Chiar dacă respectivii sīnt colaboratori apropiaţi ai autorului, una e să creezi povestea din plăcere, cu toate personajele īn cap, cu o cunoaştere intimă a lor pīnă la un nivel care depăşeşte ce apare īn poveste, şi alta e să lucrezi la comandă, īncercīnd să ghiceşti ce e īn capul autorului.

Istoria a dovedit că filler arcs sīnt proaste per ansamblu. Ies īntotdeauna aiurea şi nu fac decīt să-i scīrbească pe spectatorii fideli, chiar dacă fac o concesie şi se uită. Dar īnseamnă īncasări īntr-o perioadă īn care altfel studioul n-ar lua nimic, aşa că se vor practica īn continuare.
Majin
aseara am ajuns si eu la phampirashi...neee...boring stuff in comparatie cu ce o fo pana acum. noroc ca lau bagat pe abarai pakolo.derturile lui cu ichi-nii-chan mai baga ceva umor in eps.dar atat.dar , tre sa recunosc ca, fillerele din blicigo sunt mai bune ca cele din naruto. in ultimu eps scos la naruto dubberu baga o replica geniala exact inainte sa se termine genericu : "God, pls stop this filler ! I beg u ! " smile.gif)
SaiyaJin
Da bai frate super dezechilibrata actiunea, mai intai ne face sa credem ca Ichigo e asa puternic de se misca cu viteza luminii (flash steps), si dupaia apare un pitigoi cu niste serpi si deodata fraieru de Ichi nici nu poate sa-l atinga ohmy.gif, i am bored with it...for now dry.gif
Pandel
expuneti teoria fillerelor si cat de proaste sunt ele in general, dar nimic despre ce face ATAT de prost filler-arcul de la bleach. exact ce spuneam la inceput... nu dati sansa episoadelor, in primul rand, pe motiv ca-s fillere.
nu zic nu, sunt slabe episoadele dar au suficiente lucruri bune cat sa ma tina apoape. si daca stau bine si ma gandesc, bleach incepuse sa devin slab dinainte de a trece la fillere, inca de pe cand se lupta ichigo cu byakuya (multa vorbarie aiurea si foarte putina bataie lungita pe durata a 3-5 episoade).
Probably me
Majin, ce-i drept e drept, ca să văd un episod recent din Naruto de la cap la coadă trebuie să-mi bag unghiile īn carne. Dar īn general le-am vizionat pe fast-forward.

Pandel, deja intrăm pe teritoriu subiectiv. Eu cel puţin am văzut episoadele, am decretat că-s slabe şi am aflat abia ulterior că mă aflu īn plin filler. Deci nu poţi să zici că am fost influenţat de asta. Dacă ţie īţi plac e foarte bine, şi eu aş vrea să mă pot bucura de Bleach chiar dacă-i filler, doar că nu pot.
Trickster
Ahem, nu insulta lupta Ichigo/Byakuya, am stat cu sufletul la gura pe parcursul ei biggrin.gif. Si trebuie sa spun si eu ca si Probably me, m-am uitat la filler si am zis ca nu-mi place, nu m-am apucat sa vorbesc ca sa ma aflu in treaba - pur si simplu ma plictiseste si am impresia ca personajele se strica. Si la dialoguri mi se pare ca a scazut calitatea, ca sa nu mai vorbim de ce a zis si SaiyaJin - actiunea a luat o intorsatura bizara, dezechilibrata (eu o pun in spatele chestiei aleia cu puterea shinigami e limitata cand sunt in lumea noastra ca sa nu faca prapad).
Pandel
faptul ca puterile shinigami sunt limitate in lumea reala il stiam cu totii inainte de fillere. oricum, am inteles ideea: nu va place si cu asta basta. nu are rost sa mai miltez pentru.
diferenta se va observa cel mai bine cand va fi reluata povestea din manga.
Trickster
Ok, e un pic offtopic, dar s-a intamplat ce s-a intamplat si am revazut cateva episoade din naruto/bleach dinaintea fillerelor. Si ce surpriza, se simte diferenta in faptul ca mi s-au parut mai interesante niste episoade noi. Refuz sa cred ca-s eu de vina.

