Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Karin
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Comedy
Ranma-kun
A vazut cineva acest anime ?
A ajuns deja la ep 19, e inca in productie. Mie mi se pare foarte funny, e un fel de vampire high-school romance comedy anime.

Story-ul se invarte in jurul lui Karin, o fata de vre-o 14 ani care face parte dintr-o familie de vampiri, insa ea in loc sa "consume" sange, il produce, ceea ce ii creeaza diverse probleme in viata de zi cu zi. Pe deasupra ea traieshte ca o fata normala si merge la scoala.

user posted image
Coyotee
Hehe, se pare ca mai sunt si altii care urmaresc Karin.

E adevarat ce a zis Ranma despre el. E super funny. laugh.gif
LordMethos
etooo .. ep 20 out and dlded tongue.gif
chiar mistooo biggrin.gif
its a must see:D
Animal
Indeed...e chiar misto.Anime-ul e amuzant si personajele sunt super dragute in special Karin,Anju si Boogie(de unde au scos ei BGE ?) biggrin.gif (Usui has a mean look asa ca nul pun biggrin.gif).
Printre cele mai tari faze de pana acum a fost:cand a venit Karin la fratisu la scoala ... si obiectul care i la dat ... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif mam cracanat de ras cand am vazut cu ce a venit smile.gif smile.gif
Coyotee
QUOTE(Animal)
...Boogie(de unde au scos ei BGE ?) ...


Numele corect e BGE, nu Boogie (cine a tradus asa a facut o adaptare).
Kanessj
Intradevar, Karin este un anime super mishto, si super funny!
E singuru anime ongoing pe care-l mai vad acu' ca Black Cat s-a terminat! And its really cool! smile.gif
Episode 20 you say Methos...lets see... biggrin.gif
friderika
Eu nu am auzit de Karin,dar imi place f mult daca este vorba de vampiri.Pot sa stiu la ce program va uitati si la ce ora este ca sa ma uit si eu,please icon_twisted.gif
Animal
"Eu nu am auzit de Karin,dar imi place f mult daca este vorba de vampiri.Pot sa stiu la ce program va uitati si la ce ora este ca sa ma uit si eu,please "

Amuzant smile.gif ... Ideea e ,friderika, ca nu exista Karin la TV ci doar pe DC++. Daca stii sal folosesti te informez ca sunt 4 huburi specializate pe anime-uri.In caz ca nu stii sa-l folosesti sunt oameni dispusi sa te educe in ale DC++-ului.

Ma rog...the point is ca,Karin exista doar pe internet si nu este difuzat pe nici un post TV.(m-am repetat sa fie mai clar)
friderika
QUOTE(Animal @ Apr 9 2006, 11:34 PM)
"Eu nu am auzit de Karin,dar imi place f mult daca este vorba de vampiri.Pot sa stiu la ce program va uitati si la ce ora este ca sa ma uit si eu,please "

Amuzant smile.gif ... Ideea e ,friderika, ca nu exista Karin la TV ci doar pe DC++. Daca stii sal folosesti te informez ca sunt 4 huburi specializate pe anime-uri.In caz ca nu stii sa-l folosesti sunt oameni dispusi sa te educe in ale DC++-ului.

Ma rog...the point is ca,Karin exista doar pe internet si nu este difuzat pe nici un post TV.(m-am repetat sa fie mai clar)
*


Atunci te rog frumos sa-mi dai adrese de hub ca stiu sa o folosesc rolleyes.gif iti multumesc wub.gif
thira_chan
ahh da l-am vazut si eu cred ca in 3 zile m-am uitat la tot serialul... noaptea nu puteam sa ma culc fiindca trebuia sa ma uit la el si pe cand sa-mi dau seama era deja 9 dimineata si nu mai puteam nici sa ma ridic in picioare de oboseala... oricum foearte super animeul.... BGE mi-a placut mult cu commentariile lui ... heh
si Anju era foarte draguta dar mult am mai ras de vampire hunter cel tanar, acuma nu-mi aduc aminte numele... dar si acuma imi vine cum zice ohh Karin-san ... u accentul lui

eu nu de pe dc++ l-am ci l-am downloadat direct desi se poate gasi si ca torrent happy.gif
akane.clau
Eu l-am vazut pe youtube,.... biggrin.gif mi-a placut f mult! e super funny!
Tenshi
Ok, m-ati facut curioasa asa ca tocmai am urmarit primele doua episoade pe YouTube. And I was like O.o ... in a good way, he he.

