Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spawn
Anime-Club Forum > Non-Anime > Seriale si Filme TV
CyBeR
Ar fi impropriu zis Spawn 1, 2, 3 avand in vedere ca cele 3 filme sunt de fapt cele 3 sezoane ale seriei animate Spawn, incheiata fara a fi terminata de HBO (sezonul 3 se cam incheie in coada de peste).

Spawn este probabil cel mai bun personaj de comix-uri trecut pe micul ecran. Ca si Spider-Man, este un personaj introspectiv, doar ca suferinta sa este alta, mai intensa. Cauta sa-si gaseasca locul, iubirea, destinul...

Cine a urmarit seria pe HBO cand a rulat sau cine a gasit filmele este invitat sa posteze pareri pe aici.
^Dash^
Seria Spawn cum o stii tu nu va mai fi continuata... dar se va face totusi un side story numit Spawn: The animation, care va fi un film stand alone si va fi produs de cu totul altcineva, asta reflectandu-se si in grafica (spun ei mai realista), cat si in redesign-ul personajelor. Nu stiu data lansarii, dar se pare ca este aproape.

Recomand Comix-ul... am citit ceva din el si pot spune ca e excelent.
HEartLES
Dash , nu vrei sa fii putin mai clar in afirmatii si sa ne dezvalui si noua numele exact al celebrului comic rolleyes.gif ?
Intreb asta pentru ca sunt o groaza de titluri ..Spawn - Blood Feudal , The dark ages , hellspawn , simony , the undead ..si cred ca lista poate continua . Despre Spawn - the animation puteti citi si chiar urmari un scurt trailer aici
Alexander
Spawn, prima revista a fost Spawn. Dupa care au facut feudal Spawn, ca o idee de marketing - sa si scoata mai multi bani etc...
Ms de trailer!
Tezeu
Cele trei sezoane sunt interesante... nu se compara cu filmul care e cam varza, desi consider ca Spawn nici nu incepe in a-l depasi pe Bats (sunt mare fan Batman si JL, probabil si de aceea tin cu tipu' cu bani in costum negru)

P.S. Am toate trei Spawunurile sub forma de filme pe un DVD. Daca le doreste cineva sa-mi dea cumva de veste.
Trickster
Asa si eu ca si Tezeu sunt mai mult fan al black knight-ului si toata dilema lui Spawn nu m-a impresionat. Si desenele mi s-au parut prea statice, dar in rest e ok, pana si ecranizarea a fost decenta. Eu is singurul la care i s-a parut ca povestea din desene se desfasura prea incet?
Tezeu
Nu stiu daca incet avand in vedere ca a fost structurat initial sub forma de episoade (si era normal sa traga de ele ca de drak)
Pentru un cartoon este violent, sangers si incarcat cu scene sexuale. Astea probabil sunt singurele atuuri ale serie. (din pacate in seriile bat.s nu prea ai parte de asa ceva).
Trickster
Mdea, desenele cu b-man is destinate si unui public mai tanar... sper sa nu o ieie discutia prea in offtopic dar poti incerca sa cauti The Dark Knight Returns, o serie de benzi desenate de-a lui Frank Miller pentru un Batman mai dark - is probabil cele mai bune materiale cu el.

Ce vreau eu sa stiu de la cei care au mai citit si benzile desenate cu Spawn e daca povestea asta are totusi vreo finalitate/evolutie sau se tot invarte in jurul celor cateva personaje care is si-n desene. Is si eu curios daca se gaseste undeva un sfarsit smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.