Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Legend Of The Condor Hero
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Adventure
Ranma-kun
user posted image

Legend of the Condor Hero se numara printre anime-urile mele absolut favorite, probabil pnetru ca este inspirat puternic dintr-un roman chinezesc, si seamana foarte mult cu filmele Kung Fu chinezeshti.

Toata povestea sa invarte in jurul unui baiat pe nume Youka, care ramas orfan, este dus de unchiul sau la un temblu pentru a invata Kung Fu. Insa maestrul sau il ureshte si nu vrea sa il nvete nimic ci il maltrateaza. De aceea el fuge de la templu si este vanat de calugari insa este salvat de maestra unuei scoli de Kung Fu adversara, pe nume Shoryujo, care dupa multe incercari de convingere ii devine maestra si lui si il invatza kung fu, iar incetul cu incetul ei se indregostesc.

Iubirea celor doi este supusa multor incercari iar China este atacata de Mongoli.

Nu stiu cate ati inteles din cele spuse de mine, este o poveste lunga si complicata, impartita in trei serii, fiind transpunerea unui roman in 3 parti.
Insa pe scurt pot sa spun atat, este o poveste de dragoste minunata, plina de actiune si suspans, fiind transpusa dupa unul dintre cele mai indragite romane chinezeshti.

Daca va intereseaza sa vedeti seria o puteti downloada cu bittorrent de pe boxtorrents gasiti prima serie, ep 1-26: http://www.boxtorrents.com/details.php?id=11818 (atentie, trebuie sa va inregistrati)
Iar pe animez.info o gasiti pe a doua de la ep 27 la 51(aveti grija sa nu o downloadati pe cea live-action): http://www.animez.info/torrents.html
selen_dom
Hmmm...suna interesant da mai intai, poti sa-mi spui shi mie cum se numeste cartea, k s-o devorez shi io.
Animal
Ma eneveaza:1.Cand incepe sa fie dubat in chineza >_< .
2.Grafica cam statica...come on...were not int he mid 80's anymore.
3.Cam telenovela smile.gif ... cu prea multe incurcaturi ...

Ce imi place la el e ca are niste personaje misto...si na povestea in sine e interesanta(si mai ales ce i se intampla lui...Yang(Condor hero cred ca asa il chema...asa am gasit pe anidb da eu tin minte altceva)pe la mijlocul seriei ... not expecting that one de la fica lui unchisu).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.