Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: My Artworks
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
BladeDancer
user posted image

user posted image

aste-as ale mele

sper sa va placa
Kisa
Nice work! Keep it going!

Dar poate postezi si ceva mai original ca sa zic asa... fara sa fi avut un model. /happy.gif
BladeDancer
Uite care-i chestia:

Io am avut un tutorial de des pers. DBZ stile. :cry:

Incerc sa-mi fac stilu' :wink:
Kisa
K! Sumimasen! Doar ca sa desenzi ceva existent deja nu e prea greu. Mai greu e sa fii inventiv.

Sumimasen!
Uje
Kisa-san, a copia e doar o treapta in evolutia desenului. Toti am copiat stilul desenului animat preferat (sau ce model si-a ales fiecare) inainte de a ne forma un stil cat de cat original. Nu poti cere cuiva sa sara deodata de la un stil la altul. E un proces indelungat. Eu am inceput sa desenez in stilul Sailor Moon in clasa a 4-a/5-a si nu am incetat decat in a 9-a cand am dat de Saber Marinoettes si m-am apucat sa imit acel mod de a desena. Chiar daca faceam un personaj ce nu apartinea unei animatii/BD/manga deja existente acesta avea trasaturile stilului ce ma influenta. De abia prin a 12-a am inceput sa ma detasez cat de cat de un stil deja "prelucrat". Si o sa mai dureze mult si bine pana cand o sa fac ceva "original".



BladeDancer, deseneaza in continuare, nu te lasa happy.gif O sa vina alte desene animate care te vor influenta si daca pasiunea pt. desen nu te va parasi atunci poate te vei stradui sa-ti formezi un stil original.



Un sfat pe care-l poti urma acum este in privinta conturului. Dupa ce termini de conturat sterge creionul, ingroasa linia unde este nevoie (radiera tinde sa subtieze linner-ul, cerneala..etc) si apoi coloreaza. Creioanele hb/b sau grafit nu prea dau bine cu cele colorate.
BladeDancer
Pai mie mai imi plce shi Stilu' SAKURA WARS :suki:
Da ii foarte complicat pt mine,de aia am inceput cu DBZ. /^_^

user posted image
user posted image
uite Kisa_san am mai pus niste des. pt tine :wink: .....Ca sa la comentezi



/^_^ /^_^ /^_^ /^_^
:weee: :weee:
Kisa
QUOTE(BladeDancer)
uite Kisa_san am mai pus niste des. pt tine :wink: .....Ca sa la comentezi


Desenele le faci pt tine, pt ca te fac pe tine sa te simti bine. Cat despre partea cu comentatul, nu pot pt ca nu sunt indreptatita intrucat nu am studii de desen or anything. Ce am zis cu "originalitatea" a fost pur si simplu o idee. Oricum, desenele tale imi plac. Ce ai zice daca ai desena un personaj in miscare or smth? :wink:
BladeDancer
just kidding cool.gif
Asra
biggrin.gif keep on working, chiar daca au inceput cu stilul asta nu-i nimic, ai destul timp sa-ti faci propriul stil smile.gif incearca sa stergi liniile de la creion dupa ce le ink-uiesti (cu ce le-oi face tu pe deasupra cu negru) si foloseste creionul cu care desenezi pt unele umbre in combinatie cu creioanele colorate
BladeDancer
http://i3.photobucket.com/albums/y73/CriptLord/sdfsdf.jpg tongue.gif
uite una noua.........
Rezo The Red Priest
Wellllllll....itsa something....dar eu cred de fapt eu am o problema cu sanul stang:P park un pic offset. Ochii ff cool
Lady_Megumi
charming! Imi place jocul de lumini si umbre! (I'm a sucker for that) biggrin.gif

Crina
BladeDancer
user posted image
user posted image
Pt ca mi s-a dus topicu(oricum nu mai vbea nimeni de lucrarile mele)
am mai facut unu'............ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
sper sa mai imi datzi sfaturi.............Stiu ca nu is prea grozave dar asta o sa seschime dupa ce imi iau niste manuale..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif


cool.gif
CyBeR
QUOTE
Regula e una si simpla (daca va fi cazul, revin cu adaugiri): Fiecare user are dreptul la maxim 2 topicuri personale

Desi regula zice asta, nu vad rostul pentru care ai creat un topic nou avand in vedere ca topicul tau cel vechi inca exista. Daca mai doreai sa postezi un desen nou, era de ajuns sa-l postezi la topicul pe care il aveai creat deja. Am unit cele doua topic-uri, avand in vedere ca este putin mai mult de o luna diferenta intre ele. Asa chiar nu vad rostul creerii unui topic nou.