Grafica nu e nush ce, insa combinatia de creepy + funny + cute e captivanta. ^_^ O sa ma mai uit, noroc cu YouTube ca nu mai trebuie sa ma chinuiesc cu torrenturile. Rabdarea imi cam lipseste... ^^''
DarkRaitei
Hmm....hmm...well i guess it had to happen, macar e un nou tip de anime cu vampiri...daca i poti zice anime cu vampiri..totusi pot zice ca mia facut placere sa il vizionez si da merita vazut, desi i cam greu sa faci rost de el da noh...
Noi chi
Si eu am vazut animeu si mi sa parut destul de amuzant destul de bine realizat etc. Eu il recomand oricui ca e super funy.
Kagome-chan
Pt mine este inca on-going. Este atat de funny!!! Il recomand tuturor! Aaaa! Ranma, ai zis ca povestea se invarte in jurul unei fete de 14 ani. A spus clar ca are 16 ani in episodul 14. Ma ii ka. E super interesanta ideea! biggrin.gif
Potteritza
Am vazut doar primele episoade, dar povestea mi se pare, daca nu ceva iesit din comun, amuzanta. tongue.gif . Ca personaj care mi-a atras atentia as vorbi de Anju.
"Anju is very soft-spoken, and her vampiric nature has not yet been fully awakened at the start of the series. She controls a horde of bats, which watch over Karin during the day, and she also has the power to erase the memories of humans, a power which Karin herself does not have. Based on her behavior, she appears to be the most mature member of the Marker family. Anju is very attached to her sister and occasionally becomes jealous of those who are close to Karin."
Pentru cei care nu au vizionat inca seria, sunt interesati, si nu au rabdare cu torrenturile, dar vor totusi sa aiba seria pe suport magnetic( nu doar sa o vizioneze pe youtube), un link : http://anime-empire.com/index.php?page=episodes si alegeti "Karin". smile.gif (ok, e adevarat ca se poate downl si de pe youtube, dar acolo episoadele sunt impartite in 2-3 parti)
Van Dan
QUOTE(Coyotee @ Apr 7 2006, 12:46 PM)
Hehe, se pare ca mai sunt si altii care urmaresc Karin.

E adevarat ce a zis Ranma despre el. E super funny. laugh.gif
*



si de unde il scoateti? vreau si eu sa-l vad am tot cautat dar nu am gasit nimic
andrutz4
imi place animeul asta... si eu tot pe youtube l-am vazut biggrin.gif . Animeul e supe funny si putin echi, dar tot super e!!! tongue.gif
Kagome-chan
Echi? Hmm...Poate numai dupa opening! laugh.gif Dar, cum ai spus, foarte putin. laugh.gif
kaeru
Van Dan, am eu toata seria. Daca esti din buc, si te intereseaza, da-mi un pm.
Potteritza
Ok. Deci a durat cam mult pana am terminat anime-ul, asta fiindca am prostul obicei de a vedea mai multe serii simultan sleep.gif
De pe la episodul 22 am intrat intr-o stare de depresie, si la un moment dat in ultimul episod ( si in ultima parte a penultimului) am simtit ca imi vine sa ma arunc pe geam dry.gif
Oricum, mi-a placut sfarsitul; iar seria e bunicica tongue.gif Anju ramene preferata mea tongue.gif Dulcica si freaky in acelasi timp...
Cum a zis un user de pe youtube :
"I've seen monsters, giant snakes, and some seriously freaky crap, but despite all that... Anju is still the only one that scares the living hell out of me." laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Blue Rose
Cred ca Karin e printre putinele anime-uri cu vampiri relaxsante, ''usoare'', sau amuzante.(sau cel putin asta cred, eu).
Nu m-a impresionat prea mult Karin. Adica cand am vazut ca e cu vampiri ma asteptam la ceva mai interesant, dar n-a fost altceva decat o poveste in care sunt prezentate diferite aventuri prin care trece personajul principal, scholl days...bla, bla, bla(ma intreb si acuma, oare ce vroiam altceva..? huh.gif ) -cateodata ma facea sa rad. E dragut, dar uneori e cam prea plictisitor, si mai are si 26 de episoade. dry.gif

Tenshi
Cu toate ca are 26 de episoade "lejere", chiar m-a captivat. Karin nu e deloc o serie plictisitoare. In ciuda faptului ca e plin de scenele exagerate tipice anime-urilor (de ex. mamma's shoe *rofl*), personajele sunt bine conturate si legatura dintre ele este puternica.

Si nu e deloc echi. Well, cateva faze, dar nu asta e ideea. :D

O recomand tuturor cu caldura. E atat de funny! Pentru cei mai grabiti sau care nu au rabdare sa downlodeze torrente sau de pe DC++, gasiti toata seria pe YouTube, fiecare episod fiind impartit in trei parti, iar calitatea e rezonabila.

Finalul a fost destul de interesant, mi-a placut faptul ca a dat de inteles ca cei doi au ramas impreuna.



Concluzia: KARIN IS SO EMBARASSING!! :D:D:D
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.