Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reruns
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
Ranma-kun
Se uita cineva la reluari la anime-uri, eu chiar daca mi-a placut un anime mult, daca il am pe comp, la reluari nu ma uit nici sa ma impushti, la cele Tv e alta treaba.
Voi va uitati la reluari la anime, sau preferati sa luati ceva nou.
zeri
Cred ca am reluat doar vreo 3 sau 4 serii pana acuma. Trebuie sa iti placa prea mult ca sa te mai uiti inca odata la un anime. Eu cel putin prefer sa vad ceva nou, mai ales in momentul de fata cand nu duc lipsa de noutati biggrin.gif ci mai mult de timp.
jkno
Pe TV ma uit cu placere la reluari (totul depinde de timp si de anime wink.gif ) insa pe PC nu prea. Nu prea-mi place sa ma uit la filme pe PC, asa ca evit sau caut DVD rip.
Kisa
Nu ma pot uita de 2 ori la acelasi anime. Indiferent daca este vorba de tv sau comp... Am incercat de curand cu Sailor Moon, dar m-am plictisit destul de repede. tongue.gif
Singura exceptie a fost Fruits Basket. Este singurul anime la care am reusit sa ma uit de 2 ori. In rest prefer sa vad ceva ce nu am mai vazut pana acum. tongue.gif
Ayumi
mie imi place sa ma uit 2 ori la acelasi anime biggrin.gif ,dar nu imi place sa ma uit la unul care are multe ep ex:sailor moon sau dbz.....,dar cu exceptia lui one piece si detectiv conan,desi au amandou multe ep le-as putea relua de vreo 3 ori,acuma vreau sa incep sa ma uit din nou la ele tongue.gif
Vebby
Si eu sunt genul care revede seriile. Indiferent daca mi`au palcut sau nu, nici eu nu inteleg fenomenul. Pana acum am revazut Scryed, Midori No hibi, pana si Wolf`s rain, furuba ... si urmeaza. Nu pentru ca as duce lipsa de noutati, ceea ce se pare ca se intampla in cazul tau, ci pentru ca asa mi se pune pata.
La tine se observa un fenomen de pliktiseala. Incearca totushi s t uiti si la ceva c zici c nu iti place... daca nuh, asta e, lasa`te de anime, se pare ca ai ajuns la fundul butoiului. tongue.gif
CyBeR
Am o lista imensa de anime de vazut dar de care n-am nici un chef sau de care mi-e prea lene sa ma apuc. Inainte ma uitam de mai multe ori la unele serii (Evangelion vazut de 5-6 ori hehehe) dar acum n-as mai face asta decat cu o serie care se dovedeste a fi cu mult peste medie...ceea ce prea rar se mai intampla. Pana mea, am o gramada de chestii de facut cu timpul meu...daca e sa ma uit la anime, macar sa vad ceva nou.
Scorpio
Eu ma uit doar daca seria a meritat vazuta prima data. Pana acuma numai Saint Seiya Hades Sanctuary l-am revazut de vro 5 ori , Inferno de 2 ori si X de 2 ori. In rest nu prea au mai fost serii care sa ma faca sa le revad.
jkno
Am spus-o si mai devreme intr-un alt thread: marimea intensitatii unei placeri descreste progresiv pana la saturatie, daca respectiva placere este satisfacuta in mod continuu si neintrerupt. Legea lui Gossen cool.gif
lumiere_ina_2005
Depinde d anime shi d timp.dak e vorba d animeul kre mi-a placut cel mai mult,cu cea mai mare placere,il revad over&over biggrin.gif .Nici yo nu's adepta reluarilor p PC;la Tv ,e altceva!Dak gasesc un anime nou,las reluarea deoparte,k doar nu pleaca nicaieri,nu??? smile.gif smile.gif
Livache
nu cred ca m-as mai uita inca odata indiferent de anime ma uit odata si bine biggrin.gif daca imi place o faza sau ceva o vad numai pe ea in rest fara reluari
m-as uita la reluari numai cu prietenii care vor sa vada ceva bun asa cred smile.gif
Trickster
Ete ca asa am ajuns si eu sa ma uit din nou la Bleach - cu niste prieteni... nici nu m-a deranjat, love that anime.
Zamo
Sincerc sa fiu nu stiu daca as avea rabdarea sa revad un anime dry.gif poate doar daca mi-a placut super mult.Nu stiu daca am revazut un anime pana acuma (da poate ma insel,nu mai tin minte).
In rest prefer sa ma uit la ceva nou (dar si aici,am serii noi si nu ma apuc de ele dry.gif nu stiu ce-i cu mine tongue.gif )