Fillers go away.
By@kuy@
QUOTE(Ranma-kun @ Apr 7 2006, 12:19 PM)
Nu stiu cum vi se pare voua, insa mie mi se pare ca a cam scazut mult calitatea poveshtii o data ce s-a terminat partea cu Soul Society si acuma se lupta cu Bountzii. Parca nu mai e acelasi anime cand nu se lupta cu Hallows, nu inteleg de ce au bagat acei vampire-wannabes in poveste.

Cred ca daca mai continua mult cu bountzii am sa fac un re-bount, si ma las de serie pana cand scapa de bounti.  laugh.gif
*



Ranma-kun has a point there!!!
Acesta este cea mai nashpa parte din anime.... cea cu Bountzii!!!
Cel mai faina este patrea cu lupta din Soul Society ohmy.gif WOW!!! Ce lupte s-au dat acolo....rareori mai vezi asha ceva!!!
Sper sa treca repede de faza aceasta cu Bountzii aia ca e cam plictisitor!!!
Unde sunt Luptele acelea din Soul Society si mai ales unde este Aizen!!!
I want to know!!!! icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Trickster
S-a mai zis, e filler arc, prin definitie nu are nici o legatura cu firul epic principal. E doar asa, de umplutura, ca sa capete manga-urile un avans mai mare... eh, traim si suportam, eu unul ma uit in asteptarea momentului cand Ichigo o sa-i capaceasca bine de tot pe bounto astia, sper sa plezneasca cateva capete, sa curga sangele garla, sa vad creier de bounto pe asfalt, sa am si eu satisfactia ca face cineva ce vreau eu sa fac in momentul asta. Si sa fie si vreo papusa de-aia din alea 3 noi (leul imi place, ii tare tongue.gif) pe undeva pe-acolo prin public, ca si victima colaterala.
Rogue
Pe mine ma enerveaza la culme momentele astea care se vor tare comice cu papusile (in care eu nu vad nimic amuzant)... Nu puteam sa il suport pe Kon, dar pe inca trei ca el.
De-abia astept sa se revina la povestea principala, era muuult mai palpitanta.
jeddithe
Chiar daca e filler povestea nu este chiar asa de proasta... Ichigo si Rukia cam au dificultati cu bountou si e nevoie de ajutorul shinigami-ilor din Soul Society pt a castiga. Si... oare story-ul chiar nu are legatura cu cel principal? Poate ca, Karya vrea sa ajunga langa Aizen ca se tot pomeneste de putere suprema, ca bounto vor conduce Pamantul etc...

P.S. Nu am citi manga [inca] asa ca se poate sa spun prostii tongue.gif
P.P.S. Papusiile noi pot fi enervante...
Mikael
filler sucks, la fel cu sa dus drq naruto acuma se duce si bleach, dar macar cei de la bleach au fost atat de inteligenti incat mangaul sa continue story-ul principal, si oricat de interesanta ar fi povestea it still sucks, pt ca actiunea si tot sunt multa mai intense la story-ul principal, iar in comparatie cu sotry-ul principal fillerul asta este egal cu zero.
rogueman999
Tocmai am vazut ep 87 si lucrurile incep sa se miste un pic. Tot pe bounti, dar nu mai e doar mindless battle. Si cred ca-mi place Head of Research (de vice-ul lui imi placea de muult tongue.gif)

