Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ghost Stories
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Fantasy, Magic, Super Natural
ES_Agent_ Eclair
Bien.....nush dc a mai scris cineva despre acest anime, k eu nu am vazut, dar sper sa nu ma injurati k l-am creeat. Poate k l-ati vazut si voi pe a+ acum ceva timp, insa acum l-au reluat. Povestea e interesanta. Cineva spunea ca aduce cu Scooby Doo tongue.gif , dar nu e asa. Acest anime e chiar cute si merita vazut. Nu numai k are povesti cu fantome, dar are si momente dramatice si vesele in acelasi timp. Oricum mie imi place! biggrin.gif
Mitsuki Chan
smile.gif Si mie imi place foarte mult,are o poveste foarte interesanta si cred ca este intr adevar un anime de groaza.Nu cred ca aduce cu Scooby Doo deoarece ,spre deosebire de acesta,in Gakkou no Kaidan personajele au un tel,acela de a ajunga toate fentomele din scola si de a l scoate pe demonul Amanojaku din pisica Khaya.Personajele sunt complexe,fiecare avand firea lui.
Cel mai dragutzpers mi se pare totushi Amanojaku care reuseste sa faca tot ceea ce si propune tongue.gif
Numele in japoneza este Gakkou ni Kaidan,dar nu l-am gasit de dll nicaieri blink.gif
Anzai
La recomandarea unei f bune prietene ale mele (10x Mitsuki) am vazut si eu cateva episoade! Scooby Doo??? duh nici prin cap nu mi-a trecut! laugh.gif sincer imi place povestea (me Horror fan) si dinntre personaje imi place mult pisoiul! (din cate am vazut pana acuma).imi place si melodia de la sfarsit tongue.gif .
cat despre dll nu am gasit decat primele 9 ep sau asa ceva si asta cu torrente! de ce e asa greu de gasit nu am idee!
ja!
Miyuki
Shi eu ador Gakkou No Kaidan e unul dintre serialele mele preferate impreuna cu Kiddy Grade & Inuyasha! Mie chiar imi place actiunea shi fiecare episod are ceva foarte trist, fiecare fantoma care bantuie scoala shi nu numai a avut un trecut dureros shi trist shi isi cauta razbunarea in a omori sau a speria oamenii. A fost totushi cel mai trist ultimul episod! Atunci cand Amanojaku a ieshit din Kahya, dar totushi shi-a tinut promisiunea shi a "cules" flori impreuna cu Keiichiro!
God...the whole story e super sad!
Onizuka_sensei_
e placut animeul dar nu va suparati de ce tot reiau animeurile icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Mitsuki Chan
Deci apropo de seriale reluate,deja Inuyasha l-au dat de 4-5 ori (doar 52 episoade)la fel si Kiddy Grade
Asa acum sa mai spun ceva despre Gakkou Kaidan,m-a impresionat cel mai mult e ca toate problremele pica pe fetita fantoma din scoala cea veche,cand ea de fapt incearca sa i ajute.Cel mai fumos a fost episodul cu Beethoven si cel cu Treptele
hunter
Ghost stories ? hm multe tipete shi groaza asta pot sa spun ! smile.gif
in rest nu ma omor dupa serii de genu asta , in schimb daca vorbim de horror shi groaza prefer sa vad un anime shi nu o serie( Blood the last vampire - a real masterpiece).... laugh.gif
k1ll3r
i like this anime .e funny si scary in acelasi timp si povestea e foarte interesanta.imi place ff mult melodia de la inceput (Hysteric Blue-Grow Up) care m-a si obsedat pana cand am reusit sa o gasesc.vizavi d repetarea serialelor,o explicatie ar fi ca sunt multi care nu au vazut si ar vrea sa vada sau cei care au vazut cateva episoade si i-a facut interesati.un alt motiv ar fi ca desi multi au vazut toate serialele sunt destui care nu s-ar supara sa l mai vada o data(yo unul m-am uitat la seria inuyasha d kte ori au dat-o tongue.gif )
Masatoshi
u wanna scary historical anime??
atunci uitati-va la acest anime :AYAKASHI - japanese horror tales.
lizzuka
Si mie mi-a placut 'Ghost Stories' (Gakkou No Kaidan)! Pacat ca s-a terminat... sad.gif
lumiere_ina_2005
Animeul asta e unul din favoritele mele.Am incerkt o paleta larga d emotzii urmarindu-l:am tresarit d frik,am plans la sfarsit,am ras,m-am bucurat shi am fost trista.Pakt k s-a terminat.Nu stitzi dak,cumva,s-a mai facut ceva in afara d serie:un film,o a 2-a serie????? smile.gif
Rezo The Red Priest
Am vaz si eu ceva pe a+. Interesant dar nu foarte. Nu prea reuseste sa sperie decat prin grafica mai spooky. Aduce a Scooby Doo dar pare un pic mai realist. Nu contest realitatea celor prezentate in el. Cine stie....poate se poate. Daca il mai dau in reluare poate il vad intreg. Totusi suna interesant si AYAKASHI - japanese horror tales pe care il ochisem de ceva timp.