La filme ii alta poveste ... tongue.gif
Anzai
serii nu am revazut pe pc nici una. pe tv da. pt ca acolo trebuie (dak vrei) sa te uiti la ce ti se da. insa filme (anime) am revazut multe.
sau mai e un caz. dak am vazut seria demult pe tv si numi amintesc mare lucru o revad pe pc biggrin.gif
Probably me
Eu trebuie să mă abţin să mă uit din nou, altfel aş revedea anumite seriale de cīte 5 ori şi nimic nou. smile.gif
Kanessj
Inafar de Dragon Ball vazut de 2 ori, Drago Ball Z de 6 ori si Full Metal Alchemist de 3 ori nu prea am rabdare sa revad serii! Si de obicei cand termin cu una deja ma ashteapta alta, cu toate ca uneori mi-e lene sa ma apuc de ele! Daca e, in loc sa revad toata seria, ma uit doar la "fazele cele mai faine", cum ar fi episodu' din FMA numai cu armata(vazut de vreo 100 de ori)! tongue.gif
ghepardu
Si eu am revazut cateva anime de mai multe ori, dar numai alea care mi-au placut fff foarte mult, cand era DB la TV l-am revazut cat am putut de mult
Si acum mai sunt anime care vreau sa le revad, dar nu stiu cand pt. ca mai sunt atatea anime care asteapta sa la vad.
AlraM
eu nu prea revad chestii personal. ce fac e ca recomand chestiile care mie mi-au placut amiciilor, care apoi imi povestesc pe larg ce parere au in timp ce se uita la episoade.... vicariously, parca revad si eu seria, reinterpretez ce mi-a placut initial la ea, etc smile.gif
Muza chan
Sunt cateva serii pe care le-am vazut de mai multe ori... dar putine. Inuyasha, nu stiu de cate ori, probabil complet de vreo 3 sau 4 ori... inca mai prind cate un episod pe a+ si raman sa-l vad. Full Metal Panic prima serie de vreo 3 ori, tot asa... la Tv mai mult. Trigun de 2 ori, Cowboy Bebop de vreo 3... toate pe a+. Ma plimb cu telecomanda, il gasesc si raman sa-l vad... tongue.gif

Singurul vazut de multe ori pe care nu l-am revazut la TV, e X. Cred ca l-am vazut de 3 ori complet. Si Final Fantasy VII tot de vreo 3 ori.

In rest, mai revad unele episoade... dar nu serii complete. Cu toate ca unele ar trebui revazute... macar a doua oara.
Love-chan
biggrin.gif Sincer nu exista anime la care sa nu ma fi uitat macar de 5 ori. Asa sunt eu si imi place sa le am la indemana pe calculator ca sa le pot revedea cand simt nevoia. La TV nu ma mai uit asa des in ultima vreme dry.gif dar si acolo e un farmec aparte ca stii ca nu le ai si parca le-ai mai vedea o data ca sa nu se prfuiasca acolo in memorie. Imi place sa analizez blink.gif si sa descopar lucruri noi la filmele pe care le-am vazut de multe ori. Incerc totusi sa nu ma uit la acelasi anime la intervale scurt de timp ca sa nu-mi pierd interesul huh.gif
Doxx
Din seriile care le am pe dvd-uri nu am vazut nici o data o reluare... [desi am de gand sa revad Angel Sanctuary pentru ca are doar 3 epis. si nu dureaza mult]
In rest nu am de gand sa vad prea curand reluari, pentru ca abea imi gasesc timp sa vad seriile care mi le-am propus tongue.gif
Rezo The Red Priest