Si pls nu mai comparati cu naruto... naruto is unwatchable now. Si problema nu sint fillerele ci faptul ca au plecat niste oameni din echipa si ei au continuat oricum si-au sperat ca n-o sa fie diferenta. Numa ca se pare ca cel/cei care au plecat erau cu talentul... Mai degraba as incerca un google si-as cauta ce anime-uri fac acum oamenii care nu mai sint decat sa ma uit la ce ep scot acum. Heh... n-as fi foarte surprins sa-i gasesc la bleach.
Probably me
Păi şi la Naruto manga a continuat normal. Īn general se separă manga de anime atunci cīnd se ecranizează, exact pentru genul ăsta de cazuri. Dacă studioul are chef să masacreze anime, īi priveşte, fanii manga nu-s afectaţi.
Duncan
QUOTE(Mikael @ Jul 3 2006, 04:28 PM)
filler sucks, la fel cu sa dus drq naruto acuma se duce si bleach, dar macar cei de la bleach au fost atat de inteligenti incat mangaul sa continue story-ul principal, si oricat de interesanta ar fi povestea it still sucks, pt ca actiunea si tot sunt multa mai intense la story-ul principal, iar in comparatie cu sotry-ul principal fillerul asta este egal cu zero.
*




Nu fi atat de sigur. Am citit manga bleach si cu fillere. De fapt , cred ca era cu fillere. Era exact intre povestea post Aizen si bounts. Exact pe la primele aparitii lui Renji pe la scoala lor'n'stuff.
Trickster
Eu tin minte ca au si aparut baietii rai cam la cateva capitole dupa partea cu Soul Society. Ca a fost o pauza de respiro cu greu poate fi numit filler... oricum, nici bounto arc nu mi se mai pare chiar atat de penibil de vreo 2 episoade...
L@dy D@rkness
Pai pentru mine nu este boring, pt k sunt cam n00b nu prea am vazut animeuri sio acum ma uit la bleach, deci i don't find it boring at all, dar pt cei cu "experientza" in anime se poate.
Ranma-kun
Trebuie sa citeshti tot topicul ca sa intelegi. Eu vorbeam doar despre Bounto "Saga" nu si restul. Sunt nishte episoade fara nici un rost in povestea centrala care sunt introduse numai pentru a face mai multe episoade asha de dragul numerelor si al banilor. Povestea e mediocra fata de restul anime-ului si e trasa de par rau.
Fillere-le in general nu sunt apreciate de fanii consacrati si sunt facute in scop comercial si din cauza incompetentei echipei si a autorilor care nu sunt in stare sa dezvolte povestea principala si de aceea inventeaza tot felul de prostii.
Crystall
laugh.gif veeeeeeeeery true tongue.gif dar cel putin, fillerele astea sunt un pic mai interesante fata de cele de aqm 10 ep, au inceput si ei sa se mai agite nitel. si, bineinteles, ichigo o sa se enerveze iar si o sa-i bata mar pe bounto dry.gif si dupa asta va urma, probabil, actiunea adevarata. at least, i hope so... unsure.gif
Trickster
Pai cam asta-i planul... biggrin.gif

Au fost si ceva zvonuri (deocamdata infirmate) ca pe la episodul 102 ar fi intrat un nou ending "El Mirador" by nobodyknows+, care dupa denumirea spaniola ar fi dat de banuit ca atunci s-ar fi gatat si arc-ul Bounto... n-a fost sa fie sad.gif
blueazazel
well ...intradevar episoadele cu bounto au fost cam de cacao...dar din cate am vazut in noul opening ( ep. 98) apare aizen si multe faze ...noi ..deci faza cu bounto e pe sfarsite biggrin.gif:D:D
Muza chan
Tocmai am vazut episodul 98: Clash! Zaraki Kenpachi vs. Ichinose Maki, si de data asta am fost multumita pe deplin. Din nou un episod bun, ca cele din vechea serie, de dinainte de seria cu Bounto. Mi-a placut Kenpachi, modul in care se comporta, cum gandeste, cum lupta (eu oricum eram fan Kenpachi! tongue.gif ). Ne demonstreaza ca e un tip complex.
S-ar putea ca anime-ul sa-si fi revenit rolleyes.gif , astept cu nerabdare sa vad ce va urma...
Trickster
Adica Kenpachi stresant, la care-i place vorbaria? Ii lipseste pasiunea, serios... asta si ramane cel mai stresant lucru la tot fillerul (ca povestea s-a mai dezmortit) - reinventarea personajelor, prea le arunca in carca reactii si trasaturi noi... poate-s doar eu prea tipicar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.