anna_jane
A fost simpatik mi-a placut demonul acela care a intrat in pisica , a fost amusant ,e pacat ca actiunea s-a petrecut mai mult pe Pamant decat in alte lumi , stiu ca in unele episoade au vizitat si alte lumi , alt timp cum a fost cel cu scheletul pictor laugh.gif , parerea mea este ca a fost un anime reusit
Moonsparkle
Eu n-am vazut toate episoadele, nu ma uitam tot timpul. Ce sa zic, a fost un anime nice. Tinand cont ca nu cam am ocazia sa urmaresc multe anime-uri, nu ma pot plange. Cum spuneam, ii un anime placut, dar nu m-a impresionat foarte mult. Si intr-adevar, Kaya ii un personaj interesant. Cel mai interesant din serie, dupa parerea mea.
waste
Seamana putin de tot cu scooby doo, pentru ca e vb. de fantome si de astea. laugh.gif icon_twisted.gif E interesant si inspirat din realitate. smile.gif Adica, chiar exista fantome. dry.gif Va vine sa credeti? ohmy.gif tongue.gif
akane.clau
Mi-a placut la nebunie ghost stories!! La inceput eram disperata sa gasesc mel de la sfarsit (sexy, sexy) mi-a luat o gramada pana am gasit-o...in fine a fost o serie reusita. E frumoasa si o recomand pt amatori de horroruri...desi sunt unele anime mai horror decat acesta, insa e frumos... te tine in suspans pe tot parcursul seriei, nu exista episoade de umplutura sau ceva de genul acesta si nu au prea mare legatura unele cu altele.
In concluzie ghost stories se afla printre seriile mele preferate! biggrin.gif
Aletheia
Asa e! l-am vazut shi eu! acest desen este cu nadevarat frumos si nu e adevarat ca vine de la scooby doo ,amandoua sunt foarte diferite!scooby doo e cu mistere rezolvate in care nimic nu este adevarat ceea ce este dovedit iar in ghost stories fantomele si strigoii,creaturile sunt vii!in plus ghost stories nu e pt.cei slabi de inger pe cand scoobi doo se uita si nepotelul meu de 4 ani
Wind Slayer
Ghost stories...povesti cu fantome. Ce ironie...oricum, mi-a placut de Amanojaku, mai ales cand se supara...as vrea sa am o pisica vorbitoare. Seamana cu Scooby Doo dar nu prea mult...doar asa, ca subiect. Oricum, si Scooby Doo e facut mai nou de japonezii din America...am butonat televizorul si la generic am vazut numai nume japoneze...depinde de episoade. laugh.gif
livia_c12
da...a fost frumos animeul...dar nu l-as putea compara cu Scooby Doo.....Gakkou no Kaidan este mult mai scary....demoni, spirite....iar in Scooby Doo apar niste "monstrii,stafii: dar care de fapt sunt oameni, care vor sa sperie lumea....parerea mea. smile.gif oricum Gakkou no Kaidan imi place si abia astept ca a+ sa il dea in reluare tongue.gif
Asazuki
Ai dreptate. sunt un membru nou dar urmaresc animeurile d mik si cred k toate animeurile sunt grozave. As vrea s vorbesc cu mai multi membri. ID-ul meu e YO_DJ_ASAZUKI si e-mailul e ASAZUKIKLAUDYU@YAHOO.COM biggrin.gif
alina92
super animeul combina mai multe stiluri foarte bine biggrin.gif
user posted image
Moonsparkle
geezez christ will you ever post more than this?
alina92
sunt si yo la inceput de drum cu forumurile biggrin.gif
Bysu-Chan
nici eu n-am urmarit toate episoadele doar unele la TV biggrin.gif
eu zic ca nu e horror deloc si nu m-a impresionat in mod special biggrin.gif
Amelie5
Mi-au placut diferitele tipuri de povesti cu fantome, dar preferata mea este cea cu Fur Elise. De fiecare data cand era anime-ul la Tv, eram atenta ca sa prind episodul cu pricina.
Hysteric Grow au facut o treaba grozava cu opening-ul, unul dintre preferatele mele.
MsMouse [:S]
l-am vazut si eu la tv si mi-a placut foarte mult..a fost un anime horror chiar foarte reusit care a avut si momente dramatice si funny...tin minte ca atunci cand s-a terminat am fost nostalgica toata ziua si cea urmatoare fiindca Amanojaku iesise din khaya (pisica familiei, nu mai stiu daca asa se scrie corect) parca pentru ca sa la salveze lor vietile, sau ceva de genul..iar faza de final cand sutski era foarte suparata fiindca amanojaku ii promisese ca vor aduna impreuna flori pentru "aniversarea" (desi nu-i pot zice chiar aniversare) de un an de la moartea mamei ei si el disparuse inainte ca sa poata face asta, iar apoi a venit ca o briza care a adus niste flori intr-un colt si s-a auzit rasul lui amanojaku a fost cireasa de pe tort a anime-ului ! am plans mai ceva decat daca ar fi murit maica-mea : ))
Kirigakure
mi-a placut foarte mult acest anime .. unul dintre anime-urile copilariei mele .. unul din cele putine vazute pe anime+... totusi este unul care o sa il tin minte . A avut comedie , actiune si horror.. ceea ce mi-a placut foarte mult mai ales de amanojaku biggrin.gif kre a intrat in corpul pisicii smile.gif) prea tare .. si modul in ..intr-un fel ii ajuta pe copii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.