Nu ma uit la animeuri inca o data din principiu. Timpul meu este mult prea pretios pentru a il pierde, plus tin minte foarte bine tot ce am vazut. Poate o scena, doua (Hellsing OVA de exemplu) revazute pentru feeling, dar in rest nu, nu si nu!
cipmaster
Majoritatea seriilor văzute nu le-am văzut decāt o data, īnsă am serii pe care le-am revăzut poate de mai multe ori sau măcar am revăzut unele episoade sau faze din episoade.
Dacă am cāteva minute libere sau dacă īn timp ce mă gāndesc să mă uit la o serie nouă īmi aduc aminte de o serie anume care mi-a plăcut mult, atunci las alte anime-uri şi le revăd pe acelea de care-mi aduc cu plăcere aminte.
Missa-chan
La anime-urile de pe calculator pe care deja le-am vazut e clar ca nu ma mai uit (m-as plictisi, nu de alta), dar la televizor se mai intampla sa le vizionez din nou cand n-am ce face (de exemplu, Kiddy Grade l-am vazut de doua ori intreg sezonul).
Bacchante
nu prea ma uit la tv, asa ca n-as sti ce se difuzeaza. seriile care mi-au placut sunt arse pe dvd. pana acum am revazut doar una - Samurai Champloo, dar la distanta de aproape un an de la prima vizionare. oricum n-am rabdare sa le vad la calculator - am intotdeauna altceva de facut - asa ca mi le pun pe discuri si le vad la dvd playerul de la tv cand ma chef.
Julia Joanne Black
Da.... Inuyasha de vreo 3-4 ori.. Midori no Hibi 1 data, Sailor Moon.. de N ori pt ca este serialul de cae nu m-as plictisi niciodata.
La TV... am reusit sa vad Gravitation de 3 ori... Jigoku Shoujo de 2 ori... si Kaleido Star de vreo 2 ori.. Nu e vina mea aici.. Animaxul nu stie sa mai schimbe "placa".
Moonsparkle
Sa revad un anime?! No way. Am mult prea multe animeuri pe care vreau sa le vad ca sa imi permit sa ma uit de mai multe ori la ceva ce am vazut deja. Si chiar daca nu e vorba de animeuri, sunt serii tv de vazut, carti de citit, wth, timp de pierdut aiurea. tongue.gif
AndreiD
QUOTE(Moonsparkle @ Jul 4 2008, 02:15 PM)
Sa revad un anime?! No way. Am mult prea multe animeuri pe care vreau sa le vad ca sa imi permit sa ma uit de mai multe ori la ceva ce am vazut deja. Si chiar daca nu e vorba de animeuri, sunt serii tv de vazut, carti de citit, wth, timp de pierdut aiurea. tongue.gif
*



Sunt cateva serii care si dupa x vizionari tot sunt excelente.
Dar daca te-ai uitat doar la 3 anime-uri nah.... ce sa faci...
saeko
sunt multe animeuri care imi place sa le revad dar numai la tv; de exemplu nu o sa schimb canalul niciodata daca o sa vad ca e un episod din death note
Moonsparkle
QUOTE(AndreiD @ Jul 6 2008, 07:59 PM)
Sunt cateva serii care si dupa x vizionari tot sunt excelente.
Dar daca te-ai uitat doar la 3 anime-uri nah.... ce sa faci...
*



Ce sa faci? Tocmai ti-am zis ce sa faci... Adica ma rog, era una dintre metodele pe care le poti aborda. Good luck with getting to no 4! happy.gif
AndreiD
QUOTE(Moonsparkle @ Jul 7 2008, 12:23 AM)
Ce sa faci? Tocmai ti-am zis ce sa faci... Adica ma rog, era una dintre metodele pe care le poti aborda. Good luck with getting to no 4! happy.gif
*



Cred ca tu ar trebui sa treci de 4, dar na, e grea limba romana pentru unii. laugh.gif


On-Topic: Acum ma uit din nou la Mushishi unsure.gif
Emanuel
totul depinde de cat de mult imi place respectivul anime. serialele care imi plac foarte mult le revad cu placere. Am revazut cardcaptor sakura, sailor moon, x tv. pt ceva bun este totdeauna timp tongue.gif
cat despre pc sau tv, daca un anime imi place foarte mult, atunci caut un format sa il vad la tv (format dvd/dvd original sau pe dvix palyer). deci reruns-urile toate le vad la tv
Shinamori
Pai logic daca e un anime care il ador ma uit ;a reluari.Spre exemplu Kaleido star l-as vedea la nesfarsit,nu am plictisesc deloc de el,pentur ca e foarte tare animeul.
Moonsparkle
mwhahaha, gasit si eu anime la care m-as mai uita o data, dar asta doar cu altcineva, singura inca mi se pare a waste of time.
Makutta
Daca este vorba de un anime care imi place, precum Bleach spre ex., ma pot uita si la reluari, insa numai la anumite episoade, care mi-au placut mult de tot biggrin.gif ... in rest, nici sa nu aud de reluari !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.