P.s > Imi place desenul cu tipa in rosu...celalat ma zgaraie pe retina din cauza scrisului rosu si al craniilor care chiar nu aveau ce cauta in imagine. A...si nu se scrie "thru" ci "through".
Alexander
Dude deci... nu e slujba noastra sa ne incurajam intre noi, asa ca:
Ceea ce ar trebui sa faci e sa te opresti din copiat personaje din animeuri si sa faci niste tutoriale.
Ur drowings suck...But have a nice day! rolleyes.gif
kaeru
BladeDancer, nu conteaza daca copiezi sau nu pers din animeuri. Nu conteaza daca desenezi dupa tutoriale, sau dupa print screenuri din animeuri. Nu conteaza daca desenezi dupa natura, ralitate sau manga.
Imortant e sa desenezi.
Si cu timpul vei progresa.
Toti oamenii cand incep sa faca ceva incep prin a copia si abia apoi, in timp, isi descopera propria cale de a face acel lucru.
Tenshi
Adevar ai grait, Kaeru. v_v
Blade Dancer, daca vrei sa-i faci critica, ce-ai zice sa o faci un pic mai bland? Mi se pare cam rautacios sa-i urezi cuiva "o zi buna" dupa ce i-ai spus ca desenele lui sunt oribile...
Alexander
Eu am facut comentariul si chestia cu 'Have a nice day" am spus o ironic.
Cand vine vba de desen trebuie sa te opresti din copiat la un moment dat, si nu pt ca iti spun eu ci din proprie initiativa.
Va rog apreciati macar faptul ca sunt sincer, sau voi preferati sa fi ti mintiti? Nu cred ca daca vin aici si spun:"Dude, sunt tari, dar mai ai un pic de lucrat" rezolva ceva, in schimb daca vin si ii spun ceea ce gandesc poate o sa o faca pt el. Si asa imi dovedeste si mie cat de eronat am putut judeca.
kaeru
Nu e nevoie nici sa jignesti, nici sa minti.
Era destul daca ii spuneai ce anume a gresit si cum sa corecteze, dar in nici un caz ca desenele sut catastrofice. Asta nu ajuta la nimic.
Sunt de acord cu tine cand zici ca lumea de pe forumul asta se extaziaza prea repede si intra in orgasm (scuzati exprimarea) cand vede lucrari care sunt doar a unor incepatori in ale desenului. Si incepatorii, au nevoie si de incurajari, recunosc, dar in primul rand de o critica la obiect.
BladeDancer
People am facut rost de manuale o sa pun ceva soon.......y hope
Nu de alta da am nevoie de ajutorul vostru la critica(adica sa-mi spuneti pe ce mai tre sa tocesc) smile.gif
Off topic: By the way do any of u have ranma1/2 seria anime sau movie? unsure.gif
klara
QUOTE(kaeru @ Mar 22 2006, 02:23 PM)
Nu e nevoie nici sa jignesti, nici sa minti.
Era destul daca ii spuneai ce anume a gresit si cum sa corecteze, dar in nici un caz ca desenele sut catastrofice. Asta nu ajuta la nimic.
Sunt de acord cu tine cand zici ca lumea de pe forumul asta se extaziaza prea repede si intra in orgasm (scuzati exprimarea) cand vede lucrari care sunt doar a unor incepatori in ale desenului. Si incepatorii, au nevoie si de incurajari, recunosc, dar in primul rand de o critica la obiect.
*



blink.gif blink.gif huh.gif hahahaha good one
BladeDancer
blink.gif blink.gif blink.gif What's that supose to mean? blink.gif blink.gif blink.gif
Tenshi
Inseamna ca atunci cand vezi un desen facut cu laba gastei, nu trebuie sa-i spui autorului ca deseneaza supercool, ca mai rau ii faci. Mai bine ii arati unde a gresit si il ajuti cu niste sfaturi bune (iar daca nu te pricepi, mai bine nu spui nimic decat sa scrii vesnica fraza: "Sunt soooper desenele, tine-o tot asa" >.> ).
Se vorbeste deja la general, nu trebuie sa te simti prost sau ceva...
BladeDancer
oook y guess dry.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.